Optima i zaparowane szyby

forum użytkowników modelu Optima
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima i zaparowane szyby

Post autor: kon »

Nie wiem czy wentylacja/klimatyzacja działa u ciebie dobrze czy nie, ale na pewno wiem, że masz szyby masz ujebane jak stół u Durczoka.
Na czymś takim wilgoć musi się skraplać.
Umyj to najpierw, a nie rozmazuj.
Ostatnio zmieniony 26 gru 2019, 08:11 przez kon, łącznie zmieniany 1 raz.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Optima i zaparowane szyby

Post autor: Seb »

Dzisiaj sprawdzałem u siebie. Deszcz lał, temperatura niska a mimo to po kilku sekundach znika para na szybach. U mnie na budziku ponad 75kkm. Zgłaszają w ASO usterkę
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Optima i zaparowane szyby

Post autor: Parada »

sprobuj umyc szyby clinem albo innym plynem do szyb z alkoholem aby je porzadnie odtluscic. jezeli to nic nie da - wal do aso. ja w roczniku 2017 gt line przy tak zaparowanych szybach potrzebuje jakies 30 sek na max nawiewie aby caly przód był suchy, ok 3 min aby tylnie wraz z klapą były suche.
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Optima i zaparowane szyby

Post autor: Seb »

U mnie bez ingerencji. Czujnik na szybie sam reaguje. Spróbuj jw. Z odtłuszczeniem + piach z dywaników i porządne odkurzanie podłogi. Jak nie pomoże to ASO
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Optima i zaparowane szyby

Post autor: FISH »

Z doświadczeń własnych: czysta szyba przednia (od wewnątrz) to podstawa. Dodatkowo zapytam - ile kilometrów dziennie robią koledzy z parującymi szybami ? Czy auto ma "szansę" pozbyć się wilgoci chociaż raz na jakiś czas ? Jakaś dłuższa trasa ?
W mojej (98 kkm) NIGDY nie miałem tak zaparowanych szyb. Jeżeli pojawia się delikatne zamglenie, automatyka odparowania daje sobie spokojnie z tym radę.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
marstani76
Posty: 26
Rejestracja: 08 lis 2019, 10:24
model samochodu: KIA Optima 1.6 T GDI 180km 2019 wersja L
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Optima i zaparowane szyby

Post autor: marstani76 »

Kolego na serwis z tym parowanie. Akurat opcja AUTO działa w tym samochodzie bezbłednie, jak większość rzeczy z resztą.
KIA Optima 1.6 T GDI 180km 2019
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima i zaparowane szyby

Post autor: kon »

Jak pojedzie na serwis z takimi brudnymi szybami to go wysmieją.
kazaa
Posty: 95
Rejestracja: 23 gru 2019, 22:07
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI L + NAV + TECH
Lokalizacja: Wawa

Re: Optima i zaparowane szyby

Post autor: kazaa »

kon pisze: 25 gru 2019, 23:05 Nie wiem czy wentylacja/klimatyzacja działa u ciebie dobrze czy nie, ale na pewno wiem, że masz szyby masz ujebane jak stół u Durczoka.
Na czymś takim wilgoć musi się skraplać.
Umyj to najpierw, a nie rozmazuj.
szyby uwalone w aucie co ma 3kkm? :lol: ciekawe, ale dla Twojej wiadomości umyłem, wyszorowałem, nic to nie zmieniło...
Licznik też jest uwalony jak stół u Durczoka, że zaparowany jest cały?? ;)

BTW Od kupna (1 miesiąc) jeździłem od garażu do garażu najczęściej sam stąd problemu nie widziałem. Na święta auto stoi na zewnątrz, do tego jak wejdzie więcej osób np. 3 to zaraz totalnie nic nie widać w aucie, wszystko zaparowane, włączenie auto nic nie zmienia, full nawiew na szybę dopiero zaczyna coś lekko walczyć z przednią szybą, ale boczne i tylna mgła...
kazaa
Posty: 95
Rejestracja: 23 gru 2019, 22:07
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI L + NAV + TECH
Lokalizacja: Wawa

Re: Optima i zaparowane szyby

Post autor: kazaa »

kon pisze: 27 gru 2019, 14:35 Jak pojedzie na serwis z takimi brudnymi szybami to go wysmieją.
fajnie się spamuje? Szkoda, że wiedza nie idzie za tym... Szyby są wyczyszczone, ale Ty wiesz przecież lepiej
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima i zaparowane szyby

Post autor: kon »

Na podstawie drugiego twojego zdjęcia jestem w stanie odtworzyć każdy twój ruch szmaty/ręcznika po szybie.
To nie jest umyte, tylko roztarte.
Palisz w samochodzie, może e-papierosy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”