Sorento 2.5 CRDI - silnik gaśnie po przekroczeniu 2 tys. obrotów

forum użytkowników modelu Sorento
Gelo23128988
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2021, 10:42
model samochodu: Kia Sorento

Sorento 2.5 CRDI - silnik gaśnie po przekroczeniu 2 tys. obrotów

Post autor: Gelo23128988 »

Witam
Mam problem z swoim autkiem przeczytałem, już masę postów. Problem jest taki ze Samochód gaśnie mi po przekroczeniu 2tys obrotów, filtr paliwa wymieniony, smok w pompie również czyściutki a auto jak jadę na 4 biegu i dodam gazu jest tylko szarpniecie i auto spada z obrotów i gaśnie wczoraj wyjąłem cały bak, wyczyściłem go w środku bo chyba to ostatnia opcja rozwarstwiania się baku. Bak w środku czyściutki zalałem paliwo próba jazdy i ku mojemu zdziwieniu auto tak samo się zachowuje, również po 2 tysiącach obrotów gaśnie tak jak by mu odcinało paliwo Moje pytanie macie może jeszcze jakiś pomysł co to może być, bo przyznam masakra się jeździ autem do 2 tysięcy obrotów. Proszę o Pomoc silnik 2.5 crdi rok 2005. Pozdrawiam i liczne na wasza Pomoc dziękuje . Auto po podpięciu pod komputer jest tylko błąd egr tylko ten.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Sorento 2.5 CRDI

Post autor: kon »

I nie wpadłeś na to, żeby na początek rozebrać i zobaczyć jak wygląda ten EGR?
Gelo23128988
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2021, 10:42
model samochodu: Kia Sorento

Re: Sorento 2.5 CRDI

Post autor: Gelo23128988 »

Wpadłem rozebrałem wyczyściłem wraz to samo postanowiłem kupić nowy i wraz również błąd egr ale pytanie czy on miał by aż taki wpływ by tak auto się zachowywalo
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Sorento 2.5 CRDI

Post autor: kon »

Zdecydowanie załatw w pierwszej kolejności problem związany z tym błędem EGR. Najwyraźniej coś w okolicy jest wciąż nie tak jak być powinno.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”