Wynajem długoterminowy - Kia for you

Forum poświęcone swobodnym dyskusjom na dowolne tematy.
jurkul
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2021, 09:37

Wynajem długoterminowy - Kia for you

Post autor: jurkul »

Cześć,

zastanawiam się nad wynajmem długoterminowym Kia Xceed korzystając z oferty dealera Kia For You. Na papierze wszystko wygląda zachęcająco, niska rata w porównaniu do innych dealerów/pośredników, w którą wliczone jest już praktycznie wszystko. Dochodzi jeszcze do tego mój udział własny w szkodzie - 1000 zł.

Mam zatem pytanie czy ktoś z tej oferty korzystał/korzysta i może powiedzieć nieco więcej o tej usłudze w Kia i ma pozytywne lub negatywne opinie i doświadczenia? Zastanawia mnie właśnie ten udział własny tzn. czy przy próbie likwidacji niewielkich szkód koszty te nie będą zaniżane po to, aby właśnie nie przekroczyć tego progu.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie.
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: Wynajem długoterminowy - Kia for you

Post autor: Pyjter »

Po co mieliby zaniżać? To nie działa tak, że szkody poniżej 1000zł bierzesz na klatę, a reszty nie. Płacisz pierwsze 1000zł ze szkody. Szkoda na 900zł, płacisz 900. Szkoda na 1100, płacisz 1000 (oni 100). Szkoda na 20000, płacisz 1000 (oni 19000).

Ty się lepiej martw o proces zdawania pojazdu po zakończeniu wynajmu, bo to tam są zawsze ogromne koszty, sięgające kilkudziesięciu procent całości "interesu".
jurkul
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2021, 09:37

Re: Wynajem długoterminowy - Kia for you

Post autor: jurkul »

Dzięki za odpowiedź. Z rozmowy z dealerem zrozumiałem, że udział własny będzie WYŁĄCZNIE przy szkodzie do wartości udziału własnego. Albo celowo zostało to tak przedstawione. Zabieram się właśnie za wczytanie w OWU z TU.

W takiej sytuacji może się nie opłacać z AC likwidować szkód powstałych w czasie najmu i wygląda na to, że faktycznie te koszty na koniec przy zwrocie będą spore.
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: Wynajem długoterminowy - Kia for you

Post autor: Pyjter »

Nigdy się nie opłaca robić małych szkód z AC, nawet ze zniesionym udziałem własnym. Naprawisz szkodę na 1000zł, a składka pójdzie w górę o 700zł. W okresie dwóch lat będziesz w plecy.

Co do najmu - zobacz ten filmik - https://www.youtube.com/watch?v=zBvWGOTr6IU

Gość irytujący, ale przedstawia konkretne liczby i możesz zobaczyć jak się kończy najem, gdy trafisz na firmę która żyje z cięcia klientów.

Sam niestety władowałem się w pierwszy leasing z ratą balonową, z góry nie chciałem korzystać z opcji wykupu. Dopiero przy zdaniu pojazdu zobaczyłem jak skrupulatnie szukają wszystkich wad na zewnątrz i wewnątrz pojazdu. Oczywiście dostałem fakturę. Suma sumarum leasing nie był na 102%, a podsumowując wszystkie koszty prawie 107%. A że byłem młody gniewny to wieksze szkody były na psychice po walce z tą firmą niż te, które zostały wyrządzone w portfelu :D
jurkul
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2021, 09:37

Re: Wynajem długoterminowy - Kia for you

Post autor: jurkul »

Widziałem ten film i jego autor wielokrotnie wspomina, że miał takie doświadczenia w firmie X i nie wie jak to wygląda w innych firmach. Kalkulacja, w której spłaciłbym 80% wartości auta i na końcu go nie miał nie wchodzi w grę.

Dlatego właśnie założyłem ten temat, bo może ktoś ma jakieś doświadczenia odnośnie dodatkowych kosztów i zwrotu pojazdu konkretnie w usłudze Kia For You.
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: Wynajem długoterminowy - Kia for you

Post autor: Pyjter »

Rzuć sobie okiem na to - https://euroservice.volvocars-partner.p ... jazdow.pdf

Tak to wygląda w Volvo. A uwierz mi, że są firmy, które mają jeszcze bardziej rygorystyczne warunki zwrotów.

Oczywiście nie odwodzę Cię od pomysłu najmu długoterminowego - uświadamiam Cię o jego wadach. Sprzedawcy, w ostatnich latach, w obrzydliwy wręcz sposób promują najmy długoterminowe jako lepszą, tańszą alternatywę dla leasingu. A w większości przypadków nie jest tak kolorowo. Tak jak wspominałem wcześniej - haczyki są głównie w ubezpieczeniach (gdzie gość z filmu wtopił duży % całości), zwrocie pojazdu (tam też wtopił). Na papierze też mu się to pewnie kalkulowało :D Duże koszty potrafią być ukryte również w dodatkowych kilometrach ponad limit.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”