Uszkodzony zamek drzwi - PORADA ZRÓB TO SAM

forum użytkowników modelu Optima
grzesiu_j
Posty: 56
Rejestracja: 28 lip 2021, 07:39
model samochodu: Kia Optima 1,7 DCT

Uszkodzony zamek drzwi - PORADA ZRÓB TO SAM

Post autor: grzesiu_j »

Napiszę tak bardziej informacyjnie, może ktoś będzie szukał. Mam KIA JF 2016, zamek drzwi lewych tylnych był uszkodzony co objawiało się tym, że samochód "widział" te drzwi jako cały czas otwarte - ergo - auta nie można było zamknąć z pilota guzika itp... Serwis Kia Kielce stwierdził, że zamek jest uszkodzony ( :o :o :o :o ) oraz że jest nierozbieralny oraz nienaprawialny (gwarancja już minęła, więc nie wiem czy by to obejmowała). Czasem się zdarzyło, że cos tam jednak w tym zamku styknęło bo dało się jednak zaryglować zamki, ale działo się to samo z siebie bez niczyjej ingerencji itp. Stwierdziłem, że winić za taki stan rzeczy trzeba tzw. zimne luty, które wcześniej spotykałem w vw passat i podobno dzieje się tak od zwykłego użytkowania auta, czyli trzaskania w celu zamknięcia drzwi. Nie wierząc zbytnio serwisantowi KIA drzwi rozebrałem (pomógł YouTube bo wcale to nie takie oczywiste...), zamek wyjąłem i rozłożyłem na części (rozbieralny :mrgreen: ), wszystkie styki wyczyściłem, blaszki podoginałem żeby lepiej stykały, jednak mimo tych prób zamek zachowywał się nadal tak jak wcześniej (serwis miał rację ze nienaprawialny). Model zamka (spisany z niego): 81410 D4020. Sklepy z częściami nie mają takiego choć obdzwoniłem 1/4 Polski. Allegro, olx itp - nic. Gdzieś tam na Ukrainie i w Holandii znalazłem używane. Serwis KIA: oczywiście że mamy taką część dostępną na zamówienie: cena 750zł, czas oczekiwania minimum 30 dni, może być kilka miesięcy 8-) 8-) 8-) . No i tak zdecydowałem, że zaryzykuję i kupię inny model. Ze zdjęć doszedłem do tego że zamek 81410 D4010 (który pierwotnie był chyba w sedanie) wygląda tak samo, nie wiedziałem czy będzie kompatybilny z moim kompem, softem itp. Zakup na allegro za niecałe 100 zł, zamontowałem i SUKCES!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”