Zima - opony / felgi - Kia Ceed III

forum użytkowników modelu Ceed
Maxx
Posty: 65
Rejestracja: 17 lut 2021, 18:11
model samochodu: KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L

Re: Zima - opony / felgi - Kia Ceed III

Post autor: Maxx »

Czy ktoś podpowie bo nie ma tego w instrukcji auta, jakie ET ma oryginalna felga 16" do Ceeda 2019 ?
KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L
mzak
Posty: 88
Rejestracja: 17 lis 2019, 20:29
model samochodu: Ceed 1.4 T-GDI

Re: Zima - opony / felgi - Kia Ceed III

Post autor: mzak »

Maxx pisze: 28 mar 2021, 21:56 Czy ktoś podpowie bo nie ma tego w instrukcji auta, jakie ET ma oryginalna felga 16" do Ceeda 2019 ?
ET 50
elmer84
Posty: 136
Rejestracja: 11 mar 2021, 22:05
model samochodu: Kia ceed III 1.0 120km M manual

Re: Zima - opony / felgi - Kia Ceed III

Post autor: elmer84 »

Jeśli chodzi o et to widziałem przedział między et45 a et51. Przynajmniej jak szukałem na portalach.

Jeśli chodzi o opony zimowe to ja mam Dębica Frigo 2 205/55/16 i sprawdzają się rewelacyjnie. Mialem je wcześniej na 3 samochodach i nigdy nie było problemu.
Aedifico
Posty: 43
Rejestracja: 16 cze 2021, 14:43
model samochodu: Kia Ceed SW 1.5 tgdi 7dct BL

Re: Zima - opony / felgi - Kia Ceed III

Post autor: Aedifico »

Używa ktoś Bridgestone Blizzak lm 005? Zimowe w klasie hamowania na mokrej nawierzchni A. Teoretycznie 3m różnicy do klasy B.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Zima - opony / felgi - Kia Ceed III

Post autor: bielaPL »

krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Zima - opony / felgi - Kia Ceed III

Post autor: krgorny »

bielaPL pisze: 27 paź 2021, 14:05 Polecam stronkę
https://www.tyrereviews.com/Article/202 ... e-Test.htm
Nokiany nie wypadają za dobrze. :) Pech chciał, że nie trafiłem na ten test i już je mam od 2 tyg. Sugerowałem się opiniami znajomych, recenzjami użytkowników na różnych stronach z oponami oraz tutaj były polecane. Teraz bym chyba rozważył Micheliny, ale jednak były zauważalnie droższe. O dziwo Hankook wypada całkiem nieźle, chociaż cena jaką mi za nie zaproponowali w ASO dobijała do Michelinów, a nie Nokianów (Nokian - 320 zł, Hankook z ASO - 380 zł, Michelin - 400 zł).
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Zima - opony / felgi - Kia Ceed III

Post autor: bielaPL »

krgorny pisze: 28 paź 2021, 10:27
bielaPL pisze: 27 paź 2021, 14:05 Polecam stronkę
https://www.tyrereviews.com/Article/202 ... e-Test.htm
Nokiany nie wypadają za dobrze. :) Pech chciał, że nie trafiłem na ten test i już je mam od 2 tyg. Sugerowałem się opiniami znajomych, recenzjami użytkowników na różnych stronach z oponami oraz tutaj były polecane. Teraz bym chyba rozważył Micheliny, ale jednak były zauważalnie droższe. O dziwo Hankook wypada całkiem nieźle, chociaż cena jaką mi za nie zaproponowali w ASO dobijała do Michelinów, a nie Nokianów (Nokian - 320 zł, Hankook z ASO - 380 zł, Michelin - 400 zł).
Część produkcji Nokianów jest obecnie w Rosji i tam jakoś gorzej im to wychodzi... dlatego zaczęły spadać
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: Zima - opony / felgi - Kia Ceed III

Post autor: Volver »

Mogę śmiało polecić Goodyear UltraGrip Performance + (plus). Genialne - fantastyczna przyczepność na suchym - na śniegu, błocie i w deszczu świetne. I co ważne w Ceed - baardzo ciche wbrew etykiecie 71 dB. Komfort na wariancie XL - bardzo wysoki, a jazda z wysokimi prędkościami jest stabilna.
mercapan
Posty: 56
Rejestracja: 13 paź 2021, 09:48
model samochodu: Iksik 1.5 T-GDI MT

Re: Zima - opony / felgi - Kia Ceed III

Post autor: mercapan »

krgorny pisze: 28 paź 2021, 10:27
bielaPL pisze: 27 paź 2021, 14:05 Polecam stronkę
https://www.tyrereviews.com/Article/202 ... e-Test.htm
Nokiany nie wypadają za dobrze. :) Pech chciał, że nie trafiłem na ten test i już je mam od 2 tyg. Sugerowałem się opiniami znajomych, recenzjami użytkowników na różnych stronach z oponami oraz tutaj były polecane. Teraz bym chyba rozważył Micheliny, ale jednak były zauważalnie droższe. O dziwo Hankook wypada całkiem nieźle, chociaż cena jaką mi za nie zaproponowali w ASO dobijała do Michelinów, a nie Nokianów (Nokian - 320 zł, Hankook z ASO - 380 zł, Michelin - 400 zł).
Ten test jest niewiele wart. Choćby dlatego, że nie było wjazdu pod górkę w warunkach zimowych. Kolega ma Micheliny (te z testu) i tak jak je chwali na prostej drodze, to pod górkę (trochę śniegu) już dupa. Także sugerowałbym daleko idący dystans do takich testów. Zresztą testy nie są za darmo, to tylko teoria.
Mam nokiany i ostatniej zimy poradziły sobie znakomicie. Na śniegu i nawet lekko oblodzonych drogach dają radę. Fakt, że przy bardzo mokrych warunkach nie są idealne, ale letnie Micheliny też nie są wybitne. Jeśli chodzi o prawdziwie zimowe warunki to dobry wybór i bardzo dużą zaletą jest cisza podczas jazdy, są cichsze niż moje letnie opony.
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Zima - opony / felgi - Kia Ceed III

Post autor: zarathos »

Są dwa rodzaje zimowych Nokianów: śniegówki i autostradowe (na mokre/błoto pośniegowe) i różnie sobie radzą. Miałem wersję autostradową na Alfach które były znacznie cięższe niż Kijanka i były świetne, raz czy dwa uratowały mi tyłek w śnieżycy jak trzeba było awaryjnie hamować na cienkiej warstwie świeżego śniegu i solonego błota.

Teraz w Kijance mam Continentale i nie narzekam, ładnie idą i po kopnym śniegu i na autostradzie. No ale wóz jest paręset kilo lżejszy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”