kilka pytań KIA Sportage II 2.0 CRDi + Automat

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
miker
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2013, 10:41

kilka pytań KIA Sportage II 2.0 CRDi + Automat

Post autor: miker »

Witam przymierzam się do zakupu tego samochodu w automacie więc mam kilka pytań:
- Jak sprawuje się właśnie ten automat w tym samochodzie ?
- Jak z awaryjnością kosztami napraw ? częściami ? jest on 4 stopniowy czy 5 ?
- Czy może kupić z manualną skrzynią biegów ?
- I na co zwrócić uwagę przy kupnie tego samochodu z Automatyczną skrzynią biegów i z 2.0 CRDi i o mocy 112KM ?
Mariusz
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2014, 14:00
model samochodu: Sportage

Re: kilka pytań KIA Sportage II 2.0 CRDi + Automat

Post autor: Mariusz »

[i]Każdy automat w mojej ocenie to potencjalny problem. W benzynie to o wiele większe zużycie paliwa i to kwestia pieniędzy ile chce się wydawać na jazdę. W dieslu zużycie jest mniejsze ale zawsze zostaje problem serwisowy. 9 litrów dość drogiego oleju do automatycznej skrzyni trochę boli na przeglądzie. Jeżeli auto jest na gwarancji ( też trzeba sprawdzić jak długo gwarancja obejmuje skrzynię biegów, bo na przykład zawieszenie jest na dwa lata, radio na trzy) . Myślę że prawdziwy problem pojawić się może po gwarancji przy awarii. Wtedy koszty są straszne. Nie będę ukrywał bo jest to prawdą, że w ogóle diesel w przypadku awarii jest bardzo kosztowny w naprawie, a o awarie nie trudno. Wystarczy, że zatankujesz gorsze paliwo i już wtryski lecą i kupa kasy do wydania. Ja mam benzynowy silnik 2.0 zgodnie z moją zasadą, że na ropę są traktory, a na gaz kuchenki gazowe. Nie ważne. Każdy lubi to co lubi. Chciałem jednak też swój kupić w automacie, ale sam dealer mi odradził. Zużycie paliwa w mieście na poziomie 14 l/100 km to lipa. Kupiłem więc benzynę 2.0 z manualną skrzynią i po spokojnym dotarciu po prostu się tym frunie. W benzynie nie ma się co zepsuć. Taka moja obserwacja. Samochód najwygodniejszy z ujeżdżanych przeze mnie przez ponad 20 lat. Dla porównania Mercedes klasy B wymięka.[/i]
Mariusz - Sportage 2.0 DOHC manual, 2013 rok
Kadivnai
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2015, 12:05
model samochodu: aaaaaaa

Re: kilka pytań KIA Sportage II 2.0 CRDi + Automat

Post autor: Kadivnai »

kolor czerwony. Byłem z tym w serwisie i niby w 100% problem został naprawiony, a tu dziś bach niespodzianka i znowu wszystko świeci się jak poprzednio. Czy ktoś może mi zasugerować co to może być albo jak ten problem rozwiązać. W góry wielkie dzięki.
PawelM
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2021, 10:21
model samochodu: Kia sportage 2

Re: kilka pytań KIA Sportage II 2.0 CRDi + Automat

Post autor: PawelM »

Witam czy ktoś zmieniał skrzynie biegów z manualną na automat w Kia sportage 2. 2 litry dizel 112 km.?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”