Kia Sportage 1.6 2013 r ?

Jazda na "gazie"...czyli wszystko o LPG, CNG. Problemy, opinie, porady
Mysiek
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2019, 20:46
model samochodu: Kia Sportage

Kia Sportage 1.6 2013 r ?

Post autor: Mysiek »

Witam zastanawiam się nad zagazowaniem mojej Kia Sportage silnik 1.6 2013 r na bezpośrednim wtrysku ? Macie jakieś doświadczenia ? Znalazłem parę opcji z włoskimi instalacjami ? Jakie są wasze Opinie ? Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia Sportage 1.6 2013 r ?

Post autor: gisio »

Ile km pokonujesz średnio w roku?
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Sportage 1.6 2013 r ?

Post autor: Piotrek »

Mysiek do tego silnika tylko Prins. Koszt około 10k. Chyba że znajdziesz jakiegoś innego producenta, który montuje instalację z wtryskiem gazu w fazie ciekłej. Inne rozwiązanie z wtryskiem do kolektora w fazie lotnej I dotryskiem benzyny żeby się wtryskiwacze nie zapiekły nie ma sensu I nawet sie nad czymś takim nie zastanawiaj.
Przy czym, tak jak pisze gisio, musisz robić wieksze przebiegi roczne bo taka instalacja zwraca się dłuuuużej - tak po 30-40 tys km.
Poczytaj w innych wątkach tego tematu, pisałem tam więcej o instalacjach.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Mysiek
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2019, 20:46
model samochodu: Kia Sportage

Re: Kia Sportage 1.6 2013 r ?

Post autor: Mysiek »

Robię sporo km na pewno ponad 30 tyś km rocznie . Pisałem do Landi i mówili że montują takie instalacje i wszystko działa bez problemu . ktoś montował u nich ? Czytałem o nich i montują dużo instalacji w niemczech i włoszech .
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Sportage 1.6 2013 r ?

Post autor: Piotrek »

Niemcy I Włochy to nie Polska. Nie te realia czystości gazu. Nie mówię, że mają instalacje złe, ale zanim się zdecydujesz na jakiegokolwiek producenta/montera to sprawdź ile instalacji zamontował u nas. Jest wtedy duża szansa że będziesz zadowolony :)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
tomasz40
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2019, 21:13
model samochodu: ceed

Re: Kia Sportage 1.6 2013 r ?

Post autor: tomasz40 »

Ja ostatnio jak szukałem montera to korzystałem ze strony producenta http://lpg-brc.pl/index.php/siec-serwisow wydaje mi się, że tu będziesz miał przynajmniej pewność że takie instalacje montują.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG, CNG”