KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

forum użytkowników modelu ProCeed
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

Post autor: Grundi »

[/quote]

No tak z tym sie zgadzam. Zbiornik niby 50 L. Komputer pokazywał że mogę zrobić jeszcze 20km a udało mi sie wlać 40L. Gdzie brakujące 10? Chyba rezerwa nie ma 10l
[/quote]

W Kijance jeszcze nie wiem jak to wygląda, ale... w Fordach które wcześniej mieliśmy rezerwy było około 8 Litrów, w moim dostawczym Fordzie, też mam rezerwy na 80 km, czyli około 7 litrów przy moim zużyciu
bejker1989
Posty: 99
Rejestracja: 27 paź 2021, 23:39
model samochodu: Xceed

Re: KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

Post autor: bejker1989 »

omar77 pisze: 14 gru 2021, 17:24
evo1 pisze: 14 gru 2021, 16:19
primal pisze: 30 lis 2021, 13:45
...Rozważam Procced GT1.6t 204km.


prosze o informację co NAPEWNO mnie spotka...


Na pewno Cię spotkają częste wizyty na stacji paliw... :)


No tak z tym sie zgadzam. Zbiornik niby 50 L. Komputer pokazywał że mogę zrobić jeszcze 20km a udało mi sie wlać 40L. Gdzie brakujące 10? Chyba rezerwa nie ma 10l


Masz chyba problem z zapowietrzonym bakiem. Ten problem pojawial sie chyba tutaj i na fb u kilku osob. Jeden gosc mial tak slabe odpowietrzenie, ze nawet paliwa wlac nie mogl - wymienili mu bak.

U mnie jeszcze chwilke przed zapaleniem rezerwy wlewam 43 litry (xceed)
Compact
Posty: 7
Rejestracja: 06 lut 2020, 19:01
model samochodu: ProCeed GT

Re: KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

Post autor: Compact »

Rezerwa zaswieci sie po spaleniu 40l. Potem zostaje 10-11 litrów
Kemp
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

Post autor: Kemp »

Compact pisze: 15 gru 2021, 06:20 Rezerwa zaswieci sie po spaleniu 40l. Potem zostaje 10-11 litrów
Dziś miałem "do tankowania --> 14 km" i wlałem 41 :P :roll:
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

Post autor: Pulares »

Zbiornik paliwa w Ceed III (2018- ), Proceed oraz Xceed ma pojemność 50 litrów (zgodnie z instrukcją). U mnie komputer nie pokazywał już żadnego dystansu do przejechania, a pomimo tego przejechałem jeszcze około 50 km i potem zatankowałem 45 litrów z hakiem.
primal
Posty: 21
Rejestracja: 30 lis 2021, 13:38

Re: KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

Post autor: primal »

Pulares pisze: 16 gru 2021, 10:03 Zbiornik paliwa w Ceed III (2018- ), Proceed oraz Xceed ma pojemność 50 litrów (zgodnie z instrukcją). U mnie komputer nie pokazywał już żadnego dystansu do przejechania, a pomimo tego przejechałem jeszcze około 50 km i potem zatankowałem 45 litrów z hakiem.
wychodzi na to ze procka trzeba zagazowac nie z oszczednosci tylko jako range-extender :lol:
juz sie boje jak odbiorę procka w maju...pokocham czy znienawidzę!
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

Post autor: Box »

Grundi pisze: 14 gru 2021, 17:53
No tak z tym sie zgadzam. Zbiornik niby 50 L. Komputer pokazywał że mogę zrobić jeszcze 20km a udało mi sie wlać 40L. Gdzie brakujące 10? Chyba rezerwa nie ma 10l
[/quote]

W Kijance jeszcze nie wiem jak to wygląda, ale... w Fordach które wcześniej mieliśmy rezerwy było około 8 Litrów, w moim dostawczym Fordzie, też mam rezerwy na 80 km, czyli około 7 litrów przy moim zużyciu
[/quote]

Co ma pojemność baku do tego co komputer pokazuje w zasięgu km ?

Tankujemy 50L mamy spalanie 10L/100km komputer nam pokazuje zasięg 500km przy założeniu jednostajnej jazdy. Nie oznacza to jednak, że jadąć 180km/h przy spalaniu 13L nadal przejedziemy 500km bo tak nam komputer pokazywał 😃

I odwrotnie zwalniamy np. do 100km/h mamy spalanie 8L teortycznie powinniśmy przejechać więcej niż owe 500km z początku tankowania.

Komputer pokazuje orientacyjny zasięg przy naszej jeździe a nigdy nie wskaże co do 1km kiedy zatankować, tym bardziej nie możemy tego przekładać na pozostałą ilość paliwa w baku 😀
Deepsea
Posty: 187
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

Post autor: Deepsea »

Z aktualnymi komputerami jest jeszcze taki problem że mają wpływ na wskaźnik paliwa, nie jest to faktyczny stan a obliczony przez kompa i wpływ na wskazanie ma styl jazdy. Stąd jeśli komp z nieznanych powodów zawyża spalanie, zawyża też poziom rezerwy (w zasadzie to obniża).
Swoją drogą często czytam na forum że kia zawyża spalanie o 0.7-1 litr, nie idzie tego jakoś skalibrować? W starym bmw 5 dawno temu była taka możliwość w ukrytym menu zegarów.
eMiG
Posty: 39
Rejestracja: 19 kwie 2021, 20:29
model samochodu: Proceed gt

Re: KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

Post autor: eMiG »

Mam go od października i bardzo mi się podoba, zwłaszcza po umyciu, ale mycie to jest właśnie problem. Te piękne wypukłości, wklęsłości, dyfuzory, wloty powietrza i ciasne ożebrowanie na felgach, to wymaga zakupu odpowiedniego sprzętu do mycia. Potrzebne będą odpowiednie szczotki do felg i grilla, oraz coś do osuszanie szczególnie grilla i tylnego zderzaka. Ja do osuszania zakupiłem suszarkę dla zwierząt, działa podobnie jak suszarka do samochodów, ale jest o połowę tańsza. Mam też ceramikę, jak nie jest bardzo brudny, to wystarczy go opłukać na myjni za 2 zł.
Załączniki
P_N_21_12_5101 kia.jpg
reaper1
Posty: 10
Rejestracja: 23 sty 2022, 16:18
model samochodu: Proceed GT

Re: KIA proceed - co mie spotka NAPEWNO po zakupie

Post autor: reaper1 »

eMiG pisze: 14 sty 2022, 20:57 Mam go od października i bardzo mi się podoba, zwłaszcza po umyciu, ale mycie to jest właśnie problem. Te piękne wypukłości, wklęsłości, dyfuzory, wloty powietrza i ciasne ożebrowanie na felgach, to wymaga zakupu odpowiedniego sprzętu do mycia. Potrzebne będą odpowiednie szczotki do felg i grilla, oraz coś do osuszanie szczególnie grilla i tylnego zderzaka. Ja do osuszania zakupiłem suszarkę dla zwierząt, działa podobnie jak suszarka do samochodów, ale jest o połowę tańsza. Mam też ceramikę, jak nie jest bardzo brudny, to wystarczy go opłukać na myjni za 2 zł.
Kolego, jaki to kolor?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”