Szarpanie , dławienie podczas jazdy silnik 1,6 benzyna

Porady, problemy, opinie dotyczące silników benzynowych w samochodach Kia
piotruspan
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2020, 23:01
model samochodu: kia sportage

Szarpanie , dławienie podczas jazdy silnik 1,6 benzyna

Post autor: piotruspan »

Piszę pierwszy raz na takim forum za błędy sorki.
Jestem od pół roku posiadaczem kii sportage 1.6 silnik wolnossący , samochód nowy. Od nowości mam szarpanie , dławienie silnika dwu, trzy sekundowe podczas jazdy . Nie ma znaczenia czy silnik jest ciepły czy zimny. Objawy te powtarzają się nieregularnie . Check zapalił się już 3- krotnie podczas eksploatacji auta , po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu kontrolka znikała. Zawsze podjeżdżałem do autoryzowanego serwisu kii na komputer i okazywało się , że nie ma błędów. Jestem załamany nowe auto , a informują mnie , że tylko jak podjadę z palącym się checkiem są w stanie stwierdzić jakie błędy pokarze komp. Jak to zrobić jak człowiek pracuje? Miałem sytuację ,że check się zapalił , ale trzeba było iść do pracy.
Jestem informowany , że można zacząć od wymiany świec bo to jest najtańsze , ale co jak nie świece . Gwarant musi zobaczyć odczyt z komputera co wymienić.Zdaję sobie sprawę , ze przyczyn takiej reakcji silnika jest mnóstwo , ale co robić. Samochód jest super gdyby nie ta usterka. Jeszcze jedno to dławienie przytrafiło mi się przy wyprzedzaniu tira :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Szarpanie , dławienie podczas jazdy silnik 1,6 benzyna

Post autor: Piotrek »

Na początek zmień ASO. Jeżeli pojawia CI się check engine to nie ma możliwości żeby nic w logach nie zostało.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
piotruspan
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2020, 23:01
model samochodu: kia sportage

Re: Szarpanie , dławienie podczas jazdy silnik 1,6 benzyna

Post autor: piotruspan »

Powiem Ci że o tym myślałem. Pewnie tak zrobię. Kolega zbił mnie z tropu i powiedział , że kiedyś w volvo zapalił mu się check i komputer nie pokazał błędu. Dzięki za podpowiedź.
piotruspan
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2020, 23:01
model samochodu: kia sportage

Re: Szarpanie , dławienie podczas jazdy silnik 1,6 benzyna

Post autor: piotruspan »

Właśnie jestem po badaniach komputerem w innym ASO. I co ? Oczywiście bez zmian komputer nie widzi błędów , a auto jak szarpało tak szarpie. Taki żarcik był ze strony mechanika , że mam 7 lat na wykrycie usterki.
krzysztof42
Posty: 51
Rejestracja: 18 lut 2018, 08:00
model samochodu: stonic

Re: Szarpanie , dławienie podczas jazdy silnik 1,6 benzyna

Post autor: krzysztof42 »

Tak a jak już znajdą to gwarancja na to minęła .
Rafał Chmielewski
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2021, 17:12
model samochodu: Kia sportage

Re: Szarpanie , dławienie podczas jazdy silnik 1,6 benzyna

Post autor: Rafał Chmielewski »

Witam mam Pytanie czy z tym szarpaniem ktoś doszedł do ładu bo ja mam tak samo lecz przy odpaleniu szarpie czeka i reakcja na pedał gazu jest taka jakby coś go trzymało aż puści i idzie normalnie wymieniłem sądy bo błąd od zbyd dużej mieszanki na biegu jałowym więc obie nowe zamienniki w poniedziałek będą oryginały świece cewki świec wtryski nawet tłoki i pierścienie bo kupiłem stukającego luz na korbowodzie i tłoku więc nówki są założone nowy łańcuch rozrządu odrazu i panewki z tym że te czekanie szarpanie było też przed remontem i nadal jest w serwisie powiedzieli że orginalne sondy tyko będą tu mierzyły poprawnie ale mogę się założyć że to nie to zobaczę w poniedziałek jak je wymienię co dziwnego i zaskakującego po diagnostyce w serwisie auto nie odpaliło sprawdziliśmy cewkę że świecom i brak iskry po odłączeniu klem i ponownemu podłączeniu auto odpaliło nie odrazu ale wruciłem bez problemowo do domu a czek narazie się nie zapalił ale to tak do 60km czy ktoś pomoże?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik Benzyna”