Silnik

forum użytkowników Kia Carens
Waldemar
Posty: 7
Rejestracja: 05 lip 2019, 14:12
model samochodu: Kia carens ii 2.0 crdi

Silnik

Post autor: Waldemar »

Paliwo idzie do oleju. Co zrobić żeby przestało.
mirek79
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwie 2019, 15:57
model samochodu: Carens IV

Re: Silnik

Post autor: mirek79 »

Pierścienie, cylindry, wtryskiwacze lub w najlepszym wypadku jazda na krótkich odcinkach. Po pierwsze: wymienić olej i filtr, jak nie będzie zmiany, to przyjrzeć się temu co napisałem, niestety naprawa może być kosztowna... Na pewno to jest paliwo? Sprawdź poziom płynu chłodniczego...
Waldemar
Posty: 7
Rejestracja: 05 lip 2019, 14:12
model samochodu: Kia carens ii 2.0 crdi

Re: Silnik

Post autor: Waldemar »

Wymiana oleju i filtra była tydzień temu. Miałem już ten przypadek ale warsztat w którym to się stało nie chce mi powiedzieć co zrobili, że się uspokoiło . Uspokoiło się na 3 wymiany oleju i z powrotem dzieje się to samo.
Waldemar
Posty: 7
Rejestracja: 05 lip 2019, 14:12
model samochodu: Kia carens ii 2.0 crdi

Re: Silnik

Post autor: Waldemar »

Płyn bez zmian. Wtryski pompa wysokiego ciśnienia po naprawie. Czyżby po 30 tysiącach znowu zdechły
mirek79
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwie 2019, 15:57
model samochodu: Carens IV

Re: Silnik

Post autor: mirek79 »

Tutaj to troszkę wróżenie z fusów, ale niestety jak były regenerowane wtryski I pompa to jest szansa, że mogły paść... Niestety, ale chyba nie obędzie się bez wizyty u mechanika...
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Silnik

Post autor: gisio »

Czy świeci się Check Engine? Jak nie to obstawiam uszczelniacz na pompie wtryskowej a jak była naprawiana to masz na naprawę 2 lata gwarancji.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Silnik

Post autor: Piotrek »

Kidy miałeś wypalany DPF? Może procedura nie jest zakończona I cały czas jeździsz w trybie wypalania DPF. Jeśli tak jest to paliwo idzie w olej I jest to normalne. Wypal filtr prawidłowo I problem powinien zniknąć. Jeśli jednak nie masz DPF to tak jak piszą poprzednicy - przyczyn może być wiele.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Waldemar
Posty: 7
Rejestracja: 05 lip 2019, 14:12
model samochodu: Kia carens ii 2.0 crdi

Re: Silnik

Post autor: Waldemar »

W jaki sposób mogę wypalić tego DPF- a
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Silnik

Post autor: Piotrek »

Jedną z metod jest jazda ze stałą prędkością na 3cim biegu I wysokich obrotach przez kilka kilometrów. Czyli np 3ci bieg, 80-90km/h na blacie I tak przez 3-4km.
Niemniej to musisz sobie z książką serwisową sprawdzić - ja diesla z dpf nie miałem, więc nie wiem na pewno.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Carens”