Rezerwa, ile przejadę ?

forum użytkowników modelu Ceed
Kuczewsp
Posty: 1
Rejestracja: 03 sie 2019, 18:58
model samochodu: Kia cee'd

Rezerwa, ile przejadę ?

Post autor: Kuczewsp »

Cześć
Mam Kię Ceed 2018 (ten starszy model)
Bak ma niby pojemność 53l.

Już kilka razy miałem podbramkową sytuację i tankowałem, gdy komputer pokazywał, że mogę przejechać jeszcze <10km. Nigdy do baku nie wlałem więcej niż 46-48 litrów. To by oznaczało, że komputer przekłamuje i w baku mam nadal ~5 litrów, czyli przejadę jeszcze 80km w trasie.

Dzisiaj musiałem specjalnie zjechać z trasy, bo do stacji miałem 29km, a komp pokazywał, że mogę przejechać 14km. Zatankowałem 46 litrów.

Miał ktoś z Was podobne doznania? Ile jest tej benzyny faktycznie na rezerwie?

Pzdr
colin23
Posty: 38
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:06

Re: Rezerwa, ile przejadę ?

Post autor: colin23 »

Kup karnister i włóż do bagażnika. Jak komp pokaże Ci 0km to sam zobacz ile jeszcze przejedziesz. Tyle że nikt nie zaleca wyjechania paliwa do zera.
wjt
Posty: 12
Rejestracja: 03 mar 2019, 17:44

Re: Rezerwa, ile przejadę ?

Post autor: wjt »

Nie wiem ile przejedziesz na rezerwie, ale komputer na bank przekłamuje (pewnie jakaś "rezerwa" bezpieczeństwa). Ja to sprawdziłem na przykładzie spalania. Komputer pokazał jedno, a po zatankowaniu i prostych obliczeniach wynik wyszedł trochę inny. Różnica wyniosła 0,2 litra/100 km. Niewiele, ale jednak. Być może w każdym egzemplarzu jest inaczej. Jedyny sposób jak pisał colin23 ;) Jak się zdecydujesz to sprawdzić, podziel się co Ci wyszło :)
lukaasz1
Posty: 7
Rejestracja: 06 paź 2019, 22:31
model samochodu: Kia Ceed 1.6 crdi 7DCT 2019

Re: Rezerwa, ile przejadę ?

Post autor: lukaasz1 »

Witam komputer pokazuje uśrednione zużycie paliwa i zawsze a miałem kilkanaście samochodów przekłamuje średnio o 0,5 mniej ( zawsze przeliczam ). Co do wartości ile można zrobić jeszcze kilometrów to jest wartość jaką producent gwarantuje bezproblemowe użytkowanie pojazdu np w górach czy na jakiś przechyłach. Ja moją kijankę doprowadziłem do poziomu poniżej 1 km wtedy pokazuje tylko --- km zatankowałem ok 46.5 l do zbiornika wg instrukcji 50 l. W modelu '15 sw w momencie zaświecenia się kontrolki rezerwa w zbiorniku było 8 l przy założeniu pojemności zbiornika 53l. W modelu '19 sw od momentu zaświecenia rezerwy zrobiłem 114 km z tym, że ostatnie 16 km przy wyniku --- km do przejechanie na liczniku (zakładam że rezerwa to ~8l). Dodam, że pierwsze tankowanie '19 sw wyniosło 48,75 l.
katrina
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2019, 17:24
model samochodu: KIA Ceed 1.6 CRDI 136KM SW

Re: Rezerwa, ile przejadę ?

Post autor: katrina »

Moim skromnym zdaniem nie warto się tak bawić w sprawdzanie - mnie to kosztowało ciutkę nerwów.
Swój zapas testowałam jakieś 2 dni. Zeszło mi poniżej 0km zasięgu, pokazało się "----" czyli 4 kreseczki. Zatem wyzerowałam licznik i tak sobie jeździłam. Do czasu gdy na ekspresówce gdy na liczniku pojawiło się 74 kilometrów przejechanych silnik zgasł... (prędkość licznikowa na ostatnich 74km miedzy 105 a 110km/h) Oczywiście miałam baniaczek i 5 literków ropy, nalałam do baku i... Samochód nie odpalił. Kręciłam go jeszcze z 10x nim dopchałam go z pomocą innych osób do stacji benzynowej. Gdzie po zatankowaniu samochód... nie odpalił. Mimo iż był zalany na full.
Dopiero po 4 razie z lekkim dziwnym hałasem odpalił i jak do tej pory chodzi normalnie. Czyli - zapewne doszło do zapowietrzenia.

Także... Mnie się "udało" - ale nie polecam samodzielnie sprawdzać ile da się przejechać "do zera".
Komuś może się nie udać i będzie zmuszony wzywać lawetę.
lukaasz1
Posty: 7
Rejestracja: 06 paź 2019, 22:31
model samochodu: Kia Ceed 1.6 crdi 7DCT 2019

Re: Rezerwa, ile przejadę ?

Post autor: lukaasz1 »

Ile litrów sumarycznie Wlałeś? z którego roku auto.
Tak, zapowietrzył się, jedna z metod w tej sytuacji to kręcić aż odpali...
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Rezerwa, ile przejadę ?

Post autor: kon »

Osuszanie baku do zera w dieslu to nie jest najmądrzejy pomysł. Męczenie pompy wysokiego ciśnienia i wtryskiwaczy na sucho im nie służy.
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Rezerwa, ile przejadę ?

Post autor: Gifter »

Wyjechanie paliwa do zera może uszkodzić pompe, a naprawa nie będzie podlegać gwarancji...
Każde auto na rezerwie powinno przejechać +/- 40-50max ale to tylko teoria.
soon Kia XXX :D :mrgreen:
fido70
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2019, 19:35
model samochodu: Kia Ceed III

Re: Rezerwa, ile przejadę ?

Post autor: fido70 »

Widziałem kiedyś tego typu test na kilku samochodach. Każdy z nich przejechał od momentu wskazania "0" zasięgu od 30 do 70km, co nie zmienia faktu, że nikomu nie polecam takich eksperymentów. Szkoda układu paliwowego (pompa, wtryski).
endru62
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2020, 17:00
model samochodu: ProCeed.
Ceed 1.4 M+Smart
Niro Hybryda 2023 M

Re: Rezerwa, ile przejadę ?

Post autor: endru62 »

Witam .
Dziś dowiedziałem się,iż w tych samochodach jest tzw "ukryta rezerwa" .
W środę jadę na serwis by to sprawdzić bo..może coś nie działa właściwie..Kupiłem roczną Ceed i po 2 tankowaniu zauważyłe,że coś nie gra.Poprzednim samochodem był Pro Ceed więc powinno być tak samo.Niestety.
Przed tankowaniem stan licznika do przejechania wskazywał 35 km.Byłem w trasie więc miałem to na uwadze by nie przegiąć..Zatankowałem 40 L do odbicja i tyle.Dolałem jeszcze 1,17.
Zdziwiło mnie gdzie różnica.Zbiornik ma 50 L
Średnie spalanie mam poniżej 7 L więc było to dziwne.

Może jest tak jak np. w samochodach Renault.Gdy licznik przebiegu na paliwie przestaje wskazywać STAN w baku można jeszcze przejechać jakiś dystans.Ale lepiej nie próbować tego przeciągać.
Odezwę się po powrocie z serwisu.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”