KIA CEED 1.6 CRDI 48V MHEV iMT - żeglowanie

Porady, problemy, opinie dotyczące napędów hybrydowych w samochodach Kia
kur3k
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2021, 14:22
model samochodu: KIA CEED III 1.6 CRDi 48V 2021

KIA CEED 1.6 CRDI 48V MHEV iMT - żeglowanie

Post autor: kur3k »

Cześć,
Czy nie macie problemów z przechodzeniem auta w tryb żeglowania? Na testach samej miękkiej hybrydy w Stonicu czy Rio, testerzy wspominają, że po odjęciu puszczeniu pedału gazu bieg zostanie rozłączony, przy sprzyjających warunkach zostanie również wyłączony silnik. Powiem szczerze, że u mnie działa to w kratkę, nawet rzadziej jak częściej. Niejednokrotnie po dłuższej trasie, w trybie Eco po odpuszczeniu gazu auto nawet nie zrzuca biegu tylko hamuje silnikiem. Sprawdzałem w różnych warunkach i nie ma zasady co do działania tego systemu. Stąd pytanie do was czy też tak macie? Byłem w serwisie, niczego się nie dowiedziałem, mam wrażenie, że z wady starają się zrobić cechę, ale tak czy inaczej czekam na termin na diagnostykę skrzyni. :?
Awatar użytkownika
Skambir
Posty: 19
Rejestracja: 25 cze 2021, 09:06
model samochodu: Kia Stonic 2020 FL BL 1.0 120km MHEV

Re: KIA CEED 1.6 CRDI 48V MHEV iMT - żeglowanie

Post autor: Skambir »

Odpowiem Ci na przykładzie Stonica - ja muszę pokonać trochę km (lub raz dłużej hamować silnikiem żeby się układ hybrydowy doładował) zanim mi zacznie "żeglować". Dla Stonica sprzyjające warunki to powyżej 2k obrotów silnika na biegu 3-6 i płaska powierzchnia (bądź delikatnie pod górkę)
kur3k
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2021, 14:22
model samochodu: KIA CEED III 1.6 CRDi 48V 2021

Re: KIA CEED 1.6 CRDI 48V MHEV iMT - żeglowanie

Post autor: kur3k »

Super, dzięki za wiadomość. Już trochę więcej kilometrów zrobiłem i właśnie zauważyłem tę zależność. :)
Wlodzimierz2984

Re: KIA CEED 1.6 CRDI 48V MHEV iMT - żeglowanie

Post autor: Wlodzimierz2984 »

No wiadomo, że taką wiedzę warto posiadać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hybrydowe”