Kia ProCeed wersja MJ2020

forum użytkowników modelu ProCeed
SP-GGT
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2019, 12:18

Kia ProCeed wersja MJ2020

Post autor: SP-GGT »

Witam wszystkich.

Nowa wersja proceed na rok 2020 jest już produkowana z nowym system multimedialny UVO Connect 10,25 cala.
Niestety obecnie jest dostępna tylko na razie w Niemczech.
Ci którzy zamówili jeszcze starą wersję w Niemczech dostaną nową wersje :)
Różnica w cenie pomiędzy starą wersją a nową z nowym systemem multimedialnym wynosi 1000 EUR

Katalog proceed na rok 2020 Link
https://www.motor-talk.de/forum/aktion/ ... tId=772191

Całkiem możliwe że w nowej wersji będzie również opcja wyłączenia sztucznie generowanego dźwięku silnika tak jak to jest już w nowej wersji stingera.

Planowane dostawy w Niemczech pierwszych zamówionych sztuk są na koniec października / początek listopada.

W Polsce jak zwykle możemy się spodziewać tej wersji dopiero na początku nowego roku jak KIA POLSKA wysprzeda się z tego co już jest wyprodukowane lub stoi na placu u dilera :).
huri_khan
Posty: 214
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Kia ProCeed wersja MJ2020

Post autor: huri_khan »

Pakiet WIN rozszerzony o tylna kanapę (zewnętrzne miejsca)
SP-GGT
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2019, 12:18

Re: Kia ProCeed wersja MJ2020

Post autor: SP-GGT »

Przesyłam jeszcze link do skanu cennika Niemieckiego na model ProCeed MJ2020

https://www.motor-talk.de/bilder/procee ... 77352.html
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Kia ProCeed wersja MJ2020

Post autor: waciach »

Dobrze rozumiem że jak czekam na swojego proceeda to może skapnie mi nowa wersja czy to raczej sfera marzeń? Zamówiłem miesiąc temu ale z informacją że odbiór może w grudniu i nie dostałem jeszcze potwierdzenia że moje zamówienie już wisi w kolejce produkcyjnej więc na logikę, jeżeli już używają w produkcji nowych kokpitów no to może tych starych nie ma zbyt dużo i nie będą do PL pakować jeszcze przez pół roku :)

Zerknąłem teraz i to ten system co w XCeed a on mi sie mega podoba, ale by było kozacko jak by była już najnowsza wersja 8-)
SP-GGT
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2019, 12:18

Re: Kia ProCeed wersja MJ2020

Post autor: SP-GGT »

Raczej wątpię.

Z nieoficjalnych informacji wiem, że na Polski rynek nawet jak dziś zamówisz to dostaniesz starą wersje.
Oczywiście nie jest to 100% potwierdzone.
Ale podobno w fabryce jest jakoś tam podzielona produkcji na konkretne rynki.
A jak wiadomo rynek Polski niest priorytetowy.
Choć podobno Kia Polska ma jedne z najkorzystniejszych cen ze wszystkich oddziałów na świecie :) ?

Ja już w maju planowałem zakupić PRO-C ale jak trochę zagłębiłem się w temat i się dowiedziałem, że będą nowe zegary cyfrowe + system UVO to się wstrzymałem z zakupem :)
Adrian88
Posty: 53
Rejestracja: 29 sie 2019, 08:41
model samochodu: Kia proceed gt

Re: Kia ProCeed wersja MJ2020

Post autor: Adrian88 »

Moim zdaniem na Polskę pójdzie biedniejsza wersja, a także i droższa. Tak więc nie ma się co łudzić, że producent w tej samej cenie da więcej bajerów. Nawet gdybym wiedział wcześniej o tej rewelacji to i tak bym wziął to co teraz mam.
huri_khan
Posty: 214
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Kia ProCeed wersja MJ2020

Post autor: huri_khan »

SP-GGT pisze: 11 wrz 2019, 21:26 Ja już w maju planowałem zakupić PRO-C ale jak trochę zagłębiłem się w temat i się dowiedziałem, że będą nowe zegary cyfrowe + system UVO to się wstrzymałem z zakupem :)
A zagłębiałeś się w temat wyższych opłat za emisję CO2 ? W 2020 roku limit zostaje zaostrzony do 95 g/km.
Obecnie silnik 1,4 emituje 135 - 146 gr. Za każdy przekroczony gram producent musi płacić 95EUR. Jeżeli w tym silniku nic nie zmienią to 40g x 95EUR daje nam 3800 EUR to razy 4 (bardzo duże zaokrąglenie kursu) mamy 15 000 zł, którymi producent raczej obarczy nabywcę.

Chciałbym się mylić, że tak będzie.
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Kia ProCeed wersja MJ2020

Post autor: waciach »

Adrian88 pisze: 12 wrz 2019, 09:45 Moim zdaniem na Polskę pójdzie biedniejsza wersja, a także i droższa. Tak więc nie ma się co łudzić, że producent w tej samej cenie da więcej bajerów. Nawet gdybym wiedział wcześniej o tej rewelacji to i tak bym wziął to co teraz mam.
Ja po zdaniu służbowego śmigam sfatygowanym fiatem 500 i mam ciśnienie na zmianę więc i tak bym nie czekał ale pomażyć zawsze można :)

huri_khan - Może dołożą jakiś większy filtr albo coś innego co będzie się psuło z kilka lat i będzie bardzo drogie w wymianie 8-)
huri_khan
Posty: 214
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Kia ProCeed wersja MJ2020

Post autor: huri_khan »

Ale ten filtr też kosztuje, może mniej niż kara ale jednak możemy spodziewać się wzrostu cen. :cry:
SP-GGT
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2019, 12:18

Re: Kia ProCeed wersja MJ2020

Post autor: SP-GGT »

huri_khan pisze: 12 wrz 2019, 11:31
SP-GGT pisze: 11 wrz 2019, 21:26 Ja już w maju planowałem zakupić PRO-C ale jak trochę zagłębiłem się w temat i się dowiedziałem, że będą nowe zegary cyfrowe + system UVO to się wstrzymałem z zakupem :)
A zagłębiałeś się w temat wyższych opłat za emisję CO2 ? W 2020 roku limit zostaje zaostrzony do 95 g/km.
Obecnie silnik 1,4 emituje 135 - 146 gr. Za każdy przekroczony gram producent musi płacić 95EUR. Jeżeli w tym silniku nic nie zmienią to 40g x 95EUR daje nam 3800 EUR to razy 4 (bardzo duże zaokrąglenie kursu) mamy 15 000 zł, którymi producent raczej obarczy nabywcę.

Chciałbym się mylić, że tak będzie.
A faktycznie o tym nie pomyślałem i możesz mieć rację co do podwyżki cen.
I to będzie 1.6 :)

Limit od roku 2020 będzie wynosił 95 g/km
W specyfikacji Niemieckiej na rok 2020 emisja CO2 dla 1.6 wynosi 163 :(

czyli dopłata / cena może wzrosnąć o jakieś 6460 EUR ( ok. 27000 PLN ) KOSMOS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”