Kia Carnival (2006) 2,9 CRDI - drzwi elektryczne przesuwane

Pozostałe modele Kia - forum
Cin91
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2019, 08:03
model samochodu: Kia Carnival

Kia Carnival (2006) 2,9 CRDI - drzwi elektryczne przesuwane

Post autor: Cin91 »

Witajcie.
W moim Carnivalu (Grand Carnivalu) zwanym potocznie Carnival III (z 2006 r.) mam wspomaganie drzwi przesuwanych i ni cholerki nie rozumiem sposobu działania.

Po odpaleniu auta mimo włączonego wspomagania (PWR) drzwi przesuwanych nie da się otworzyć elektrycznie, a po wciśnięciu przycisku otwierania drzwi przesuwanych pojawia się tylko sygnał dźwiękowy. Po zgaszeniu auta i ponownym wciśnięciu przycisku otwierania drzwi - drzwi same się otwierają napędem elektrycznym.

Czy naprawdę w tym aucie nie da się elektrycznie otworzyć drzwi na odpalonym silniku? Jak podjeżdżam pod sklep i chcę wypuścić pasażerów, to muszę gasić silnik, aby otworzyć im drzwi? Niezbyt to wygodne.

Druga sprawa - wysiadły mi elektryczne lewe drzwiu (za kierowcą). Nie reagują w ogóle na przycisk. Działają tylko manualnie. Jeszcze do niedawna suwały się, ale nie odblokowywały, przez co siłownik ciągał drzwi, choć te były zahaczone o skobel na dolnej prowadnicy. Aby je otworzyć lub zamknąć trzeba było przytrzymać klamkę do momentu aż drzwi ruszą. Rozebrałem moduł, dobrałem się do silniczka, okazało się, że zębatki przeskakiwały - poprawiłem. Zaczęło działać na krtótko, potem znów coś się zblokowało i drzwi się nie odryglowywały. A finalnie w ogóle przestały reagować, nie wydają nawet dźwięku gonga po wciśnięciu przycisku. Działają tylko manualnie.
Bezpieczniki 30A w bagażniku sprawdzone i są ok.

Czyżby padł moduł sterowania? Mile widziane porady.
Biger77
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2018, 16:43
model samochodu: Carnival

Re: Kia Carnival (2006) 2,9 CRDI - drzwi elektryczne przesuwane

Post autor: Biger77 »

Popatrz na YouTube pokazano co można sprawdzić
xmar1@o2.pl
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2019, 17:20
model samochodu: Sedona

Re: Kia Carnival (2006) 2,9 CRDI - drzwi elektryczne przesuwane

Post autor: xmar1@o2.pl »

Witam jak sobie z tym poradziłes z tymi dzwiami mam identyczny problem pozdrawiam serdecznie
rafałcar
Posty: 3
Rejestracja: 09 lis 2019, 15:29
model samochodu: kia carnival III 2006

Re: Kia Carnival (2006) 2,9 CRDI - drzwi elektryczne przesuwane

Post autor: rafałcar »

witam
gdy moje drzwi przestały działać to wymieniłem silniczki, które kupiłem w chinach za kilka dolarów. Instrukcje wymiany znajdziecie na Amerykańskim youtube wpisując model Kia Sedona.
Cin91
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2019, 08:03
model samochodu: Kia Carnival

Re: Kia Carnival (2006) 2,9 CRDI - drzwi elektryczne przesuwane

Post autor: Cin91 »

Te małe silniczki są do zamka. One są sprawne. U mnie jest ewidentnie problem z czymś innym. Kupiłem cały moduł z linkami. Wymiana w weekend i zobaczymy, czy pomoże.
mikun
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2020, 18:39
model samochodu: Kia Sedona EX 3.3V6 GDI 2016 biała perła
Lokalizacja: Poznań

Re: Kia Carnival (2006) 2,9 CRDI - drzwi elektryczne przesuwane

Post autor: mikun »

Cin91 udało się coś zdziałać z drzwiami? Mam trochę nowszy model i nadal to jest problemem. U mnie na razie jest ok ale wiem, że też mnie to czeka.
Btw Twoja kia to nie II generacja? Na wikipedii piszą że II to rocznik 2004-2014 a III od 2014 do teraz

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kia_Carnival
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe modele”