Kia sorento IV HEV

forum użytkowników modelu Sorento
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: radzique »

Galloper jaką masz wersje auta?
Widzisz w menu te ustawienie odnośnie czujników (Auto PDW)

Automatyczne otwieranie bagażnika ma swoje ograniczenia jeśli chodzi o czas, nie pamiętam ale jest opisane w instrukcji. Nie otworzy się jak podejdziesz szybciej niż ileś tam po zamknięciu itp.

Pobrałem wczoraj aktualizację (24 GB :shock: ), wrzuciłem dzisiaj pendriva i fajnie bo można ustawić, że odpali się sama po zgaszeniu auta.
Dostałem później info przez aplikację, ze aktualizacja zrobiona ;). Zobaczymy co się zmieniło po robocie.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Bugaloo »

Czekamy na spostrzeżenia w takim razie 8-)
Swoją drogą, aktualizacje powinny być OTA. Tyle dobrego, że teraz o pendrive z dużą pojemnością nie trudno ;)
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: galloper »

radzique pisze: 14 sty 2022, 12:22 Galloper jaką masz wersje auta?
Widzisz w menu te ustawienie odnośnie czujników (Auto PDW)

Automatyczne otwieranie bagażnika ma swoje ograniczenia jeśli chodzi o czas, nie pamiętam ale jest opisane w instrukcji. Nie otworzy się jak podejdziesz szybciej niż ileś tam po zamknięciu itp.
PHEV

Zobaczę wieczorem.

Tak, w instrukcji jest napisane, że otwarcie jest aktywne po 15 sekundach po zamknięciu samochodu. To działa. Ale nie działa (chyba) jak samochód jest otwarty.
krzysztof.szwed
Posty: 67
Rejestracja: 12 paź 2021, 23:47
model samochodu: Kia Sorento

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: krzysztof.szwed »

radzique pisze: 14 sty 2022, 12:22 Galloper jaką masz wersje auta?
Widzisz w menu te ustawienie odnośnie czujników (Auto PDW)

Automatyczne otwieranie bagażnika ma swoje ograniczenia jeśli chodzi o czas, nie pamiętam ale jest opisane w instrukcji. Nie otworzy się jak podejdziesz szybciej niż ileś tam po zamknięciu itp.

Pobrałem wczoraj aktualizację (24 GB :shock: ), wrzuciłem dzisiaj pendriva i fajnie bo można ustawić, że odpali się sama po zgaszeniu auta.
Dostałem później info przez aplikację, ze aktualizacja zrobiona ;). Zobaczymy co się zmieniło po robocie.
Będę wdzięczny za instrukcję skąd pobiera się aktualizację i czy można ją tak poprostu wrzucić na czystego pendrive czy jakieś inne cuda wianki trzeba robić ?
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: galloper »

radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: radzique »

No więc grubszych zmian nie widac. Auto PDW sie nie pojawiło niestety. Pojawil sie nowy layout menu w ustawienich asystentow plus wrażenie ze system dziala plynniej ale to moze byc placebo ;).

Zauważyłem też, że przeszkadza mi troche brak fizycznego przycisku Home, zeby latwo wrocic do glownego menu z poziomy map w Apple Carplay.
Załączniki
8934069D-2E22-4FA2-9147-1D392BFA09C7.jpeg
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: galloper »

Radzique - u mnie wygląda to tak:
20220114_193426.jpg
20220114_193426.jpg (67.02 KiB) Przejrzano 274 razy
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: radzique »

No to pięknie, wszyscy mają oprocz mnie... :oops:

Prosiłbym jeszcze o wersję oprogramowania przy okazji. Będę drążył temat z KIA...
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: raku »

Na wstępie bym zaczął od aktualizacji systemu u dealera.
PiterW
Posty: 159
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: PiterW »

raku pisze: 14 sty 2022, 23:03 Na wstępie bym zaczął od aktualizacji systemu u dealera.
Począwszy od listopadowej aktualizacji można oprogramowanie systemu infotainment i nawigacji oraz mapy aktualizować samemu - ze strony z updateami kia należy pobrać program na PC albo Maca następnie w programie wybiera się model samochodu i program pobiera dużą paczkę na włożony nośnik (pendrive bądź kartę sd). Później jeszcze w samochodzie po włożeniu nośnika trzeba wybrać Aktualizuj. W swojej Optimie robiłem tą procedurę i zadziałało bez problemu (co innego że ta listopadowa wersja dla Optimy zawiera mnóstwo błędów... - opisałem to na forum Optimy).
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”