Głośne odpuszczanie AutoHold

forum użytkowników modelu Optima
Endi501
Posty: 121
Rejestracja: 28 lut 2019, 10:28
model samochodu: KIA OPTIMA SW,,L" 2.0 DOHC MY19
KIA CEED III 1.4 MPI MY19

Głośne odpuszczanie AutoHold

Post autor: Endi501 »

Mam pytanie czy u was jak macie włączony AutoHold kontrolka świeci się na zielono i podczas próby ruszania słychać odpuszczanie AutoHold , hamulców takie skrzypienie czy ktoś już z tym się spotkał czy za każdym razem przy używaniu AutoHold proszę o odpowiedź.
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Głośne odpuszczanie AutoHold

Post autor: FISH »

Na temat AutoHold już niejedna osoba się doktoryzowała. Wpisz w wyszukiwarkę "AutoHold" i wiedza się pojawi. ;)
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
KrystianKrK
Posty: 8
Rejestracja: 08 kwie 2021, 23:10
model samochodu: Kia Optima 1.6T-GDI L

Re: Głośne odpuszczanie AutoHold

Post autor: KrystianKrK »

Jeżdżę Optimą od 3 miesięcy. Na początku (pierwszy ok.tyś km) autohold działał bezdźwiękowo. Przez kolejne ok. 500 km jazdy autohold zaczął mnie „przerażać” bo strasznie skrzypiał przy ruszaniu jakby tarcze były zardzewiałe. Od ponad miesiąca problem nagle ustał. Nie było w tym okresie nagłej zmiany pogody czy warunków jazdy. Do tej pory się dziwię jak to się stało. Dodam, że samochód ma przejechane tylko 25 tys km i w dalszym ciągu jeździ na oryginalnych tarczach i klockach.
Może weterani Optimy się wypowiedzą?
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Głośne odpuszczanie AutoHold

Post autor: Seb »

Jako weteran napiszę, że nie ma co się denerwować. Samo przyszło samo pójdzie. U mnie najbardziej dokuczało do jakiś 40kkm później raz było raz nie ale przed sprzedażą nie kojarzę żeby występowało a miałem 100kkm. Pamiętam,ze ktoś pisały żeby mocniej wciskać hamulec. U mnie się to sprawdzało.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
marcus1212
Posty: 67
Rejestracja: 05 lip 2018, 14:23

Re: Głośne odpuszczanie AutoHold

Post autor: marcus1212 »

Cześć, miałem taki cyrk dokładnie rok temu. Zaczęło się jak było ciepło/gorąco. Czym cieplej było tym głośniej skrzypiało. Serwis oczywiście nic nie znalazł. Na szczęście samo przeszło. Było mega głośne, dochodziło do tego że nie włączałem autohold, co było dość niekomfortowe.
KIA OPTIMA 2.0 Pb CVVL MT L 2018 SW
Nordin
Posty: 42
Rejestracja: 10 sie 2019, 22:46
model samochodu: Optima kombi 1.6 t-gdi srebrna strzała

Re: Głośne odpuszczanie AutoHold

Post autor: Nordin »

U mnie odpowietrzyli hamulce i było ok. 2x bo po pierwszym nie było poprawy.
Endurion
Posty: 48
Rejestracja: 15 lis 2019, 00:33
model samochodu: Kia Optima L 2018 1.7 CRDi

Re: Głośne odpuszczanie AutoHold

Post autor: Endurion »

U mnie odpowietrzenie układu na gwarancji przyniosło ulgę.
maronesz
Posty: 39
Rejestracja: 16 paź 2020, 11:14

Re: Głośne odpuszczanie AutoHold

Post autor: maronesz »

U mnie odpowietrzanie chyba nie pomogło. Piszę chyba, bo minęły ze dwa miesiące i faktycznie ucichło, ale przez tan czas działało jak zawsze, czyli coś tam sobie skrzypiało. Do zimy ze 4 miesiące była cisza.
W zimę z kolei pierdział, dosłownie przy każdym ruszeniu było słychać pierdnięcie. Ciekawe, co ludzie z zewnątrz myśleli :D
I teraz te parę miesięcu znowu nic także w porządku.
Aczkolwiek nawet jakby się coś znowu odzywała, to nic sobie z tego nie będę robił. Raz jest, raz nie ma
Endi501
Posty: 121
Rejestracja: 28 lut 2019, 10:28
model samochodu: KIA OPTIMA SW,,L" 2.0 DOHC MY19
KIA CEED III 1.4 MPI MY19

Re: Głośne odpuszczanie AutoHold

Post autor: Endi501 »

Jestem po wizycie w serwisie i powiem że odpowietrzyli ponownie hamulce i cisza jak makiem zasiał, ale były lekko zapowietrzone bo pedał hamulca opadał jak go trzymałem a jak nacisnąłem hamulec trzy ray zmniejszał się luz u mnie pomogło mam nadzieję że na długo pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”