Optima 2020

forum użytkowników modelu Optima
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Optima 2020

Post autor: Seb »

dkusnierz pisze: 20 lut 2020, 13:58 Pewnie chciałby kupić ale go na to nie stać w tym momencie więc chce żebyś poczekał aż cena spadnie do pułapu który będzie w jego zasięgu :)
Pełna zgoda, sam byłbym klientem na takie auto ale wziąłem 1.6 t-gdi bo na jeździe próbnej 1.6 crdi zaskoczył mnie swoją mulastością.
Niestety zaczynam dochodzić do tego samego, że jeżdżę dinozaurem motoryzacyjnym i za to z duża przyjemnością. Patrzę jeszcze na Mazdę 6 2,5...
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
MWA
Posty: 14
Rejestracja: 26 lip 2019, 02:52
model samochodu: Kia Optima PHEV 2017
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Optima 2020

Post autor: MWA »

Dzięki za info, też mam na 17" wygląda to bardzo słabo, ale współczynnik oporu aero. jest optymalny :D toczy się wyśmienicie...
Co do moich opon, to też jakiś tani badziew - całoroczne jak sprawdziłem> marki już nie pamiętam
Jak ktoś z użytkowników coś fajnego na lato znajdzie [cichego + dobrego na mokre] uprzejmie proszę o info na forum ;)
Widziałem kilka dni temu Optime GT, rocznik patrząc po tylnych lampach 18r na alu 18", ładnie to wyglądało :|
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Optima 2020

Post autor: Seb »

Ma ktoś może jakieś wieści nt. następnej Optimy w kontekście jej dostępność w Polsce? Może coś w ASO przy przeglądach usłyszeliście...
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
dymitri
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:31

Re: Optima 2020

Post autor: dymitri »

Seb pisze: 10 maja 2020, 13:08 Ma ktoś może jakieś wieści nt. następnej Optimy w kontekście jej dostępność w Polsce? Może coś w ASO przy przeglądach usłyszeliście...
Pytałem, ale nic nowego poza tym co wyczytałem w internecie nie usłyszałem. Polska centrala walczy, wiadomo że dzięki WLTP i akcyzie nie ma co liczyć na 2.5T GT. Albo hybryda albo 1.6T, ale to i tak gdybanie i wróżenie z fusów. Znając życie Kia musi zobaczyć jak się K5 sprzeda na rynkach gdzie od początku jest zaplanowana premiera (US+APAC), a potem zacznie myśleć nad Europą. Smutna sprawa, bo rynek sedanów i liftbacków robi się coraz mniejszy, tak jak kiedyś Coupe. Sam rozglądam się za nowym wozem, ale jedyne co mi pasuje to Stinger, Arteon i Passat. Szkoda że przeglądając forum VW, to bardziej się zniechęciłem do tych dwóch modeli niż przekonałem. Stinger bardzo fajny, tylko bagażnik trochę za mały, zwłaszcza na takie gabaryty auta. Obecnie Europa lubi SUVy i marki popularne jak Kia, będą atakować te rejony gdzie jest największy zysk. Pozostało nam wierzyć w centralę :D
KIA Optima 2.0 Pb XL + Tec Gravity Blue
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Optima 2020

Post autor: Seb »

No to słabo. Ja patrzę na Mazdę 6, Superba i Talizmanna. VW w ogóle nie biorę pod uwagę. Stinger do ręki to 200 tys. i chyba będzie jego lifting. Czekam nadal co i jak z tą nową Optimą. Oby się wyjaśniło do końca roku. Tak wczoraj sprawdzałem olej i chodziłem w koło auta i całkiem fajna ta moja 4 latka jeszcze. W ostateczności zostanie dłużej w rodzinie
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Optima 2020

Post autor: Marcin »

Nie mysleliscie o Volvo? S60 lub 90? Jak dla mnie, to super wozy.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Optima 2020

Post autor: Seb »

Tylko budżet inny ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Optima 2020

Post autor: Seb »

Powoli przymierzam się do zmiany auta. Byłem wczoraj w Mazdzie i nawet odbyłem niedużą jazdę próbną.
Wersja 2,5l, wyposażenie tylko bez szyberdachu, reszta na maxa. Cena dobra bo to rocznik 2019 z przebiegiem 2000km.
Moje wrażenia są dziwne bo niby auto wielkościowo jak Optima a w środku jakby tak ciasno. Nie mam na myśli, że brak miejsca tylko jakoś takie wrażenie mniejszej przestronności. Silnik i skrzynia fajnie (automat), wykończenie ok. Tylko jakiś taki niedosyt mam. Może dlatego, że w internetach piszą jakie to nie jest super auto i nastawiłem się na efekt wow.
Byłem też w Toyotcie oglądać Camry. W środku (wersja najwyższa) wszystko fajnie bo jasna skóra itp, wrażenie przestronniejszego auta nic Mazda 6. Nie udało mi się pojeździć bo było za późno ale można wypożyczyć auto na weekend i popróbować . Zobaczymy co będzie.
Niestety Stinger 2,0 odpadł ze względu na bagażnik. 406l to jeszcze za mało.
Mam katalogi będę przeglądać i myśleć ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Optima 2020

Post autor: Marcin »

Ja wlasnie jezdze zastepczą Mazda CX5 w skorach i na wypasie – no nie ma efektu WOW jakos. Fajnie wyciszona, ale zawieszenie pracuje "dziwnie" – slychac je na wybojach, jakies halasy z niego dochodza, a auto ma 13 000 przejechane. Wnetrze fajnie obite skora, ale tez no jakos nie urywa.

Nie udaloby Ci sie sprawdzic Volvo? Moze jakas fajna oferta sie trafi… Ja kiedys w salonie dostalem propozycje zakupu powystawowego XC60 (stalo w salonie na ekspozycji) w cenie srednio wyposazonego nowego V40…
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Milamber
Posty: 146
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Optima 2020

Post autor: Milamber »

Seb pisze: 08 lip 2020, 14:18 Powoli przymierzam się do zmiany auta. Byłem wczoraj w Mazdzie i nawet odbyłem niedużą jazdę próbną.
Wersja 2,5l, wyposażenie tylko bez szyberdachu, reszta na maxa. Cena dobra bo to rocznik 2019 z przebiegiem 2000km.
Moje wrażenia są dziwne bo niby auto wielkościowo jak Optima a w środku jakby tak ciasno. Nie mam na myśli, że brak miejsca tylko jakoś takie wrażenie mniejszej przestronności. Silnik i skrzynia fajnie (automat), wykończenie ok. Tylko jakiś taki niedosyt mam. Może dlatego, że w internetach piszą jakie to nie jest super auto i nastawiłem się na efekt wow.
Byłem też w Toyotcie oglądać Camry. W środku (wersja najwyższa) wszystko fajnie bo jasna skóra itp, wrażenie przestronniejszego auta nic Mazda 6. Nie udało mi się pojeździć bo było za późno ale można wypożyczyć auto na weekend i popróbować . Zobaczymy co będzie.
Niestety Stinger 2,0 odpadł ze względu na bagażnik. 406l to jeszcze za mało.
Mam katalogi będę przeglądać i myśleć ;)
Przerabiałem...

Fakapy w Mazdzie:
1. brak dzielenia tylnej kanapy na 3 - czyli z dwójką dzieci narty to tylko box.
2. hak oficjalnie na dwa rowery jedynie,
3. automat jak sprzed 15 lat.
4. poprawili kamery 360 czy dalej 0.3 megapixela?
5. asystent pasa zatacza się od lini do linii,
6. MZD.....

Plusy:
1. wykończenie (Skydream),
2. matrycowe światła i to już 24 moduły. Tylko o połowę mniej niż Passat
3. silnik 2.5
4. HUD
5. ładna jest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”