Grubość powłoki lakierniczej

forum użytkowników modelu Optima
Łukasz555
Posty: 189
Rejestracja: 16 wrz 2019, 19:02
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Grubość powłoki lakierniczej

Post autor: Łukasz555 »

Sprawdzaliście grubość powłoki lakierniczej w swoich optimach? Czy na wszystkich elementach powłoka była porównywalnej grubości?
Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT Czarne Kombi w M-ce
fajny_nick
Posty: 51
Rejestracja: 30 wrz 2019, 09:50
model samochodu: KIA Optima GT SW

Re: Grubość powłoki lakierniczej

Post autor: fajny_nick »

Niestety nie ;)

Sam tez się tym zdziwiłem i koledzy tutaj trochę mnie uspokoili ze KIA tak ma: viewtopic.php?f=21&t=3423
Łukasz555
Posty: 189
Rejestracja: 16 wrz 2019, 19:02
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Grubość powłoki lakierniczej

Post autor: Łukasz555 »

Tylko że u mnie na całym samochodzie jest od 220 do 280. Jedynie jedne drzwi mają 100 do 120. Ręce opadają.
Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT Czarne Kombi w M-ce
fajny_nick
Posty: 51
Rejestracja: 30 wrz 2019, 09:50
model samochodu: KIA Optima GT SW

Re: Grubość powłoki lakierniczej

Post autor: fajny_nick »

Z salonu brałeś? Kumpel miał w BMW kiedyś taka jazdę ze wziął nowy z salonu, a przy sprzedaży dowiedzial się ze pol samochodu było drugi raz malowane ale już nie miał jak tego udowodnić, ze tak z fabryki wyjechał...
Łukasz555
Posty: 189
Rejestracja: 16 wrz 2019, 19:02
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Grubość powłoki lakierniczej

Post autor: Łukasz555 »

Tak, z salonu, dwa tygodnie temu odbierałem. Dziś byłem na oględzinach przed położeniem ceramiki i mierzyli powłokę
Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT Czarne Kombi w M-ce
fajny_nick
Posty: 51
Rejestracja: 30 wrz 2019, 09:50
model samochodu: KIA Optima GT SW

Re: Grubość powłoki lakierniczej

Post autor: fajny_nick »

Ciekawe... może niech ktoś jeszcze się wypowie? A gdzie kładziesz ceramikę? Tez to rozważam i szukam jakiegoś polecanego detaliera
Łukasz555
Posty: 189
Rejestracja: 16 wrz 2019, 19:02
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Grubość powłoki lakierniczej

Post autor: Łukasz555 »

I teraz w głowie tylko jedno pytanie co z twoim podobno nowym samochodem działo się że całe albo prawie całe było drugi raz malowane. Gdzieś wyczytałem że przy lakierach perłowych grubość lakieru koło 200 to nic dziwnego, ale dlaczego w takim razie na drzwiach mam 120... Ceramikę, jeśli będę robił bo cały czas zastanawiam się czy ceramikę czy narazie tylko zabezpieczyć lakier na zimę (finanse) to w Krakowie lub okolicy.
Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT Czarne Kombi w M-ce
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grubość powłoki lakierniczej

Post autor: chudy »

Mam dwie:
jedna optima na całym aucie powłoka 140-160
druga optima na całym aucie 220-240

Ta druga była cała malowana 2x w fabryce, to standard u wszystkich producentów że jeśli auto nie przejdzie kontroli jakości to wraca na taśmę lakierniczą i dostaje drugą warstwę powłoki (miałem już takie auto innej marki), ja osobiście uważam grubszą powłokę za plus, bo łatwiej usunąć uszkodzenia z grubszego lakieru i lepsze zabezpieczenie antykorozyjne. Ważne żeby mieć na to potwierdzenie z ASO żeby później to udowodnić przy sprzedaży, ja taką adnotację na moją prośbę dostałem w książce, że auto wyjechało z fabryki z grubszą powłoką lakierniczą.

Inna sprawa to to że auta często też są malowane przez dilerów u nas na miejscu z powodu uszkodzeń transportowych i takiego lepiej unikać. Łatwo to sprawdzić bo wtedy grubszy jest dany element, a nie całe auto, ręcznie nie da się nanieść tak równej powłoki lakierniczej jak roboty na lini.
SW GTLine Black & SW GT Black
Łukasz555
Posty: 189
Rejestracja: 16 wrz 2019, 19:02
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Grubość powłoki lakierniczej

Post autor: Łukasz555 »

Chudy dzięki za odpowiedź
Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT Czarne Kombi w M-ce
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Grubość powłoki lakierniczej

Post autor: Eryk93 »

Pomierzę u siebie na aucie, bo mam białą perłę i ci potwierdzę, ale ja jak odbierałem auto to na żadnym elemencie nie miałem dwójki z przodu, więc dziwna sprawa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”