Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

forum użytkowników Kia Stinger
Goly335
Posty: 78
Rejestracja: 12 wrz 2018, 23:51

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: Goly335 »

adamm pisze: 06 sty 2021, 18:28 Słowo klucz to pomoc a nie pisanie o tv trwam lub innych samochodach które są świetne. My nie kupujemy samochodu tylko mamy usterkę z którą przez ponad rok serwisy Kia sobie nie radzą . My tu mamy problem który coraz bardziej nas denerwuje nie potrzebujemy głupich tekstów tylko wskazówek co może być powodem tej usterki. Wierz mi nikomu nie jest do śmiechu z tym problemem w stingerze. Ja na pewno nie skakam z radością. Mam nadzieję że większość tak myśli jak coś pisze to tylko żeby pomóc w dojściu do rozwiązania problemu a nie...............
Przecież gisio napisał dość wyraźnie jak wygląda sytuacja w temacie:

"Wspomniane w tym wątku modernizacje nie rozwiązują problemu dopalania. Fabryka pracuje nad rozwiązaniem ale jest to związane z licznymi obwarowaniami dotyczącymi norm emisji spalin więc siłą rzeczy musi to potrwać"

Skoro fabryka pracuje nad rozwiązaniem to nie dziwcie się, że serwisy nie są w stanie zaproponować konkretnego rozwiązania problemu.
marcin7913
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:00
model samochodu: Sorento

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: marcin7913 »

Powiem, szczerze, że 2 lata temu już miałem podpisywać zamówienie na Singera i całe szczęcie ręka mi drgnęła .
Jako obserwator tego forum mogę Wam napisać, że KIA raczej olała temat , żadnej aktualizacji nie będzie.

Dlaczego ? ile jest problem rozwiązywany 2-3 lata ? żarty przecież leasingi się już Wam kończą pewnie .
Wycofanie Stingera 2.0 z oferty , czyli przyznali się, że z tego silnika już nic nie będzie.

Problem Wam się pojawi dopiero jak przy zbywaniu auta nie poinformujecie kupującego o tej wadzie fabrycznej, ciekawe za jakie pieniądze ASO będzie chciało odkupywać Stingery 2.0 wiedząc, że ten model na feler .
Sorento III
Awatar użytkownika
geegles
Posty: 144
Rejestracja: 25 cze 2020, 12:12

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: geegles »

Z pierwszej ręki wiem, że skośnoocy nas nie olali, a temat jest zaparkowany na samej górze. Nas jako PL mogliby zlać, ale jeśli DE samo zwraca się do nich o pomoc w tym temacie to problem został zauważony. Musimy niestety czekać i od czasu do czasu przejechać się autostradą (wiem, marne pocieszenie).
dworak
Posty: 87
Rejestracja: 23 gru 2019, 12:39
model samochodu: KIA

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: dworak »

Goly335 pisze: 06 sty 2021, 20:57
adamm pisze: 06 sty 2021, 18:28 Słowo klucz to pomoc a nie pisanie o tv trwam lub innych samochodach które są świetne. My nie kupujemy samochodu tylko mamy usterkę z którą przez ponad rok serwisy Kia sobie nie radzą . My tu mamy problem który coraz bardziej nas denerwuje nie potrzebujemy głupich tekstów tylko wskazówek co może być powodem tej usterki. Wierz mi nikomu nie jest do śmiechu z tym problemem w stingerze. Ja na pewno nie skakam z radością. Mam nadzieję że większość tak myśli jak coś pisze to tylko żeby pomóc w dojściu do rozwiązania problemu a nie...............
Przecież gisio napisał dość wyraźnie jak wygląda sytuacja w temacie:

"Wspomniane w tym wątku modernizacje nie rozwiązują problemu dopalania. Fabryka pracuje nad rozwiązaniem ale jest to związane z licznymi obwarowaniami dotyczącymi norm emisji spalin więc siłą rzeczy musi to potrwać"

Skoro fabryka pracuje nad rozwiązaniem to nie dziwcie się, że serwisy nie są w stanie zaproponować konkretnego rozwiązania problemu.
A nie no to przepraszam...nie wiedziałem że jak gisio tak napisał to mogę spać spokojnie.
dworak
Posty: 87
Rejestracja: 23 gru 2019, 12:39
model samochodu: KIA

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: dworak »

dworak pisze: 04 sty 2021, 22:01 Tyle na razie...
Zadzwonił do mnie dziś Bartłomiej Urban z AUTOWIZJA.pl i powiedział w rozmowie telefonicznej że Centrala wie o problemie , sygnały też dochodzą z Niemiec i są na ostatnim etapie testowania nowego softu do sterownika. Podobno kwestia tygodnia....zobaczymy.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: gisio »

Tydzień to dopiero sterownik z nowym oprogramowaniem jeździ aucie klienta więc wyników nie spodziewałbym się wcześniej niż za miesiąc lub dwa.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
DrA
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:41
model samochodu: Arteon R

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: DrA »

A mój strup stoi w serwisie - brak kompresji.
Myślałem, ze skończy się jak zawsze na kolejnej wymianie świeć bo zaczął szarpać, a tu niespodzianka.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: gisio »

Uuuu będzie bolało finansowo ... Tak się kończy jazda na boxie.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Awatar użytkownika
geegles
Posty: 144
Rejestracja: 25 cze 2020, 12:12

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: geegles »

DrA pisze: 14 sty 2021, 23:07 A mój strup stoi w serwisie - brak kompresji.
Myślałem, ze skończy się jak zawsze na kolejnej wymianie świeć bo zaczął szarpać, a tu niespodzianka.
Oops... Unitronic? ;)
DrA
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:41
model samochodu: Arteon R

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: DrA »

gisio pisze: 15 sty 2021, 18:29 Uuuu będzie bolało finansowo ... Tak się kończy jazda na boxie.
Tak się kończy jazda na gownianych świecach i procedurze wypalania GPF pisanej na kolanie.
Cztery razy wymieniane świece przy przebiegu ledwo 60k.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”