Światła full LED

forum użytkowników modelu Optima
Mrsk at
Posty: 42
Rejestracja: 21 paź 2019, 09:22
model samochodu: Optima

Re: Światła full LED

Post autor: Mrsk at »

A tak to wygląda u mnie po odbiorze.
Załączniki
Screenshot_20191122_192754.jpg
Screenshot_20191122_192619.jpg
Optima sedan L biała perełka 1.6
mjrPit
Posty: 61
Rejestracja: 26 maja 2019, 21:45
model samochodu: Optima SW 1,6 T-GDI

Re: Światła full LED

Post autor: mjrPit »

Rozumiem że po zmianie ustawień w kompie i regulacji. Wprawdzie prawe krótkie wydaje się zbyt wysoko podniesione (linia światła nie opada a powinna) ale jak dla mnie jest OK :)
skorek11xn
Posty: 15
Rejestracja: 31 sie 2019, 15:06
model samochodu: Optima SW GT-Line

Re: Światła full LED

Post autor: skorek11xn »

Ktoś zlecał ustawienie świateł w Euro-Kas Katowice? Odbieram niedługo samochód od nich, wcześniej rozmawiając z nimi o tym problemie próbowali mi wmówić, że takie zjawisko to tylko w kilku sprzedanych egzemplarzach występuje i wystarczy światła wyregulować. Zaznaczyłem, że będę je sprawdzał w trakcie odbioru.
bartreks
Posty: 26
Rejestracja: 28 mar 2019, 12:37
model samochodu: Kia Optima 1.6 T-GDI GT-Line + TEC + SRF

Re: Światła full LED

Post autor: bartreks »

czy ktos w trojmiescie byl w serwisie z ustawieniami swiatel i wyregulowali mu poprawnie? ja bylem ost w Interbis i powiedziano mi ze wg pomiarow swiatla ustawione sa prawidlowo. wg mnie jest wciaz zle.
bartreks
Posty: 26
Rejestracja: 28 mar 2019, 12:37
model samochodu: Kia Optima 1.6 T-GDI GT-Line + TEC + SRF

Re: Światła full LED

Post autor: bartreks »

bartreks pisze: 26 lis 2019, 13:59 czy ktos w trojmiescie byl w serwisie z ustawieniami swiatel i wyregulowali mu poprawnie? ja bylem ost w Interbis i powiedziano mi ze wg pomiarow swiatla ustawione sa prawidlowo. wg mnie jest wciaz zle.
Podjechalem do Interbis dzisiaj, opowiedzialem o kwesti ustawien w komputerze, nie dali mi dokonczyc mowiac ze dostali obszerna instrukcje od Kia odnosnie ustawiania swiatel i wszystko wiedza. Ustawili, sprawdzilem w garazu dziury niby nie widac, pozostaje przetestowac na drodze, okaze sie przy najblizszej trasie...
bartreks
Posty: 26
Rejestracja: 28 mar 2019, 12:37
model samochodu: Kia Optima 1.6 T-GDI GT-Line + TEC + SRF

Re: Światła full LED

Post autor: bartreks »

Czy na postoju gdy skrecacie koerownica to reflektory wam sie tez skrecaja? U mnie stoja w miejscu...
matwod
Posty: 11
Rejestracja: 28 maja 2019, 08:29
model samochodu: Optima 1.6 T-GDI GT line

Re: Światła full LED

Post autor: matwod »

bartreks pisze: 27 lis 2019, 08:01 Czy na postoju gdy skrecacie koerownica to reflektory wam sie tez skrecaja? U mnie stoja w miejscu...
Z tego co się orientuje, to "skręcanie" świateł ma miejsce od jakiejś prędkości - u mnie tak to działa przynajmniej. Doskonale to widać jak dojeżdżam do miejsca parkingowego na skręconych kołach to w pewnym momencie, jak zwalniam, to światła się prostują.
PabloPL
Posty: 92
Rejestracja: 10 lis 2019, 11:34
model samochodu: Kia Optima MY19, 1.6 T-GDI, 7DCT

Re: Światła full LED

Post autor: PabloPL »

To w LEDach z Lki (MY19) też tak jest czy tylko ksenony z Mki? Myślałem że doświetlanie zakrętów to przeciwmgielnymi tylko.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2019, 13:04 przez PabloPL, łącznie zmieniany 2 razy.
Ankieta: viewtopic.php?f=21&t=3492
Optima Sedan MY19, 1.6 T-GDI, L+NAV, biała perła
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Światła full LED

Post autor: Piotrek »

Przy ksenonach w czasie ruchu kierownicą w kloszu lampy głównej uruchamia się dodatkowa żarówka skierowana w bok. I tak realizowane jest doświetlanie zakrętów, nie za pomocą przeciwmgielnych (które są nota bene żałośnie słabe). Różnica co do ledów jest jeszcze taka, że doświetlanie przy ksenonach działa do prędkości 45-50km/h, później jest dezaktywowane.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Światła full LED

Post autor: kon »

Dopisujcie o jakie roczniki wam chodzi, bo się nie dogadacie.
Dynamiczne doświetlanie w LEDach MY19 nie działa na postuju. Trzeba się kulać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”