Stinger facelit (2021?)

forum użytkowników Kia Stinger
Black3426
Posty: 25
Rejestracja: 02 mar 2021, 06:38
model samochodu: Stinger po lifcie

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: Black3426 »

michal84 pisze: 02 mar 2021, 12:26 W stingerze 2018 (i wg. mojej wiedzy aż do MY2020) nie włącza się sam.

Pytanie też jak w MY2021 jest wyłączeniem tego systemu po odpaleniu? Trzeba szukac w ustawieniach na ekranie czy jest przycisk?

Dla mnie Stinger jest nowym doświadczeniem (nigdy wcześniej nie miałem Kia), dlatego ciężko mi się w tym temacie wypowiadać, bo po prostu może nie potrafię czegoś w tym systemie ustawić (a szczerze powiedziawszy nie chce mi się czytać instrukcji, wolę zapytać praktyków na forum), ale ja muszę przegrzebywać się przez całe menu w ekranie centralnym, żeby wyłączyć (zmienić) ustawienia systemów bezpieczeństwa.

Oczywiście ile kierowców, tyle opinii (i wszystko zależy również od drogi, bo na autostradzie te systemu pewnie aż tak nie przeszkadzają), ale w codziennym użytkowaniu poza autostradą te systemu doprowadzają mnie do szału - ciągłe piszczenie itp. A system utrzymania pasa ruchu to jest paranoja - dla mnie stwarza to po prostu zagrożenie, kiedy muszę się z nim siłować na kierownicy, bo wie lepiej niż ja co się dzieje na drodze.

Tym bardziej irytuje takie działanie "systemów bezpieczeństwa" w Stingerze samochodzie, który tak fajnie się prowadzi - w Kia Rio - ok, ale tutaj?

Jeżeli ktoś wie jak/gdzie to zmienić / wyłączyć systemowo na domyślnie wyłączone, proszę dać znać.

Łudzę się jeszcze, że może ja nie potrafię tego na stałe wyłączyć, chociaż czytając posty powyżej to chyba jednak nie....
Mar
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2020, 19:48
model samochodu: Stinger GT Limited w. kanadyjska

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: Mar »

Może jest do zrobienia w "engineering mode"?
Tam jest bardzo dużo ukrytych ustawień.
33cezary
Posty: 7
Rejestracja: 14 lut 2021, 22:12
model samochodu: Stinger 3.3 lift

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: 33cezary »

Witam.
Asystent pasa oddzielnie wyłączany przyciskiem. Ale nieszczęśliwie umieszczony na dole po lewej w rzędzie innych przycisków. Niestety obok otwierania klapki wlewu paliwa. Juz z 2 razy niechcący w czasie jazdy otworzyłem wlew a nie wyłączyłem asystenta.
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: hefajstos »

Stinger FL w nowym kolorze, zielonym

(w konfiguratorze juz jest)

https://www.youtube.com/watch?v=4YySrmraTb4

Ciekawe czy zamowione teraz przyjda juz z nowym znaczkiem jak na filmie (na kierownicy wyglada to o wiele lepiej chociaz poduszka nadal z Kia Picanto)
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: michal84 »

hefajstos pisze: 05 mar 2021, 09:57 Stinger FL w nowym kolorze, zielonym

(w konfiguratorze juz jest)

https://www.youtube.com/watch?v=4YySrmraTb4

Ciekawe czy zamowione teraz przyjda juz z nowym znaczkiem jak na filmie (na kierownicy wyglada to o wiele lepiej chociaz poduszka nadal z Kia Picanto)
Oby do końca tego roku modelowego nie (znaczek)....
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: hefajstos »

Pokazany remote start i inne rzeczy ciekawiej niz u Caroserii

https://www.youtube.com/watch?v=VfcLIqIch5o
Daniel112
Posty: 73
Rejestracja: 16 sty 2021, 10:59
model samochodu: Kia stinger prestige line

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: Daniel112 »

Ciekawe od którego miesiąca produkcji mają zmienione logo no i czy tylko na rynek amerykański? "Najlepsze" w marce KIA jest to że nic nie wie ( przynajmniej w Polsce), kiedy, co, jak, detale wyposażenia, ( miałem chęć zakupu z wykończeniem z alkantara lecz informacja była że brak w tedy wentylowania foteli), myślę że my na forum WIEMY WIĘCEJ O TYM AUCIE NIŻ LUDZIE KTÓRZY JE SPRZEDAJĄ.
Awatar użytkownika
jurass
Posty: 78
Rejestracja: 15 sty 2019, 20:42

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: jurass »

Daniel112 pisze: 05 mar 2021, 12:34 WIEMY WIĘCEJ O TYM AUCIE NIŻ LUDZIE KTÓRZY JE SPRZEDAJĄ.
Tak jest także w innych markach, bo Ci ludzie tam tylko pracują, a ludzie na forach interesują się autami.

hefajstos pisze: 05 mar 2021, 09:57 Stinger FL w nowym kolorze, zielonym

(w konfiguratorze juz jest)
Gdzie? Bo u mnie nie ma. :?
Opel Insignia GS 2.0T 260 KM AT8 4x4
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: hefajstos »

Jestem przekonany, ze byl bo jeszcze sprzedawca o nim wspominal ze ma sie pojawic w polowie roku a kolega wysylal screena z konfiguratora zebym zobaczym jaki brzydki :D

Jakas moda na kolor gajowego, w Audi to samo
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Stinger facelit (2021?)

Post autor: hefajstos »

Daniel112 pisze: 05 mar 2021, 12:34 WIEMY WIĘCEJ O TYM AUCIE NIŻ LUDZIE KTÓRZY JE SPRZEDAJĄ.
Dzis sprzedawcy to ludzie z totalnego przypadku w wiekszosci marek, nie ma sie co dziwic, nadal niektorzy handlowcy twierdza ze belka w ProCeed sie.. nie swieci :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”