wszystko o KIA CEED GT 2019

forum użytkowników modelu Ceed
Case
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2019, 08:58

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: Case »

Michu pisze: 10 wrz 2019, 16:00 Cześć
(witajcie, to mój pierwszy post na tym forum :))
Czy Wasze autka do Was dotarły, czy nadal macie problem z oczekiwaniem na nie?
Chcialbym pod koniec tego tygodnia zamówić swoją GT, ale czekanie 5 miesięcy bardzo mi nie leży. 3 mógłbym znieść jeśli to byłby termin realny.

Jazda ceed GT vs Proceed Waszym zdaniem jest porównywalna?
Te same bebechy w mniejszym aucie. Tak to wygląda. Jeżeli chodzi o termin to wyrobili się ale na styk (inna sprawa że miało być szybciej). Czekałem 4 miesiące.
Piter_2019
Posty: 48
Rejestracja: 12 wrz 2019, 06:08
model samochodu: CEED III GT

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: Piter_2019 »

Witam wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników GT. Zamówiłem swoją 26.08 z planowanym terminem odbioru 31.12. Z tego co mówił sprzedawca i z Waszych wypowiedzi wynika, że 4 miesiące oczekiwania to norma, a odbiór po 3-ch to już "gwałtowne przyspieszenie". Tak to wygląda - na Ceed GT czeka się długo i prędzej inny z Korei przypłynie niż się Słowacy wyrobią. Komu się spieszy to niech przegląda oferty w necie - jest zawsze parę sztuk u dealerów w różnych konfiguracjach lub ktoś rezygnuje z już zamówionego i można coś dopasować do siebie. Przybierałem się do zakupu Proceeda i już go prawie zamówiłem, ale w ostatniej chwili stwierdziłem, że wszystko to samo jest w Ceed tylko buda o 30 cm krótsza. Akurat nie potrzebuję dużego bagażnika więc jest OK. Kwestia wyglądu tyłu auta - jeden będzie chciał Pro bo widzi w nim Panamerę, drugi nie, bo przypomina mu Poloneza - kwestia gustu i o tym nie dyskutujemy. Ważna sprawa dla wysokich kierowców - w Ceed więcej miejsca nad głową i mówię tu o opcji bez panoramy, bo z nią jest dodatkowo 5 cm niżej. Można popatrzeć na testy Zachara, ale on akurat wygina się i biadoli o miejscu na nogi z tyłu, którego faktycznie jest mało... To jednak problem wielkiego kierowcy, który ma zamiar wozić na co dzień swoich wielkich braci - rzadki przypadek (taki kupi ceed kombi - tam jest miejsca pod dostatkiem).
Pozdrawiam i odezwę się jak coś ciekawego będę miał do powiedzenia.
hill
Posty: 26
Rejestracja: 18 kwie 2019, 12:17
model samochodu: CEDD GT

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: hill »

Potwierdzam 4 miesiace czekałem 😁 Ale warto !
Załączniki
20190912_121641.jpg
hill
Posty: 26
Rejestracja: 18 kwie 2019, 12:17
model samochodu: CEDD GT

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: hill »

Jakby ktoś chciał to u mojego dealer jest od ręki biały gt manual, lub taki jak mój niebieski Full chyba
Załączniki
20190912_195144.jpg
Michu
Posty: 9
Rejestracja: 10 wrz 2019, 15:55

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: Michu »

Dzieki za informacje,
Jestem po jeździe probnej, calkiem spoko, ale nurtuja mnie 3 kwestie:
- hak holowniczy, teoretycznie da się zamówić (jest w konfiguratorze), ale w praktyce ppdobno nie. Czy wiecke coś na ten temat?
- czy da sie wyłączyć dźwięk silnika lecący z głośników?
- spalanie: mi na jeździe próbnej wyszlo 14,5, jazda fakt szarpana, start, stop, sprinty, ale podobnie pewnie by było jeżdżąc po mieście, i trochę mi to dużo wychodzi :/

Jesteścje w stanie pomóc?
Bez haka to rowerów na wersje ze skladanym dachem nie wezmę. Dźwięk przy jeździe próbnej wkurzał więc na codzień byłby nie do zniesienia, a spalanie... Wiem że 204km, wiem że jazda porywista, e i tak cos to sporo...
huri_khan
Posty: 218
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: huri_khan »

Jeżeli chodzi o hak, to zamówiłem do 1.4 i nie było problemu.
Czy w 1.6 jest jakaś różnica żeby był problem z montażem ?
vegeciak
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2019, 12:19

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: vegeciak »

Michu pisze: 17 wrz 2019, 22:12 Dźwięk przy jeździe próbnej wkurzał więc na codzień byłby nie do zniesienia
Jesteś pewien, że przeszkadzał Ci wyłącznie sztuczny dźwięk generowany przez głośniki? Wydech w Ceedzie/Proceedzie GT sam w sobie jest dość głośny (nawet w trybie normalnym, kiedy "generator" jest wyłączony).
Michu
Posty: 9
Rejestracja: 10 wrz 2019, 15:55

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: Michu »

Dźwięk bym zniósł, acz uważam że takie uszczęśliwianie sztuczne - powinno dać się wyłączyć. Zwłaszcza że jednak tym autem ja bym jeździł na codzień, czyli miasto + trasa. Czasowo - jeżdżąc dla przyjemności - nie byłoby tego dużo.
Według mnie silnik było słychać przez głośniki nawet w trybie normal (jechałem proceedem).

Hak:
Wersja 1.6 czyli 204KM ma dół tylnego zderzaka z dyfuzorem powietrza i to przez niego jest problem z montażem haka, mimo że w konfiguratorze na stronie KIA dla tego modelu (CEED GT) jest on dostępny w dwóch wariantach. Rozchodzi mi się o przewóz rowerów; wygodniejszy byłby hak i bagażnik z tyłu niż bagażnik dachowy zwłaszcza że:
W opcji z otwieranym dachem - nie widzę możliwości montażu bagażnika na dachu.
Co swoją drogą jest ciekawe - Ceed GT i np. wyjazd na narty - kanapa się nie dzieli, bagażnika dachowego nie zamontujesz, narty wieziesz na złożonym fotelu, czyli auto jest wtedy najwyżej 3 osobowe.
Ja wiem że można zamówić sobie bez składanego dachu, albo wersje np. GT-Line z silnikiem 1.4, tyle że to nie to samo...
huri_khan
Posty: 218
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: huri_khan »

Michu pisze: 18 wrz 2019, 10:30 Co swoją drogą jest ciekawe - Ceed GT i np. wyjazd na narty - kanapa się nie dzieli, bagażnika dachowego nie zamontujesz, narty wieziesz na złożonym fotelu, czyli auto jest wtedy najwyżej 3 osobowe.
Pakietu Premium i wtedy masz tylne siedzenia 40/20/40 :)
Case
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2019, 08:58

Re: wszystko o KIA CEED GT 2019

Post autor: Case »

Jakiś czas temu odebrałem ale nie miałem okazji pochwalić się zdjęciem więc nadrabiam.
Michu co do dzwięku to sprawa indywidualna. Mi jak najbardziej pasuje i nie jest uciążliwy.
Co do haka to nie pomogę.
Spalanie na trasie do 120km/h 7-8l. Miasto od 8 do 10 zależy od odległości. 14l które ci wyszły też są realne jeżeli ruszyłeś z nierozgrzanym silnikiem i nie przejechałeś zbyt dużo kilometrów. Ja nie obserwuję jakiegoś szczególnie większego apetytu na paliwo w stosunku do mojej Octavi 1.8 150KM
Załączniki
3.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”