Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

forum użytkowników Kia Stinger
Awatar użytkownika
tomek_inc
Posty: 101
Rejestracja: 02 gru 2018, 16:36
model samochodu: Stinger

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: tomek_inc »

korbusiatko pisze: 20 maja 2020, 13:35 Czy jest szansa żeby kolega dał nam jakieś info? Przecież nie trzeba przejechać 5000 km żeby sprawdzić czy tryb żeglowania działa?
Też czekam na razultaty, ale teraz jak filtr jest wypalony to pewnie wszystko będzie działać super i dopiero przy dłuższym jeżdżeniu tylko po mieście i braku tras, na których filtr może się wypalić, będzie można stwierdzić czy rzeczwiście poprawka działa.
korbusiatko
Posty: 59
Rejestracja: 27 mar 2019, 11:23
model samochodu: Stinger 2.0 GTLine 2019

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: korbusiatko »

No niekoniecznie, mi ostatnie wypalanie nie pomogło.
Lecho
Posty: 65
Rejestracja: 25 lip 2019, 23:22
model samochodu: Kia Stinger 2,0 T-GDI L 2019

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: Lecho »

tak , zgadza się , z reguły wypalenie nie pomaga , też czekam - to bardzo ważne. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomek_inc
Posty: 101
Rejestracja: 02 gru 2018, 16:36
model samochodu: Stinger

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: tomek_inc »

Lecho pisze: 21 maja 2020, 09:40 tak , zgadza się , z reguły wypalenie nie pomaga , też czekam - to bardzo ważne. Pozdrawiam
Nawet gdy zrobisz jakąś trasę > 50KM to też nie wraca do normy? Bo u mnie tylko jak jeżdżę po mieście i nie robię żadnych tras to spalanie rośnie. Jak tylko zrobię jakąś trasę gdzie filtr się wypali to po następnym uruchomieniu samochodu spalanie spada i wszystko jest ok. Mam wrażenie, że bardzo delikatna jazda po mieście skraca okres, w którym to spalanie jest na takim poziomie jak trzeba. Zobaczymy co wyjdzie po tej aktualizacji, też czekam.
marcin7913
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:00
model samochodu: Sorento

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: marcin7913 »

tomek_inc pisze: 21 maja 2020, 11:15
Lecho pisze: 21 maja 2020, 09:40 tak , zgadza się , z reguły wypalenie nie pomaga , też czekam - to bardzo ważne. Pozdrawiam
Nawet gdy zrobisz jakąś trasę > 50KM to też nie wraca do normy? Bo u mnie tylko jak jeżdżę po mieście i nie robię żadnych tras to spalanie rośnie. Jak tylko zrobię jakąś trasę gdzie filtr się wypali to po następnym uruchomieniu samochodu spalanie spada i wszystko jest ok. Mam wrażenie, że bardzo delikatna jazda po mieście skraca okres, w którym to spalanie jest na takim poziomie jak trzeba. Zobaczymy co wyjdzie po tej aktualizacji, też czekam.
Może inna auta ale tematem jestem zainteresowany bo rozwazalem / rozważam stingera .

Mam sorento i mieście pali mi 9 - 11 litrow . Natomiast po trasie przez jakiś czas często na wyświetlaczu widzę 7 - 8 litrow z jazdy po mieście.... potem wracają wyzsze wskazania i bardzo często włącza mi sie wypalanie dpfu ( ktore bardzo często jest przerywane bo przecież nie ma kontroli )

Natomiast mam tez bmw 5 z dpf bez ad Blue i tam kompletnie nie mam problemow z dpf , nic sie nie przepala , spalanie od ponad 150 tys zawsze takie samo . Miasto 8 litrów trasa od 5 do 8 .

Po prostu dpf i gpf nie sa mocna stronną kia.
Sorento III
korbusiatko
Posty: 59
Rejestracja: 27 mar 2019, 11:23
model samochodu: Stinger 2.0 GTLine 2019

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: korbusiatko »

suM pisze: 18 maja 2020, 16:25 Wycięcie GPF łączy się nie tylko z utratą gwarancji, ale również ze znacznymi karami finansowymi w przypadku wykrycia braku.

Dzisiaj odbieram samochód z serwisu, byli ludzie z Kia Polska i sami zajmowali się pojazdem, najlepsze jest to, że salon nie wie dokładnie co zostalo zrobione, bo nie zostali poinformowani :D Wiedzą tylko tyle, że ekipa z kia wprowadzała jakieś zmiany w oprogramowaniu filtra.
Czy to zdało egzamin będę wiedział dopiero w przeciągu miesiąca jak trochę nim pojeżdżę.

Czy Kolega będzie uprzejmy podzielić się z nami informacjami o sukcesie/braku sukcesu po zmianach w oprogramowaniu?
marcin7913
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:00
model samochodu: Sorento

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: marcin7913 »

korbusiatko pisze: 25 maja 2020, 18:16
suM pisze: 18 maja 2020, 16:25 Wycięcie GPF łączy się nie tylko z utratą gwarancji, ale również ze znacznymi karami finansowymi w przypadku wykrycia braku.

Dzisiaj odbieram samochód z serwisu, byli ludzie z Kia Polska i sami zajmowali się pojazdem, najlepsze jest to, że salon nie wie dokładnie co zostalo zrobione, bo nie zostali poinformowani :D Wiedzą tylko tyle, że ekipa z kia wprowadzała jakieś zmiany w oprogramowaniu filtra.
Czy to zdało egzamin będę wiedział dopiero w przeciągu miesiąca jak trochę nim pojeżdżę.

Czy Kolega będzie uprzejmy podzielić się z nami informacjami o sukcesie/braku sukcesu po zmianach w oprogramowaniu?
Widocznie tajne przez poufne ;)
Sorento III
korbusiatko
Posty: 59
Rejestracja: 27 mar 2019, 11:23
model samochodu: Stinger 2.0 GTLine 2019

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: korbusiatko »

Ech, pewnie kolega był z Kia i grał na czas 😂😂😂
StingerGTline
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2020, 10:32
model samochodu: Kia Stinger GT line 2.0 2019

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: StingerGTline »

Witam ponownie wszystkich forumowiczów
Niestety problem w moim pojeździe powrócił niczym bumerang.... tym razem zweryfikowałem stan oleju silnikowego i niestety jest ponad stan.
Umówiony w serwisie jestem na 17.06.2020 i dowiem się czy jest jakieś rozwiązanie, które umożliwi "normalne" korzystanie z pojazdu. W przypadku braku rozwiązania mojego(waszego czyli naszego ;) ) problemu, jestem skłonny przygotować pozew zbiorowy w omawianej sprawie.
Ze względu na moją profesje sprawy związane z ocenami technicznymi pojazdów mogę zorganizować. Natomiast aby nadać sprawie bieg będę potrzebował waszej pomocy.
Na początek mam zasadnicze pytanie... czy posiadacie jakąś dokumentację z serwisów na wypalanie cudownego wynalazku jakim jest GPF?
Ja po prośbie otrzymałem wpis do książeczki.
korbusiatko
Posty: 59
Rejestracja: 27 mar 2019, 11:23
model samochodu: Stinger 2.0 GTLine 2019

Re: Okresowo podwyższone spalanie wersji 2.0 MY 2019

Post autor: korbusiatko »

StingerGTline pisze: 08 cze 2020, 12:08 Witam ponownie wszystkich forumowiczów
Niestety problem w moim pojeździe powrócił niczym bumerang.... tym razem zweryfikowałem stan oleju silnikowego i niestety jest ponad stan.

Zupełnie nie rozumiem co piszesz - a spalanie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”