Proceed GT by Lojak [Penta Metal]

lojak
Posty: 74
Rejestracja: 15 gru 2019, 19:45
model samochodu: ProCeed GT 20 FULL
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Proceed GT by Lojak [Penta Metal]

Post autor: lojak »

Czołem,

Po miesiącu użytkowania pochwalę się swoim autem oraz spostrzeżeniami.
Auto zamówione 20.12.2019 odbiór 14.02.2020 - salon KIA Eforia W-wa.
Długo z żoną zastanawialiśmy się nad kolorem, 2 weekendy spędziliśmy z testowym GT w kolorze białym i czarnym, zastanawialiśmy się nad niebieskim, ale, że jest ich najwięcej zdecydowaliśmy się na Penta Metal.
Wyposażenie full opcja, z tym, że nie załapałem się na UVO pomimo, że auto modelowo i produkcyjnie było 2020.
System SLW po odbiorze nie był widoczny, ale przy pierwszej wymianie oleju ASO Eforia włączyli mi tą opcję.
Mam nakręcone obecnie ponad 6 tys km. Byłem tym autem we Włoszech.
Spalanie średnie od początku 8,5l, z trasy 1700 km w jedną stronę z Włoch prędkości autostradowe spalanie 7.1l/100 ogólnie nie odmawiam sobie trybu SPORT, zauważyłem, że auto po dotarciu paliło jakby mniej, minus dla mnie to zbyt mały bak w tym aucie.

Po odbiorze auta z salonu zamontowałem rejestrator samochodowy Viofo A129 Pro Dual, przyklejony został na plastiku czujników za lusterkiem, muszę znaleźć mocniejszą taśmę bo zdarza się, że czasem się odklei gdyż rejestrator mocno się nagrzewa.
Następnie auto trafiło do "Tanie oklejanie Łukasz FIlipek" gdzie oklejone zostały: maska, zderzak przód, wnęki klamek, lusterka, progi oraz przyciemnione folią (Oracle 8500) tylne lampy. Następnie oddałem auto do "shine&ride klinika lakieru" na powłokę ceramiczną.
Ponowna wizyta u Łukasza i tym razem wszystkie elementy piano black zostały oklejone w carbonie.
Założyłem również oświetlenie foot light z przodu i tyłu przy okazji rozbierania elementów tunelu środkowego.

Po miesiącu nie żałujemy zakupu, auto fajnie się prezentuje, we Włoszech wiele osób podchodziło oglądało i mówiło, że ładne, spalanie jest akceptowalne a wrażenia z jazdy satysfakcjonujące. Są pewne kwestie, które mnie drażnią, AndroidAuto nie wyświetla się na całym ekranie, z Apple Car nie ma tego problemu, przy odkładaniu telefonu na półeczkę ładowania często zdarza mi się załączyć grzanie foteli. Irytuje mnie ilość powiadomień, asystent pasa super na autostrady, ale w mieście zdecydowanie nie, no i chyba najgorsze to powiadomienie "Trzymaj ręce a kierownicy" delikatne trzymanie ręki i co chwila powiadomienie. Skrzypi oczywiście klapa na wybojach, ale i tak jest fajnie. Trzeba również przy parkowaniu uważać na krawężniki by nie zarysować felgi, dość niski ten profil i opona nie chroni felgi. Na niektórych zdjęciach, na felgach są czerwone paski, jednym się podobały innym mniej, strasznie pylą klocki i felga jest dość szybko brudna, zdjąłem zatem te paski.
Planuję założyć hak oraz moduł domykania szyb i dachu z kluczyka. W nocy brakuje mi trochę światła w środku a'la ambient light - już powoli nad tym myślę.

Poniżej parę zdjęć, jakby ktoś miał jakieś pytania to śmiało, na bieżąco będę dodawał posty z nowymi "njusami".

Pozdrawiam Lojak
Załączniki
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
Pozdrawiam Lojak

:arrow: Instagram |Facebook
lojak
Posty: 74
Rejestracja: 15 gru 2019, 19:45
model samochodu: ProCeed GT 20 FULL
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Proceed GT by Lojak [Penta Metal]

Post autor: lojak »

fotek c.d.
Załączniki
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
15.JPG
16.JPG
Pozdrawiam Lojak

:arrow: Instagram |Facebook
Awatar użytkownika
Speedy_Gonzalez
Posty: 36
Rejestracja: 28 mar 2019, 21:30
model samochodu: Kia Stinger GT

Re: Proceed GT by Lojak [Penta Metal]

Post autor: Speedy_Gonzalez »

Bardzo ładny, świetnie się prezentuje. Duży plus za personalizacje samochodu. Niech służy i cieszy 😀
KIA SINGER GT 2019
Michał 1
Posty: 14
Rejestracja: 13 lip 2019, 11:44
model samochodu: kia proceed gt

Re: Proceed GT by Lojak [Penta Metal]

Post autor: Michał 1 »

Witam czy system SLW włączyli ci przy zegarach analogowych? okleina carbon jest super. Jak możesz podeślij zdjęcie załączonego systemu SLW dziękuję i pozdrawiam .
Michał 1
Posty: 14
Rejestracja: 13 lip 2019, 11:44
model samochodu: kia proceed gt

Re: Proceed GT by Lojak [Penta Metal]

Post autor: Michał 1 »

Gdzie latasz, że nie odpowiadasz czy trzeba osobiście zajechać ? a mam chyba ze 3 km pozdrawiam ;)
lojak
Posty: 74
Rejestracja: 15 gru 2019, 19:45
model samochodu: ProCeed GT 20 FULL
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Proceed GT by Lojak [Penta Metal]

Post autor: lojak »

Latam gdzie się da 😉

Update:
Na liczniku ponad 11k przebiegu, padł czujnik martwego pola, ale ASO Eforia szybko sobie z nim poradzili, dodatkowo zalozylem Peecar - otwieranie klap wydechu w Normal. W ASO Efori podłączyli mi Ambient Light w drzwiach, włącza się automatycznie gdy za zapalają się światła mijania.
Pozdrawiam Lojak

:arrow: Instagram |Facebook
M3ntoR
Posty: 74
Rejestracja: 30 wrz 2019, 11:39
model samochodu: ProCeed GT 1.6
Lokalizacja: Rokietnica

Re: Proceed GT by Lojak [Penta Metal]

Post autor: M3ntoR »

lojak pisze: 06 cze 2020, 00:01 Latam gdzie się da 😉

Update:
Na liczniku ponad 11k przebiegu, padł czujnik martwego pola, ale ASO Eforia szybko sobie z nim poradzili, dodatkowo zalozylem Peecar - otwieranie klap wydechu w Normal. W ASO Efori podłączyli mi Ambient Light w drzwiach, włącza się automatycznie gdy za zapalają się światła mijania.
Ile kosztowało podlaczenie ambientowe? Możesz pokazać foty? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NASZE SAMOCHODY”