Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Konan »

A ja to niby o czym? Nie widzę tu uczuc ale ok...

Jest wielki problem faktyczny, stwierdzony a teksty ze powodem ściągania są pochyłości drogi, koła czy inne niestworzone rzeczy to bzdury. Nikt nie chce się podjąć tematu a użytkownicy zostawieni są sami sobie i każda wizyta w ASO kończy się: my nic nie możemy bo KMP wysłała wytyczne ze wszystko jest ok o problemu nie ma. Dodatkowo materiał dziennikarzyny zrobił swoje i nawet nie można szukać wspolnie problemu bo cześć osób naiwnie uwierzyła w tłumaczenia - bo ich problem nie dotyczy... nie wiem czy którekolwiek ASO odważy się zmieniać zawias bo KMP na 100% nie zapłaci za to... nie wiem co z tym można zrobić... jak pokazuje przykład z Ceeda z interwencji sprawa trwa już rok czy dwa i chyba postępu i decyzji brak - komu się chce tyle czasu denerwować i bawić?
wilhelmhell
Posty: 32
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:20
model samochodu: Proceed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: wilhelmhell »

U mnie zaczęło lekko ściągać przy około 4000km jakiś czas po wymianie opon ale nie od razu (albo od razu tylko nie zauważyłem bo zima). Wcześniej jechał całkiem prosto. Sprawdziłem dokręcenie kół, ciśnienie. Po dziurach nie jeździłem więc nie wiem czy to kwestia geometrii ale sprawdzę. W poprzednim aucie (Opel) opony przekladane więcej niż 10 razy, niejedna dziura i zawsze jechał prosto. Na jazdach testowych nie zauważyłem ściągania w 2 egzemplarzach.
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Gifter »

Dlatego pisałem o tym że może warto pojechać do ASO poza granicę naszego kraju, bo gwarancja jest na Europę
soon Kia XXX :D :mrgreen:
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: randri »

Pewnie oglądaliście filmik z mercem AMG - identyczne tłumaczenie gwaranta, że pochyłość drogi jest winna - samochód za milion i Właściciel 2 lata walczy i nic.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: kon »

Gifter pisze: 17 mar 2021, 20:22 Jeśli tak o pytanie ile fabryk jest na Słowacji.
Będę strzelał...... Jedna?
I to jest ta jedna, jedyna w Europie?
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Gifter »

Z tym Mercedesem też się zastanawiam czemu facet nie pojechał do ASO w Niemczech. Ciekawe co tam by usłyszał :mrgreen:
Wiadomo nijt auta nie wymieni, z drugiej strony cvyba już mu się gwarancja konczy lub skończyła...
soon Kia XXX :D :mrgreen:
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

wilhelmhell pisze: 17 mar 2021, 23:08 U mnie zaczęło lekko ściągać przy około 4000km jakiś czas po wymianie opon ale nie od razu (albo od razu tylko nie zauważyłem bo zima). Wcześniej jechał całkiem prosto. Sprawdziłem dokręcenie kół, ciśnienie. Po dziurach nie jeździłem więc nie wiem czy to kwestia geometrii ale sprawdzę. W poprzednim aucie (Opel) opony przekladane więcej niż 10 razy, niejedna dziura i zawsze jechał prosto. Na jazdach testowych nie zauważyłem ściągania w 2 egzemplarzach.
No właśnie u mnie podobna sytuacja była. Zaczęło ściągać po zmianie opon ale u mnie zmiana po 300 km. I zastanawiam się czy to możliwe że coś się ustawiło inaczej po podniesieniu na podnośniku? Bo jak zmieniłem koła w garażu to było dobrze - tak mi się wydaje. Dopiero jak pojechałem na dowarzenie do wulkanizacji po jakiś 100km i oczywiście samochód był na podnośniku to zaczęły się problemy. Ale czy to miało by jakiś wpływ?
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Gifter »

Może podłoga jest z papieru i geometria poszła się yebać
soon Kia XXX :D :mrgreen:
wilhelmhell
Posty: 32
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:20
model samochodu: Proceed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: wilhelmhell »

W takim wypadku po każdej wymianie na podnośniku powinno być gorzej:D Zastanawia mnie jeszcze fakt że przy ruszaniu jeśli zdarzy się chwilowa utrata przyczepności to zawsze tylko prawe koło buksuje, nigdy lewe ( z pasażerem czy bez - nie ma znaczenia). Zamiana przednich kół miejscami jednoznacznie wykluczy zużycie/wadę opony?
Kemp
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Kemp »

Kemp pisze: 04 mar 2021, 17:46
randri pisze: 04 mar 2021, 14:03 Ile każą czekać??
2 tyg. na części :?
Aktualizejszyn...
2 tyg. i auto dalej czeka na części. W serwisie się dowiedziałem, że w całej Polsce tych przypadków jest sporo i każdy czeka na wtryski (u mnie w ASO też nie tylko mój). :roll:

PD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”