Jak są oznaczone oryginalne akumulatory AGM?

forum użytkowników Kia Stonic
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: AKUMULATOR

Post autor: jacek1 »

wader 55 Oczywiście że nic się nie stanie . Wiem to z własnego doświadczenia . Ale są co wiedzą lepiej . W starych autach takich 20 letnich mogła ta mapa silnika zaniknąć
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: AKUMULATOR

Post autor: jotes1911 »

wader 55 pisze: 26 lis 2021, 13:25 WITAM,ADAMO 64, CHYBA PRZESADZASZ Z TĄ UTRATĄ USTAWIEŃ,BO GDYBY TAK BYŁO NA PEWNO BYŁO BY O TYM W INSTRUKCJI OBSŁUGI AUTA, A TAM PISZE WYRAŻNIE ŻE AKUMULATOR NALEŻY ODŁĄCZYĆ BEZ PODAWANIA JAKIM PROSTOWNIKIEM ŁADUJEMY . JA DWA RAZY ŁADOWAŁEM AKU. PO ODŁĄCZENIU OD INSTALACJI I NIC SIE NIE STAŁO, OPRÓCZ UTRATY ŚREDNIEGO SPALANIA.WPRAWDZIE UŻYWAM ŁADOWARKI BOSSA ALE TO CHYBA BEZ ZNACZENIA, POZA TYM IŻU CHYBA ZAPOZNAŁ SIĘ Z INSTRUKCJĄ OBSŁUGI I AUTA I ŁADOWARKI I ZAKŁADAM ŻE NIC PODOBNEGO TAM NIE PISZE O CZYM WSPOMINASZ .
Pewnie nie znasz żadnego z dwóch powodów, dla których nie należy pisać w sieci wielkimi literami. Ale można o tym poczytać.
wader 55
Posty: 9
Rejestracja: 28 kwie 2020, 12:15
model samochodu: KIA STONIC

Re: AKUMULATOR

Post autor: wader 55 »

co do pisania dużymi literami to przepraszam nie wiedziałem. Człowiek uczy się całe życie.
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: AKUMULATOR

Post autor: adamo64 »

Słuchajcie,maiłem takie doświadczenia z innymi (nowymi autami) i je Wam przekazuje ,co zrobisz to jest Twoja indywidualna sprawa.
Wader 55- nie krzycz jak nie znasz zasad pisania na forum, my tu się wymieniamy doświadczeniami ale widzę że poziom niektórych użytkowników jest nie na odpowiednim poziomie i chyba już nie będę nikomu nic radził bo widzę że wielu tu jest speców..
Pajda
Posty: 9
Rejestracja: 10 lut 2021, 20:50
model samochodu: Kia Stonic 1.0 100KM

Re: AKUMULATOR

Post autor: Pajda »

adamo64 pisze: 26 lis 2021, 11:43 W benzynowym silniku stracisz nastawy wtrysku paliwa i mapę ,tak że po ponownym podłączeniu trzeba to skalibrować (robi się to co prawda samo ale trzeba to zrobić z głową),
Tyle w tym temacie mam do przekazania :oops:
Proszę Cię, nie pisz bzdur bo jeszcze ktoś w to uwierzy, nie ma czegoś takiego w Stonicu, że po odłączeniu aku jak to piszesz "stracisz nastawy wtrysku paliwa i mapę...". Nie udzielaj takich rad bo naprawdę poziom nich jest słaby.
jaki111
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2021, 07:32
model samochodu: Stonic 1.4 2017 rok

Re: AKUMULATOR

Post autor: jaki111 »

Rzeczywiście mapy mogą się wykasować. Tak mam w oplu Merivie z 2006 roku po odłączeniu akumulatora. Wolałem jednak zapytać Stonic jest dużo nowszym samochodem z systemem start-stop i ma więcej elektroniki oraz ten akumulator AGM, który myślałem że spokojnie wytrzyma jeszcze rok lub więcej a tutaj w 4 letnim samochodzie ma już tylko 12,1 V. W Oplu oryginalny akumulator (Varta) wytrzymał ok 9 lat.
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: AKUMULATOR

Post autor: jotes1911 »

Boże, jak można tak pieprzyć? Po odłączeniu akumulatora wykasuje się tylko średnie spalanie dzienne i długoterminowe. Jak ktoś nie wierzy to nich zadzwoni do serwisu i się zapyta.
Awatar użytkownika
Iżu
Posty: 122
Rejestracja: 17 cze 2020, 16:16
model samochodu: KIA Stonic 1.4 DOHC

Re: AKUMULATOR

Post autor: Iżu »

adamo64 pisze: 25 lis 2021, 21:11 Kolego Iżu ,jeśli posiadasz takiego CTE-ka to mogłeś go nie wyciągać i ładować podłączony do auta -jest to bezpieczne i zalecane w przypadku tej ładowarki.
Auto straci wszystkie ustawienia i trzeba go po odłączeniu aku adaptować, tak że nie polecam go odłączać do ładowania CTEK-em..
Posiadam tę ładowarkę już od 6 lat i korzystałem z niej w powyższy sposób z poprzednimi autami. ;)
Wiem, ale nie mam możliwości podłączenia ładowarki bez dozoru na zewnątrz (nie mam garażu).
Już kilka razy odłączałem akumulator, kiedyś Stonic stał z miesiąc bez niego zimą jak musiałem wyjechać, po podłączeniu nic nie trzeba było ustawiać poza pamięcią stacji radioodbiornika.
Przy odłączaniu klem zawsze - najpierw (-) a potem (+), przy podłączaniu odwrotnie - najpierw (+) potem (-) 8-)
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Jak są oznaczone oryginalne akumulatory AGM?

Post autor: Ksebki »

ogólnie do zostawienia na dłuższy czas nie wystarczyć odkręcenie klemy (-) minusowej?
John
Posty: 9
Rejestracja: 22 lut 2021, 07:22
model samochodu: Stonic

Re: Jak są oznaczone oryginalne akumulatory AGM?

Post autor: John »

Nie wiem czy to komuś to pomoże ale ja od 4 miesięcy ładuję akumulator bez zdejmowania klem i na razie nic się nie stało. Prostownik z mikroprocesorem i ładowania tzw. inteligentne czyli sprawdzanie stanu akumulatora, ewentualnego zasiarczenia itp. Ładowanie etapami czyli w zależności od naładowania odpowiedni prąd ładowania zmniejszający się wprost proporcjonalnie do naładowania. Wiadomo jeśli jazda w mieście to ogrzewanie, nadmuch, ogrzewanie kierowcy, foteli to alternator nie jest w stanie nadążyć z naładowaniem akumulatora w 100%.W większości prostownik pokazuje naładowanie akumulatora w 75%, ale bywało że pokazał 50%.Stonic z 2018 r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”