Podłączenie rejestratora

forum użytkowników modelu ProCeed
art
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2019, 23:12

Podłączenie rejestratora

Post autor: art »

Czy ktoś z Was montował już rejestrator w ProCeedzie? Jakieś wskazówki co do wyboru kamerki/podłączenia? Docelowo interesowałby mnie zarówno przód jak i tył.
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Podłączenie rejestratora

Post autor: waciach »

Nie odebrałem jeszcze auta ale w aktualnym używam kamerki i już trochę badałem temat. Najtaniej i najestetyczniej wychodzi wpięcie się w skrzynkę bezpieczników co oferuje np Viofo poprzez dedykowane do tego celu przewody (w dziale Stingera się nad tym trochę bardziej rozwodzą).
Początkowo aby nie tracić gwarancji i nie mieć w tunelu środkowym na stałe zajętej zapalniczki (co nie pozwalało by mi zamykać szufladki gniazd) chciałem dorobić schowane gniazdo albo poprosić ASO ale to koszt ok 500 pln więc lipa bo za te pieniądze kupisz kamerkę i sam ją zamontujesz.
Reasumując, kupujesz kamerkę, wpinasz się w skrzynkę sprawdzając 10 razy czy na pewno w dobre miejsca i prowadzisz przewody wedle uznania (ja przekładałem kamerkę do kilku aut i zawsze prowadzę podsufitką, słupkiem w dół a potem pod uszczelką i nigdy nie było żadnego problemu bo tak cienki przewód wciska się bezproblemowo)
art
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2019, 23:12

Re: Podłączenie rejestratora

Post autor: art »

Dzięki za szczegółowy opis. Ja też jeszcze nie odebrałem (odbieram na dniach) i niedługo będę kombinował.
art
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2019, 23:12

Re: Podłączenie rejestratora

Post autor: art »

Podbijam temat, czy ktoś już z sukcesem zamontował u siebie kamerę? Jak z instalacją? Robią w ASO (jakie koszty)?
sarathin
Posty: 21
Rejestracja: 20 gru 2019, 13:32
model samochodu: KIA ProCeed GT

Re: Podłączenie rejestratora

Post autor: sarathin »

art pisze: 19 lut 2020, 17:18 Podbijam temat, czy ktoś już z sukcesem zamontował u siebie kamerę? Jak z instalacją? Robią w ASO (jakie koszty)?
Robią w ASO w Starogardzie bez problemu. Koszt 400zł. Włącza się ze światłami u mnie, wygląda bardzo estetycznie.
ninja
Posty: 13
Rejestracja: 04 lut 2020, 21:39
model samochodu: Kia Proceed GT 1.6 T-GDI 7 DCT

Re: Podłączenie rejestratora

Post autor: ninja »

W ASO Warszawa Połczyńska za montaż kamery i dołożenie 3 gniazd 12V chcieli 540 PLN. Dodatkowe gniazda na razie odpuściłem, kamerę zamontowałem sam (było o tyle prościej, że mam płaski kabel zasilający). Kamera zmieszczona klasycznie, tj. na prawo od lusterka środkowego, możliwie blisko górnej krawędzi szyby przedniej, dalej minimalnie odgiąłem tapicerkę podsufitki, tak aby nic nie uszkodzić i zmieściłem tam kabel aż do prawego słupka A. Plastik na słupku minimalnie można odciągnąć, ale nie udało mi się całkiem schować kabla. Dalej pod uszczelką przy słupku w dół, nadmiar schowany za schowek przed pasażerem. Widać jeszcze przy lewej nodze pasażera (nie ma gdzie wcisnąć kabla) i dalej do gniazda zasilającego USB. Bez żadnych uszkodzeń, widoczne minimalnie w dwóch miejscach. 540 PLN na paliwo ;)
lojak
Posty: 74
Rejestracja: 15 gru 2019, 19:45
model samochodu: ProCeed GT 20 FULL
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Podłączenie rejestratora

Post autor: lojak »

art pisze: 19 lut 2020, 17:18 Podbijam temat, czy ktoś już z sukcesem zamontował u siebie kamerę? Jak z instalacją? Robią w ASO (jakie koszty)?
ja chciałem w ASO, ale koszt montażu około 400 zł i co najgorsze z terminami cienko, założyłem w warsztacie, w którym kupiłem rejestrator, koszt montażu 300.
Kupiłem Viofo 129 PRO DUO 4K, na przód i tył
Montaż 2h, podłączyli się bajpasem bezpiecznika, kamerka zamontowana pod lusterkiem środkowym na plastikowej obudowie czujników

Pozdrawiam Lojak
Pozdrawiam Lojak

:arrow: Instagram |Facebook
sojus

Re: Podłączenie rejestratora

Post autor: sojus »

lojak pisze: 19 lut 2020, 21:57

Kupiłem Viofo 129 PRO DUO 4K, na przód i tył
a jak przeciągnęli kabel z tylnej kamerki do przedniej?
lojak
Posty: 74
Rejestracja: 15 gru 2019, 19:45
model samochodu: ProCeed GT 20 FULL
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Podłączenie rejestratora

Post autor: lojak »

sojus pisze: 19 lut 2020, 22:11
lojak pisze: 19 lut 2020, 21:57

Kupiłem Viofo 129 PRO DUO 4K, na przód i tył
a jak przeciągnęli kabel z tylnej kamerki do przedniej?
podsufitką, dodam, że mam panoramę

Pozdrawiam Lojak
Pozdrawiam Lojak

:arrow: Instagram |Facebook
sojus

Re: Podłączenie rejestratora

Post autor: sojus »

lojak pisze: 19 lut 2020, 22:53
sojus pisze: 19 lut 2020, 22:11
lojak pisze: 19 lut 2020, 21:57

Kupiłem Viofo 129 PRO DUO 4K, na przód i tył
a jak przeciągnęli kabel z tylnej kamerki do przedniej?
podsufitką, dodam, że mam panoramę

Pozdrawiam Lojak

Jakieś szczegóły? Coś demontowali? Byłeś przy tym?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”