KIA E-SOUL RM 20

forum użytkowników modelu Soul
swider149
Posty: 22
Rejestracja: 05 mar 2021, 12:28
model samochodu: Kia e-soul

KIA E-SOUL RM 20

Post autor: swider149 »

Założyłem temat, bo o e-soul nie ma. Mało nas, wiec jak ktos cos to piszmy tu ciekawostki, wady, zalety, usterki itp itd. Ja mam 64 kwh wersje wyposażenia "L" i niestety z jednofazową ladowarką 7,2 dopiero po zakupie się dowiedziałem że w 2019 wstawiali tylko takie. Kolor Orange Mars dach czarny.
Sierek
Posty: 11
Rejestracja: 01 mar 2021, 11:26
model samochodu: e-Soul

Re: KIA E-SOUL RM 20

Post autor: Sierek »

Faktycznie, mało jest wpisów o e-Soul. Mam rocznik 2020, 64kWh, wersja L z ładowarką 11kW, pakiet Wnętrze i Technologiczny. Kolor Neptune Blue M, czarny dach.
Na razie jestem b. zadowolony. Jutro ma przyjść zamówiony sterownik NRGKick - ciekawe jak zadziała ładowanie z nadwyżek słonecznych.
swider149
Posty: 22
Rejestracja: 05 mar 2021, 12:28
model samochodu: Kia e-soul

Re: KIA E-SOUL RM 20

Post autor: swider149 »

A co to za sterownik NRGKick (moze podnosi moc ładowania?). Ja jestem na etapie robienia "przedniego" bagaznika w miejsce pokrywy silnika. Ogolnie tez jak n razie jestem b. Zadowolony.
Sierek
Posty: 11
Rejestracja: 01 mar 2021, 11:26
model samochodu: e-Soul

Re: KIA E-SOUL RM 20

Post autor: Sierek »

NRGKick nie podnosi mocy ładowania, potrafi przez integrację z falownikiem wykorzystać lepiej energię ze słońca. Więcej https://www.nrgkick.com/.
Sam robisz przedni bagażnik? Ja się zastanawiam nad gotowcem http://www.frunk.at/.
swider149
Posty: 22
Rejestracja: 05 mar 2021, 12:28
model samochodu: Kia e-soul

Re: KIA E-SOUL RM 20

Post autor: swider149 »

Sierek pisze: 16 mar 2021, 22:02 NRGKick nie podnosi mocy ładowania, potrafi przez integrację z falownikiem wykorzystać lepiej energię ze słońca. Więcej https://www.nrgkick.com/.
Sam robisz przedni bagażnik? Ja się zastanawiam nad gotowcem http://www.frunk.at/.
A to taka bardziej rozbudowana ladowarka, mam coś podobnego tylko bez aplikacji w telefonie firmy "zencar", jestem zadowolony, wygląda podobnie jak ta Twoja. A te "frunk" widzialem, ale drogo, mam osobę która ogarnia drukarki 3d i jest w trakcie drukowania uchwytów zeby zamontować skrzynie. Jak zrobię podesle zdjecie jak bedzie Ci pasowało to jakoś się dogadamy. Paka.
Sierek
Posty: 11
Rejestracja: 01 mar 2021, 11:26
model samochodu: e-Soul

Re: KIA E-SOUL RM 20

Post autor: Sierek »

Dziękuję za propozycję, ale dzisiaj rano zamówiłem komplet do e-Soul z frunk.at. Jak przyjdzie podzielę się wrażeniami. Pzdr.
Sadek48
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2021, 11:44
model samochodu: Kia soul 2020

Re: KIA E-SOUL RM 20

Post autor: Sadek48 »

Witam, posiadam Kia soul 2020 elektryk. Używam około roku, kupiłem auto prawie nowe przebieg 4 tys jak brałem od kolesia. Przedwczoraj wróciłem autem z dlugiej trasy, dzień przed także dużo jeździłem (daleka trasa) gdy podejchalem pod dom i po 30 min chcialem odpalic - zero.. Auto nie reagowało, nic jak by je odcięło baterii miałem jeszcze na 200km.. W książce serviskowej znalazłem odpalenie avaryjne ( przy pomocy kluczyka) gdy nic nie działa - nie pomogło, wezwałem pomoc koleś przyjechał i od razu pierwsze co zrobił podłączył starter do małego akumulatora od razu wszystko zadziałało, okazało się że akumulator padł, po niecałym roku użytkowania. Auto na gwarancji więc oddałem do servisu. W styczniu gdy byłem w bardzo długiej trasie raz wyskoczył mi komunikat - słaby stan naładowania akumulatora, myslalem ze chodzi o dużą baterie ale miałem prawie full więc pomyślałem że może jakiś bez sensu komunikat się pojawił nie sądziłem że mały akumulator podanie po niecałym roku. Co do reszty auta nie mam zastrzeżeń, no może bardzo mały bagażnik i brak nawiewów z tyłu ale wiedziałem o tym gdy go kupowałem pzd. Aaa jeszcze problem z apką UVO - kotos przede mną założył wcześniej konto i ja nic już nie mogę zrobić nie mogę się zalogować ani podpiąć się pod konto bo nie znam hasła poprzednika który je stworzył.. Tak że nie mogę używać apki szkoda bo fajny bajer, zapytam w servisie czy pomogą z tym, słyszałem że bardzo dużo ludzi ma ten sam problem, tylko że większość w ogóle nie może zarejestrować auta w aplikacji.. Dodam że mieszkam w norwegii, jest tu bardzo dużo elektryków pzd
swider149
Posty: 22
Rejestracja: 05 mar 2021, 12:28
model samochodu: Kia e-soul

Re: KIA E-SOUL RM 20

Post autor: swider149 »

Sadek48 pisze: 17 mar 2021, 11:59 Witam, posiadam Kia soul 2020 elektryk. Używam około roku, kupiłem auto prawie nowe przebieg 4 tys jak brałem od kolesia. Przedwczoraj wróciłem autem z dlugiej trasy, dzień przed także dużo jeździłem (daleka trasa) gdy podejchalem pod dom i po 30 min chcialem odpalic - zero.. Auto nie reagowało, nic jak by je odcięło baterii miałem jeszcze na 200km.. W książce serviskowej znalazłem odpalenie avaryjne ( przy pomocy kluczyka) gdy nic nie działa - nie pomogło, wezwałem pomoc koleś przyjechał i od razu pierwsze co zrobił podłączył starter do małego akumulatora od razu wszystko zadziałało, okazało się że akumulator padł, po niecałym roku użytkowania. Auto na gwarancji więc oddałem do servisu. W styczniu gdy byłem w bardzo długiej trasie raz wyskoczył mi komunikat - słaby stan naładowania akumulatora, myslalem ze chodzi o dużą baterie ale miałem prawie full więc pomyślałem że może jakiś bez sensu komunikat się pojawił nie sądziłem że mały akumulator podanie po niecałym roku. Co do reszty auta nie mam zastrzeżeń, no może bardzo mały bagażnik i brak nawiewów z tyłu ale wiedziałem o tym gdy go kupowałem pzd. Aaa jeszcze problem z apką UVO - kotos przede mną założył wcześniej konto i ja nic już nie mogę zrobić nie mogę się zalogować ani podpiąć się pod konto bo nie znam hasła poprzednika który je stworzył.. Tak że nie mogę używać apki szkoda bo fajny bajer, zapytam w servisie czy pomogą z tym, słyszałem że bardzo dużo ludzi ma ten sam problem, tylko że większość w ogóle nie może zarejestrować auta w aplikacji.. Dodam że mieszkam w norwegii, jest tu bardzo dużo elektryków pzd
Dobrze ze napisałeś o tym akumulatorze małym, bo u mnie już kilka razy wyskoczył komunikat że słaba bateria i samochod na postoju się wyłączył tzn na tak jak by zapłonie a nie na odpalonym silniku. Pzdr.
Sadek48
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2021, 11:44
model samochodu: Kia soul 2020

Re: KIA E-SOUL RM 20

Post autor: Sadek48 »

Dzwonili z servisu i faktycznie wadą był akumulator mały, wymienili czas 3 h. Koleś od lawety, który mi go odpalal starterem zaśmiał się tylko że to nie pierwszy który w pada mały akumulator z funkcją start - stop, czyli często się to zdarza. Wynika z tego że za rok czeka mnie podobna sytuacja, dobrze jest wozić ze sobą starter. U mnie nic nie działało, po otwarciu drzwi nie zaświeciło się nawet nic na desce, nie mogłem też naładować dużej baterii co jest bardzo dziwne.. Myślałem że to jakiś osobny system ładowania a się okazuje że jednak chyba nie.. Tak czy siak niesmak pozostał..
Sadek48
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2021, 11:44
model samochodu: Kia soul 2020

Re: KIA E-SOUL RM 20

Post autor: Sadek48 »

Pytanie czy działa ci apka UVO? Jeśli tak to jakie daje możliwości z tel? U mnie nie mogę jej wystartować i zastanawiam się czy jest sens o nią walczyć z servisem czy szkoda zachodu..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Soul”