Czy coś wam się dzieje z silnikiem po 100k km ?

forum użytkowników Kia Stonic
Adasko_jiq
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2022, 14:43
model samochodu: Kia stonic

Czy coś wam się dzieje z silnikiem po 100k km ?

Post autor: Adasko_jiq »

Cześć,


Jestem szczęśliwy posiadaczem Kia stonic 1.0 Turbo 120 km.

Od czasu do czasu słyszę opinie że taka jednostka przejedzie 100-150k i jest do remontu silnika.

Czy ktoś z Was ma już może taki przebieg i może się podzielić swoimi doświadczeniami?
U mnie póki co trochę ponad 30k i wszystko w jak najlepszym porządku.
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Czy coś wam się dzieje z silnikiem po 100k km ?

Post autor: jotes1911 »

Pewnie nikt jeszcze nie ma. Pytanie: ile km rocznie robisz i ile lat zamierzasz jeździć tym autem? Bo od tego zależy, czy problem w ogóle cię dotyczy.
Niezależnie od tego, ta uporczywie powielana w komentarzach granica 100 tys. jest wzięta z sufitu.
Adasko_jiq
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2022, 14:43
model samochodu: Kia stonic

Re: Czy coś wam się dzieje z silnikiem po 100k km ?

Post autor: Adasko_jiq »

Auto mam od 1,5 rok o zrobiłem trochę ponad 30 k
Do końca leasingu jest szansa na 100k przebiegu.

Teraz się zmieniło trochę z wykupem auta z firmy i trzeba długo trzymać auto żeby podatku nie zapłacic stąd moje pytanie.
Zastanawiałem się czy ktoś z tego forum ma już Stonkę 1,0 120 km z takim przebiegiem i czy coś się zaczyna dziać z autem.
prezes_lbn
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2021, 11:41
model samochodu: CEED III Kombi

Re: Czy coś wam się dzieje z silnikiem po 100k km ?

Post autor: prezes_lbn »

Jakiś czas temu w auto swiecie byl test dlugodystansowy 100 000 km i pomiary silnika nie wykazały żadnego zużycia na tym dystansie.
https://www.auto-swiat.pl/uzywane/testy ... km/2wg21rs
Awatar użytkownika
Iżu
Posty: 122
Rejestracja: 17 cze 2020, 16:16
model samochodu: KIA Stonic 1.4 DOHC

Re: Czy coś wam się dzieje z silnikiem po 100k km ?

Post autor: Iżu »

Adasko_jiq pisze: 13 sty 2022, 17:16 Auto mam od 1,5 rok o zrobiłem trochę ponad 30 k
Do końca leasingu jest szansa na 100k przebiegu.

Teraz się zmieniło trochę z wykupem auta z firmy i trzeba długo trzymać auto żeby podatku nie zapłacic stąd moje pytanie.
Zastanawiałem się czy ktoś z tego forum ma już Stonkę 1,0 120 km z takim przebiegiem i czy coś się zaczyna dziać z autem.
Nie panikuj, na szczęście jest furtka pozwalająca ominąć przepisy "polskiego nieładu" w temacie leasingu :lol:
Wystarczy że po okresie wykupu zrobisz darowiznę komuś z rodziny, za taką czynność obdarowany nie zapłaci podatku, po sześciu miesiącach od miesiąca w którym obdarowany otrzymał pojazd - będzie mógł na zasadach ogólnych sprzedać samochód nie płacąc za to złotówki podatku :D
Oczywiście wiąże się to z tym że przekazujemy naszą firmową własność komuś z rodziny, ważne więc by mieć do tej osoby zaufanie :P
W ten sposób można ominąć bandyckie przepisy w których znaleźli się przedsiębiorcy zaskoczeni zmianą reguł w trakcie spłat leasingów.

https://www.pit.pl/aktualnosci/niekorzy ... ow-1006230
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Czy coś wam się dzieje z silnikiem po 100k km ?

Post autor: StonicScross »

Miliony aut jeżdżą z silnikami 1.0 turbo bezproblemowo ale są tacy którzy wiedzą swoje.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Czy coś wam się dzieje z silnikiem po 100k km ?

Post autor: Blues Brothers »

Może nie w Kia, ale w Skodzie, na moje pytanie o przebieg 1litrowca, sprzedawca powiedział że robią duże. Gdy zapytałem o 200 tys , padła odpowiedź: nie przesadzajmy- takich nikt nie robi.
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Czy coś wam się dzieje z silnikiem po 100k km ?

Post autor: jotes1911 »

Blues Brothers pisze: 16 sty 2022, 15:37 Może nie w Kia, ale w Skodzie, na moje pytanie o przebieg 1litrowca, sprzedawca powiedział że robią duże. Gdy zapytałem o 200 tys , padła odpowiedź: nie przesadzajmy- takich nikt nie robi.
I miał rację. Jaki normalny użytkownik (nie masochista) jest w stanie jednym autem przejechać 200 tys.? Przecież technologia idzie naprzód, a producenci wciąż kuszą nowościami.
To co napisałem nie dotyczy sprowadzaczy tedeików.
Majkel
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2021, 07:16
model samochodu: Stonic 1.0 t-gdi

Re: Czy coś wam się dzieje z silnikiem po 100k km ?

Post autor: Majkel »

U nas był już wymieniany rozrząd / rozciągnięty łańcuch. Auto ma obecnie 38500 km.
Niestety problem zdaje się powracać bo nadal dzwoni od strony rozrządu przy dodaniu gazu.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Czy coś wam się dzieje z silnikiem po 100k km ?

Post autor: Blues Brothers »

jotes1911 pisze: 16 sty 2022, 17:05 Jaki normalny użytkownik (nie masochista) jest w stanie jednym autem przejechać 200 tys.? Przecież technologia idzie naprzód, a producenci wciąż kuszą nowościami.
A widzisz, chciałbym kupić 4cylindrowego Stonika, o mocy ok 100-120 KM, niestety nie ma takich. Jestem skazany na 3 cylindrowca. Jak tak dalej pójdzie będzie to ostatni nowy samochód na jaki mnie stać, więc chciałbym aby zrobił nie 150, a 300tys km, bez pakowania się w koszty. Roczne przebiegi mam ok 25tys, czyli chciałbym aby wytrzymał 12-14 lat, tyle ma przeciętne auto w PL.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”