Dokładne wymiary bagażnika

forum użytkowników modelu ProCeed
Tomitt
Posty: 8
Rejestracja: 30 sty 2020, 13:01
model samochodu: Zafira C

Dokładne wymiary bagażnika

Post autor: Tomitt »

Witajcie :)
Czy któryś z kolegów może dokonać szczegółowego pomiaru bagażnika? Szczególnie chodzi mi:
długość po podłodze do siedzień, szerokość, wysokość do linii dachu, minimalna długość pomiędzy opieradłami tylnej kanapy a klapą bagażnika,
wysokość bagażnika do linii dachu po wyjęciu wanny ze schowkami, wysokość do rolety, długość po złożeniu siedzeń Jeszcze Ważne jest dla mnie czy przewiozę element o długości około 3mb (odległość pomiędzy klapą bagażnika a przednią szybą (zdarza mi się coś takiego wozić :)
Mnie się t obardzo przyda przed podjęciem decyzji o zakupie i myślę że wielu innym ;)
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Dokładne wymiary bagażnika

Post autor: waciach »

Wymiarów Ci nie podam bo ciężko mi mierzyć z racji na ciągłe czegoś wożenie a i nie ma to większego sensu (zwłaszcza wysokość) bo linia dachu tak opada że prawie cała przestrzeń jest pod skosem (przez klapę) i jeżeli coś wychodzi ponad linię rolety to zawsze trzeba sprawdzić czy klapa bez oporu się domknie.

Jako osoba, która woziła w tym aucie sporo materiału budowlanego mogę powiedzieć że:

3mb wejdą po ukosie jak się dobrze pokombinuje i nie jest to jakaś super gruba belka (wsadziłem belkę 3,40 ale jechałem z otwartą klapą bo nie mogła się domknąć). Jeżeli chcesz coś puścić przez środek to wchodzi 2,40 ale tak że od klapy aż do drążka i bez automatu to ciężko będzie jechać (btw. skóra na drążku jest tak tandetna że dotknąłem, tak dotknąłem nieobrobioną deską przy wrzucaniu D i zadrapałem). Narożniki o długości 2,50 wiozłem tak że pasażer z boku trzymał sobie je w ręce na podłokietniku (inaczej na bank cos porysujesz lub uszkodzisz)

Z większych przedmiotów wiozłem jeszcze taczkę (najmiejszą jaka jest w brico) ale na wysokość ledwo się mieści więc nie polecam bo możesz sobie porysować plastik na klapie jak ja a i podsufitkę musiałem przecierać.

Jeżeli ma to być codzienny wół roboczy to odradzam, lepiej brać zwykłego kombiaka i się nie wkurzać na załadunek kosztem wyglądu. Jak masz potrzebę coś przewozić raz w czas to spoko
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”