1.4 turbo - ma jakieś słabe strony?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
kaliope
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2019, 18:27

1.4 turbo - ma jakieś słabe strony?

Post autor: kaliope »

Chcę kupić małżonce auto. Byłem już zdecydowany na Mazdę CX-3 ewentualnie Stonic, ale zobaczyłem ostatnio Xceed'a i robi ogromne wrażenie. 1.0 turbo raczej nie bo nie lubię dźwięku 3 cylindrów. Choć nie wiem o ile będzie droższe 1.4 turbo. Ale przede wszystkim czy ten silnik ma jakieś słabe strony? Czy może uważacie, że 1.0 turbo jest pozbawiony wad i warty polecenia.
Rafaello
Posty: 14
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:38
model samochodu: Seat

Re: 1.4 turbo - ma jakieś słabe strony?

Post autor: Rafaello »

W cennikach około 5 tys jest różnica ale chyba warto dopłacić a co do silników to mają dobre opinie choć z moich obserwacji i tego co czytam na internecie to Kia/Hyundai palą około 1 l/ 100km więcej niż podobne konstrukcje innych producentów. W jednym teście znanego youtubera 1.4 tgdi podczas szybkiej jazdy w mieście doszedł do 13.5l / 100km a na jednym zagranicznym filmie widziałem że 1.0 w Stonic miał średnią 9.8l/ 100km także zależy od kierowcy ale Turbo lubi benzynę
pawel_k
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2019, 19:57
model samochodu: Kia Ceed SW 1.4 T-GDI 7DCT 2019

Re: 1.4 turbo - ma jakieś słabe strony?

Post autor: pawel_k »

ja teraz jeżdżę tym silnikiem ze skrzynią 7DCT, wcześniej jeździłem również 1.4 turbo, najpierw w Fiacie Bravo (wersja 170KM manual), potem VW Golf 1.4 TSI 122KM (z DSG). Na razie nie zrobiłem za dużo kilometrów ale mogę potwierdzić żę nie jest to mistrz spalania, pali mi mniej więcej 0.5l więcej niż Golf. Poza tym silnik bardzo ok, ale nic wybitnego na tle konkurencji, swoją robotę robi dobrze :)
Awatar użytkownika
Padres84
Posty: 23
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:50
model samochodu: KIA XCEED 1.4 T-GDI 7DTC L+BL

Re: 1.4 turbo - ma jakieś słabe strony?

Post autor: Padres84 »

Witam,

Planuje zakup xceed tylko mam dylemat na temat skrzyni biegów dla silnika 1.4 TGDI
Prawie w tej samej cenie wychodzi L+BL z automatem co XL z manualem.
Cale życie jeżdżę na manualu i boje sie, że trochę mocy może brakować na automacie podczas wyprzedzania

Ktoś może coś doradzić?
Wolan86
Posty: 133
Rejestracja: 31 gru 2018, 13:38
model samochodu: Optima L 2019 1.6 T-GDI DCT

Re: 1.4 turbo - ma jakieś słabe strony?

Post autor: Wolan86 »

Mocy przy dwu sprzęgłowym automacie nie zabraknie. Śmiem twierdzić ze z taka skrzynia będziesz miał większe przyspieszenie niż w manualu
Awatar użytkownika
Padres84
Posty: 23
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:50
model samochodu: KIA XCEED 1.4 T-GDI 7DTC L+BL

Re: 1.4 turbo - ma jakieś słabe strony?

Post autor: Padres84 »

Dzieki za info!!! :D :D :D
jamm1
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2019, 07:58
model samochodu: Kia Niro
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 1.4 turbo - ma jakieś słabe strony?

Post autor: jamm1 »

Czy komus cos więcej wiadomo na temat "kastracji" tego silnika w nowych autach?
Awatar użytkownika
Padres84
Posty: 23
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:50
model samochodu: KIA XCEED 1.4 T-GDI 7DTC L+BL

Re: 1.4 turbo - ma jakieś słabe strony?

Post autor: Padres84 »

Nie ma kastracji chodzi tylko o Automat ze ma inne przełożenia dla eco.
Jak odpalisz SPORT idzie jak burza :)

Powiem, że jeździłem na domyślnym ustawieniu bez SPORT i mi to nie przeszkadzało
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.4 turbo - ma jakieś słabe strony?

Post autor: marimach77 »

Jestem aktualnie przed wyborem nowego auta po 15 latach jeżdżenia małym pierdkiem (Fiat Panda 1.1 54KM 2004r.) a że nie jestem człowiekiem, który zmienia auta co 3-4 lata, więc znowu będzie to wybór na dłuższy okres. Po tylu latach męczenia się z pandolotem, powiedziałem sobie, że teraz ma to być coś zdecydowanie większego i mocniejszego, najlepiej jakiś nie duży crossover. Padło na XCeed'a z 1.4 z DCT i chyba będzie to wersja XL. Kością niezgody między mną a żoną pozostaje jeszcze kolor ale to jakoś przewalczymy. Jeździłem przez miesiąc pożyczonym Ceedem z takim samym silnikiem z DCT i muszę powiedzieć, że byłem pod wrażeniem.
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
jamm1
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2019, 07:58
model samochodu: Kia Niro
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 1.4 turbo - ma jakieś słabe strony?

Post autor: jamm1 »

Padres84 pisze: 27 wrz 2019, 21:43 Nie ma kastracji chodzi tylko o Automat ze ma inne przełożenia dla eco.
Jak odpalisz SPORT idzie jak burza :)

Powiem, że jeździłem na domyślnym ustawieniu bez SPORT i mi to nie przeszkadzało
Jest tam cos takiego jak eco, czy chodzilo o normal?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”