Optima i zaparowane szyby

forum użytkowników modelu Optima
PabloPL
Posty: 92
Rejestracja: 10 lis 2019, 11:34
model samochodu: Kia Optima MY19, 1.6 T-GDI, 7DCT

Re: Optima i zaparowane szyby

Post autor: PabloPL »

kazaa pisze: 27 gru 2019, 15:53 Na święta auto stoi na zewnątrz, do tego jak wejdzie więcej osób np. 3 to zaraz totalnie nic nie widać w aucie, wszystko zaparowane, włączenie auto nic nie zmienia, full nawiew na szybę dopiero zaczyna coś lekko walczyć z przednią szybą, ale boczne i tylna mgła...
No przy 3 osobach chuchających w zimnym aucie to ciężkie zadanie dla klimy. Może lepiej sie nie da. Ja sam jak wejdę zgrzany do auta (innego, jeszcze nie Optimy) to momentalnie mam zaparowane szyby.
Ankieta: viewtopic.php?f=21&t=3492
Optima Sedan MY19, 1.6 T-GDI, L+NAV, biała perła
kazaa
Posty: 95
Rejestracja: 23 gru 2019, 22:07
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI L + NAV + TECH
Lokalizacja: Wawa

Re: Optima i zaparowane szyby

Post autor: kazaa »

PabloPL pisze: 27 gru 2019, 16:37 No przy 3 osobach chuchających w zimnym aucie to ciężkie zadanie dla klimy. Może lepiej sie nie da. Ja sam jak wejdę zgrzany do auta (innego, jeszcze nie Optimy) to momentalnie mam zaparowane szyby.
no chyba żartujesz... miałem 9 aut i w żadnym nie miałem takiego problemu, zresztą poczytaj opinie innych, rozumiem że może zaparować od razu, ale po włączeniu klimy i przejechaniu 20km na full nawiewie z klimą ledwo było coś widać w przedniej szybie to uważasz, że to normalne??

Odpowiadając, nie nie palę epapierosów, nic nie zostało wylane, auto jest wysuszone. Szyby zostały po tym zdjęciu dokładnie umyte i wytarte do sucha bez smug. Nic to nie pomogło.
mjrPit
Posty: 61
Rejestracja: 26 maja 2019, 21:45
model samochodu: Optima SW 1,6 T-GDI

Re: Optima i zaparowane szyby

Post autor: mjrPit »

Zdecydowanie nie jest to normalne - u mnie szyby parują tylko gdy wracamy w piątkę z basenu ale po niecałym kilometrze wszystko znika. Czasami gdy odparowanie szyb trwa za długo pomaga wymiana filtra kabinowego, wysuszenie tekstylnych dywaników (ja na zimę mam gumowe). Mycie szyb nie zaszkodzi ale nie jest to główna przyczyna parowania i nie zmieni sytuacji. Jak dla mnie są trzy możliwości usterek: auto jeździ na obiegu wewnętrznym, nie działa osuszacz układu klimatyzacji lub masz zatkany jakiś odpływ skroplin
grzesski
Posty: 69
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:44
model samochodu: Kia Optima 1.6 T-GDI 2019 L+NAV+TECH sedan

Re: Optima i zaparowane szyby

Post autor: grzesski »

grzesski pisze: 24 gru 2019, 21:25 Od wczoraj również doświadczyłem tego problemu, kilka razy jezdziłem po mieście, krótkie dystanse, raz trasa w sporym deszczu. Musiałem co chwila włączać ogrzewanie przedniej szyby(dmuchawa) aby pozbyć się pary, w sumie parowały wszystkie szyby. Mocno irytująca sprawa, dodatkowo dmuchawa nieprzyjemnie hałasuje..
10 letnie mondeo tego problemu nie miało...
U mnie problem był przez dwa dni jak pisałem wyżej, od tego czasu nie zauważyłem podobnych objawów. Musiało być bardzo duża wilgotność + lekko przemoczona odzież i grzanie w kabinie.
kazaa
Posty: 95
Rejestracja: 23 gru 2019, 22:07
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI L + NAV + TECH
Lokalizacja: Wawa

Re: Optima i zaparowane szyby

Post autor: kazaa »

U mnie problem był przez dwa dni jak pisałem wyżej, od tego czasu nie zauważyłem podobnych objawów. Musiało być bardzo duża wilgotność + lekko przemoczona odzież i grzanie w kabinie.

u mnie to samo, teraz przy mrozie jest suche powietrze i problemu nie ma... nie mniej deszcze jeszcze przyjdą, a wtedy nie da się jeździć..
Problem w tym, że głównie jeżdżę sam i auto trzymam w garażu więc nie było problemu. Przez święta auto stało na zew. i przy 4 osobach auto kompletnie nie dało rady z odparowaniem szyb w te deszczowe dni... to nie jest dla mnie normalne, nawet jak na dużo wyższą wilgotność.
Dzisiaj oddałem auto do serwisu, boję się jednak, że przy obecnej pogodzie nic nie zrobia...
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Optima i zaparowane szyby

Post autor: Marcin »

Nigdy nie mialem takiego problemu, zaparowane szyby w zasadzie nigdy nie byly wyzwaniem dla systemu klimatyzacji.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
MajorOptima
Posty: 9
Rejestracja: 15 cze 2019, 11:44
model samochodu: Optima SW M

Re: Optima i zaparowane szyby

Post autor: MajorOptima »

Ja również nie miałem nigdy problemu.
Klima na AUTO i wszystko znika.
kazaa
Posty: 95
Rejestracja: 23 gru 2019, 22:07
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI L + NAV + TECH
Lokalizacja: Wawa

Re: Optima i zaparowane szyby

Post autor: kazaa »

no i jak mogłem się domyślać, nic nie znaleźli... wszystko zgodne z normami producenta, oni nie widza problemu... czekam więc znowu na ulewy i podstawie im zaparowane auto...
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Optima i zaparowane szyby

Post autor: Piotrek »

A co z filtrem kabinowym? Kiedy był wymieniany? Jak na filtrze jest syf to klima nie działa jak należy. Kiedy miałeś odgrzbianą/sprawdzaną klimę? Może brakuje czynnika w układzie i klima działa jak zwykły wiatrak?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima i zaparowane szyby

Post autor: Eryk93 »

Ciekawy temat z tym parowaniem, bo faktycznie jak jeżdżę sam to nigdy mi się nie zdarzyło, la ostatnio jadąc w 4 osoby przy deszczowej pogodzie szyba przednia zaczęła strasznie parowac. Co prawda pomogła zmianą trybu klimy z auto na szybę przednia i nogi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”