Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

forum użytkowników Kia Stinger
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: michal84 »

Drżenie przy delikatnym przyspieszaniu jakby pracował na 3 gary, występuje co jakiś czas, przy mocnym przyspieszaniu nie ma po tym śladu.

Coś więcej wiesz o tym sofcie? Jakieś terminy konkretne i czy będzie to akcja globalna czy tylko dla tych co się zgłoszą?
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: leszek.stinger »

No przy mocnym nie ma. Jest tylko jak przyspieszasz umiarkowanie i automat zrzuca jeden bieg. Jak przyśpieszasz gwałtownie to idzie normalnie. Masz więc to samo :) :)
Nie sądzę aby wzywali na akcję serwisową typu nowy soft. Raczej na zasadzie - dzień dobry chciałem zgłosić problem... - Ach tak. Znamy temat, jest rozwiązanie w postaci nowego softu.
Tylko oczekuj tego za kilka miesięcy a nie teraz.
KIA Stinger 2.0 255HP
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: michal84 »

Dzięki za newsy czekam zatem póki co, późną jesienią mi akurat kolejny serwis powinien wypaść..
Stinger19
Posty: 25
Rejestracja: 18 cze 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GTLine 2019

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Stinger19 »

Witam, mam podobny problem z moim stingerem. Odebrany z slaonu w maju tego roku i od tygodnia ( po przekroczeniu 2k przebiegu) niestety wystąpiły opisywane przez Was problemy (drżenie i rezonansowe buczenie w aucie przy powolnym przyspieszeniu w zakresach 60-70km/h, przy ręcznym zbiciu biegu w dół lub żwawym przyspieszaniu problem nie występuje)
Dodatkowo spalanie wzrosło dość znacznie. Dotychczas na trasie Lublin - Warszawa robionej kilkukrotnie, palił zwykle w granicach 8l/100km identycznie za każdym razem. Wczoraj (już po wystąpieniu ww problemów) spalanie wyszło w jedną stronę 13,5l/100km. Spowrotem na trybie eco i jeździe bardzo oszczędnie ( tempomat i 90 km/50 w zabudowanym) wyszło 11,5l i nie chciało zejść poniżej. Czy ktoś ma podobne problemy ze spalaniem? I może był ktoś w serwisie kia lublin al. Warszawska na diagnozie?
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: michal84 »

To te drżenia na spalanie u mnie nie wpływają. W ten weekend zrobiłem 1,5 kkm po Polsce, sporo autostrad, jazda przepisy +10 (może parę razy jak było pusto to... ;)) I za całą drogę spalił mi 8,5.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2019, 10:40 przez michal84, łącznie zmieniany 1 raz.
Stinger19
Posty: 25
Rejestracja: 18 cze 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GTLine 2019

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Stinger19 »

Miałem identyczne wyniki i dopiero od wystąpienia drżenia spalanie automatycznie skoczyło do góry:/ na poniedziałek jestem umówiony w ASO w Lublinie, zobaczymy co powiedzą.
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gifter »

Pewnie pompa paliwa...
soon Kia XXX :D :mrgreen:
FragStinger
Posty: 96
Rejestracja: 29 paź 2018, 22:16
model samochodu: Stinger

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: FragStinger »

Podobno to nie jest problem z pompa paliwa, tylko szerszy z silnikiem - w ASO powiedzieli mi ze w najblizszym czasie ma byc jakis upgrade do elektroniki i sterowania ktora ma to niwelowac.
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Gifter »

Coraz gorzej wypada to 2.0 w porównaniu z v6
soon Kia XXX :D :mrgreen:
Stinger19
Posty: 25
Rejestracja: 18 cze 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GTLine 2019

Re: Stinger 2.0 255KM dziwne drżenie przy przyspieszaniu.

Post autor: Stinger19 »

Dzisiejsza wizyta w ASO nic nie przyniosła oprócz eliminacji i potwierdzania po jeździe z technikiem ze coś jest nie tak. Pompa paliwa sprawdzona, wszystko ok. Błędów oczywiście na komputerze brak.

W czwartek jadę mają sprawdzić dynamicznie i statycznie wszystkie czujniki i sondy. Na dzień dzisiejszy brak jakichkolwiek aktualizacji dla stingera. Informacja że pojawiają sie bardzo często.

W lublinie pierwszy przypadek... Czekam w takim wypadku dalej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”