Kia Sorento tempomat aktywny pomocy

forum użytkowników modelu Sorento
maras2247
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2020, 19:11
model samochodu: Sorento

Kia Sorento tempomat aktywny pomocy

Post autor: maras2247 »

Witam. Poszukuję jakiegoś Fachowca do Kia Sorento 2015 2.2 diesel wersja XL. Podczas próby włączania tempomatu wyskakuje mi informacja cyt( niespełnione warunki SCC) i zapala się pomarańczowy trójkąt z wykrzyknikiem oczywiście tempomat aktywny na desce rozdzielczej po próbie uruchomienia prawym przyciskiem info nie spełnione warunki SCC filmik znajduję się w moim wcześniejszym poście . Udałem się z tym problemem do KIA w Gdańsku gdzie otrzymałem informację iż uszkodzony jest sensor(taka kamerka w przedniej szybie) i otrzymałem wydruk z komputera( układ- SCC usterka sprzętowa ECU kod błędu C160404). Pan w serwisie powiedział że przy takim błędzie zreguły to jest właśnie ten sensor a u nich kosztuje ok 3500 tyś ale to wcale nie oznacza że to zadziała a za wymianę i tak zapłacę nawet jak nie zadziała i tak wydałem 200 złoty za diagnozę z której nic nie wynika. Dziś już prawie kupiłem używaną i postanowiłem skonsultować to z innym serwisem Kia oczywiście w trójmieście gdzie otrzymałem informację że raczej to nie będzie ten sensor i już zdurniałem o co chodzi, dostałem info i że przyczyn może być dużo więcej innych. Nie chciałbym jeździć po serwisach i płacić za wymianę czegoś coś co jest dobre i działa bo tak to można pół auta wymienić. Myślałem że serwis np.podepnie jakąś dobrą i się upewni a dopiero weźmie się za wymianę. Jestem z trójmiasta ale nie ma znaczenia. Czy macie jakiegoś Fachowca bądź ktoś z was się na tym zna? bo serwis raczej widzę że odpada
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”