system rozpoznawania mowy

forum użytkowników Kia Carens
cybek
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2018, 20:30
model samochodu: Carens IV

system rozpoznawania mowy

Post autor: cybek »

Witam. Mam Kia Carens IV. Nagle przestał mi działać system rozpoznawania mowy i wyświetla komunikat :
Pleas update IVR database with revision 14xxxx. O co chodzi? co sie stało?
Jak przejawie na angielski jeżyk w radiu to działa, a na polskim lipa. W ASO powiedzieli ze nie może działać w polskim bo nigdy nie było co mnie strasznie zdziwiło bo co dopiero korzystałem po polsku
Pozdrawiam
Jacek
RaDarek
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2022, 00:48
model samochodu: KIA Carens IV 1.7CRDI

Re: system rozpoznawania mowy

Post autor: RaDarek »

Miałem kiedyś taki problem po wymianie radia na gwarancji. W nowym był dokładnie taki komunikat. W starym miałem język polski i w nowym też się uparłem żeby był (gwarancja).
Wymienili radio kolejny raz bo nie potrafili wgrać bazy z językiem polskim. Nowe miało fabrycznie język polski w wybieraniu głosowym.
cybek
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2018, 20:30
model samochodu: Carens IV

Re: system rozpoznawania mowy

Post autor: cybek »

dzięki za odpowiedź
niestety już po gwarancji
mam pytanie, czy mogę odłączyć na chwilkę akumulator (jakeis 5 min)
Czy cos sie nie popsuje w samochodzie - nie odpale czy cus?
Bo może taki reset radia pomoże.
Pozdrawiam
Szaweł
Posty: 18
Rejestracja: 01 mar 2022, 09:51

Re: system rozpoznawania mowy

Post autor: Szaweł »

Mnie również dopadła ta bolączka, o ile mnie pamięć nie myli było to jakieś 4 lata temu (auto zakupione jako testowe w styczniu 2015, rejestrowane w 2014) i również była konieczna wymiana radia. Szczęśliwie mnie spotkało to jeszcze w trakcie trwania gwarancji.

Nie jestem specem od mechaniki ale wydaje mi się, że akumulator możesz odłączyć bez konsekwencji. Mój padł jakieś 3 lata temu, zanim podłączyłem nowy minęło zdecydowanie więcej niż 5 minut :) W tym czasie auto pozostawało bez jakiegokolwiek zasilania. Przyznam jednak szczerze, że nie pamiętam czy nie musiałem później jeździć do serwisu, żeby poustawiali wszystko. Nie pamiętam takiej akcji ale pamięć bywa zawodna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Carens”