CEED GT

forum użytkowników modelu Ceed
kaliniec
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2020, 19:38
model samochodu: Xceed

Re: CEED GT

Post autor: kaliniec »

elew77 pisze: 16 lip 2020, 16:50 Duża jest różnica miedzy CEED a VW, czym objawia się ta różnica? Masz automat czy manual?, napisz mi czy wszystkie systemy w nim działają prawidłowo, czy są jakieś problemy?
Zależy co kto rozumie pod pojęciem WW. VAG różnie buduje wnętrza swoich samochodów. Gama Ceed pod względem wykonania wnętrza nie odbiega od klasy Golfa a lepiej wypada od np. T-Roca. Jak ktoś jeździł Passatem to może będzie zawiedziony ale nie mocno👍.
Xceed 1.4 T-GDI L+BL copper stone
murgal
Posty: 189
Rejestracja: 13 maja 2019, 09:12
model samochodu: Ceed GT 2019

Re: CEED GT

Post autor: murgal »

elew77 pisze: 16 lip 2020, 16:50 Duża jest różnica miedzy CEED a VW, czym objawia się ta różnica? Masz automat czy manual?, napisz mi czy wszystkie systemy w nim działają prawidłowo, czy są jakieś problemy?
DCT, max opcja. Jakość wnętrza, plastiki rysują się od patrzenia w środku, są takie głupie rzeczy jak nie włączają się czujniki z przodu automatycznie, tylko trzeba wciskać guzik, nie zjeżdża lusterko na wstecznym etc. Systemy ? Jakie ? System rozrywki JBL daje radę, asystenci tez są spoko. Silnik jest OK, ale pali dość sporo - ponad 10l w mieście to dużo.
elew77
Posty: 8
Rejestracja: 02 lip 2020, 13:04
model samochodu: Kia Ceed GT

Re: CEED GT

Post autor: elew77 »

Murgal od dawna jeździsz tym CEED-em?
solvir
Posty: 89
Rejestracja: 24 maja 2020, 10:41
model samochodu: Ceed 2020

Re: CEED GT

Post autor: solvir »

murgal pisze: 17 lip 2020, 20:41

DCT, max opcja. Jakość wnętrza, plastiki rysują się od patrzenia w środku, są takie głupie rzeczy jak nie włączają się czujniki z przodu automatycznie, tylko trzeba wciskać guzik, nie zjeżdża lusterko na wstecznym etc. Systemy ? Jakie ? System rozrywki JBL daje radę, asystenci tez są spoko. Silnik jest OK, ale pali dość sporo - ponad 10l w mieście to dużo.
Potwierdzam, plastiki tragedia - w corolli z 2002 roku jezdzil ze mna pies z tylu puszczony luzem z 10 lat - 0 rys. Teraz pies jezdzi ubezwlasnowolniony ;-) mimo to gdzies przy pierwszym kontakcie z pazurami juz mi plastiki porzadnie porysowal. Ale to nie jest tylko w kii - w mazdzie z 2016 r te plastiki byly tak samo tandetne.

A poza tym auto fajne - jedyne co to na wstepie do wylaczenia generator dzwieku w podszybiu ;-) , dct dziala spoko, komfort jest tez dosyc dobry. Bajery z radarem i kamerka z przodu to taka namiastka tesli ;-)- samochod sam potrafi jechac jakis odcinek na cruise pokazujac przy tym np. zaparkowane przy drodze auta.

@murgal - Tobie tez utrzymanie pasa ruchu na tempomacie trzyma samochod blizej prawego pasa?

Ktos mierzyl 0-100? Wydaje, mi sie ze da rade zejsc ponizej 7.4.
Bede mia czas sprawdze dragym.
elew77
Posty: 8
Rejestracja: 02 lip 2020, 13:04
model samochodu: Kia Ceed GT

Re: CEED GT

Post autor: elew77 »

O co chodzi z tymi plastikami, jeszcze nie mam Ceed-a GT ale go zamówiłem, teraz jeżdżę Audi A3 8P S-Line skrzynia Stronik, silnik TDI 143KM. Czy ten CEED jest porównywalny do tego Audi, lepszy czy gorszy?
elew77
Posty: 8
Rejestracja: 02 lip 2020, 13:04
model samochodu: Kia Ceed GT

Re: CEED GT

Post autor: elew77 »

Piter_2019 czytałem to na tych stronach co podałeś ale tam nie ma wszystkiego co mnie interesuje. Dzieki Ci za podanie tych stron. Jesteś posiadaczem tego auta?
piotrk73
Posty: 33
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:52
model samochodu: CEED GT 2019

Re: CEED GT

Post autor: piotrk73 »

Wszystko masz już napisane.Ja nie mam najbogatszej wersji a jestem zadowolony.Wtej cenie nic lepszego nie dostaniesz z tym silnikiem i wyposazeniem
Piter_2019
Posty: 48
Rejestracja: 12 wrz 2019, 06:08
model samochodu: CEED III GT

Re: CEED GT

Post autor: Piter_2019 »

Tak, mam. 6000 km przejechane i OK. Poczytaj moje odpowiedzi, a resztę możesz dopytać. Potwierdzam, że wszystko zostało napisane...
solvir
Posty: 89
Rejestracja: 24 maja 2020, 10:41
model samochodu: Ceed 2020

Re: CEED GT

Post autor: solvir »

jeszcze odnosnie osiagow: zmierzylem dzis 2 razy dragym 0-100.

Najpierw na sporcie - 7.33s
potem w trybie normal - 7.26
Screenshot_20200719-120007_dragy.jpg
Start normalny po prostu puscilem hamulec i wcisnalem gaz. Tak wiec przy jakims strzale z asfaltu z wcisnietym hamulcem to moze i jakies 6.9 jest realne ;) Wyglada, tez ze tryb sport poza trzymaniem nizszego biegu, chyba zmiana czulosci przepustnicy i zmiana glosnosci wydechu nic wiecej nie robi.
murgal
Posty: 189
Rejestracja: 13 maja 2019, 09:12
model samochodu: Ceed GT 2019

Re: CEED GT

Post autor: murgal »

solvir pisze: 18 lip 2020, 13:25
@murgal - Tobie tez utrzymanie pasa ruchu na tempomacie trzyma samochod blizej prawego pasa?
Tak, też ciągnie do prawej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”