PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

forum użytkowników Kia Niro
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: JaWa »

Gabrys1 pisze:(...) tu silnik elektryczny wspomaga i mamy wtedy te 140km. Ale co jeśli się skończy prąd na trasie to wtedy pozostają nam te 105km tylko ze spalinowego?
Bo w mieście mam wrażenie że dynamika będzie wystarczająca
Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie od doświadczonych użytkowników
Prąd się nie skończy, bo na trasie spalinówka chodzi cały czas. W mieście w sumie też. Elektryk chodzi sam głównie w korku.
Umów się na jazdę testową.
Rafaello
Posty: 14
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:38
model samochodu: Seat

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: Rafaello »

Mnie ciekawi jedna rzecz bo na jakimś włoskim forum ktoś pisał że ten samochód jeśli się puści gaz to nie hamuje silnikiem jak zwykłe auto tzn nie czuć tego wyhamowania i tracenia prędkości.... Tam się hamuje w celu odzyskania energii... Obawiam się bo ja akurat bardzo hamuję silnikiem jak widzę z przodu że za chwilę będę musiał się zatrzymać to hamuje silnikiem dużo wcześniej a nie podjeżdżam i wyciskam hamulec... Czy ktoś kto posiada Niro faktycznie zauważył że trzeba więcej używać hamulca?
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: Piotrek »

Jak masz hybrydę to tam hamowanie silnikiem jest znacznie mocniejsze niż w zwykłym benzolu/dieslu, ponieważ zachodzi wtedy proces odzysku energii. Wiec w Twoim przypadku to będziesz musiał nawet docisnąć gaz żeby podjechać do samochodu poprzedzającego bo kianka zatrzyma Ci się wcześniej niż oczekujesz :)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Rafaello
Posty: 14
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:38
model samochodu: Seat

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: Rafaello »

Super wiadomości w takim razie
andrzej_gdansk
Posty: 22
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:30
model samochodu: XCEED 1.5 7DCT M+SMART+A18
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: andrzej_gdansk »

Też się zastanawiam nad NIRO. Obecnie mam vengę no i szukam czegoś trochę większego.
Podróżować będzie często rodzina 2 + 2, tylko że +2 to dwie starsze osoby (zależy mi na miejscu na nogi z tyłu).
Wcześniej zastanawiałem się nad carensem ale już nie ma w ofercie. Oglądałem sportage, niestety moi rodzice nie są w stanie wsiąść do tyłu - za wysoka podłoga (niestety w pewnym wieku, dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową jest to problem).
Większość moich przebiegów - ok. 70 - 80% to miasto, do pracy mam 6,5 km w jedną stronę z tego ok. 1 do 2 km w korku na jedyneczce, dlatego też zastanawiam się intensywnie nad hybrydą.
Jak z Waszych doświadczeń sprawuje się skrzynia DCT niro w korkach, jazda z małą prędkością ? Zakładam że chciałbym pojeździć tym autkiem z 5 lat.
I jeszcze jedno mega głupie pytanie techniczne :-)
Czy wiecie jak lecą i są zabezpieczone przewody wysokiego napięcia do silnika elektrycznego ?
Mam zwierza który lubi sobie siedzieć pod moim obecnym samochodem i grzać się na płycie pod silnikiem i nie chciałbym go przypadkowo upiec :-)
Grubasek
Posty: 3
Rejestracja: 11 sie 2018, 17:14
model samochodu: Niro XL 2018 HEV

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: Grubasek »

@andrzej_gdansk

If it is of any interest to you: There is a new Kia Carens in firma GAM's shop in 55-095 Długołęka.

Regards,
Grubasek
Kia Niro XL 2018 HEV
Gabrys1
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2019, 20:59

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: Gabrys1 »

andrzej_gdansk pisze:Też się zastanawiam nad NIRO. Obecnie mam vengę no i szukam czegoś trochę większego.
Podróżować będzie często rodzina 2 + 2, tylko że +2 to dwie starsze osoby (zależy mi na miejscu na nogi z tyłu).
Wcześniej zastanawiałem się nad carensem ale już nie ma w ofercie. Oglądałem sportage, niestety moi rodzice nie są w stanie wsiąść do tyłu - za wysoka podłoga (niestety w pewnym wieku, dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową jest to problem).
Większość moich przebiegów - ok. 70 - 80% to miasto, do pracy mam 6,5 km w jedną stronę z tego ok. 1 do 2 km w korku na jedyneczce, dlatego też zastanawiam się intensywnie nad hybrydą.
Jak z Waszych doświadczeń sprawuje się skrzynia DCT niro w korkach, jazda z małą prędkością ? Zakładam że chciałbym pojeździć tym autkiem z 5 lat.
I jeszcze jedno mega głupie pytanie techniczne :-)
Czy wiecie jak lecą i są zabezpieczone przewody wysokiego napięcia do silnika elektrycznego ?
Mam zwierza który lubi sobie siedzieć pod moim obecnym samochodem i grzać się na płycie pod silnikiem i nie chciałbym go przypadkowo upiec :-)
Mi wlasnie pyknal pierwszy 1000km z Niro. DCT w korkach bardzo dobrze się sprawuje, tutaj jedynie przydałby się auto hold żeby nie trzeba było nogi na hamulcu trzymać. U mnie do pracy 10 km z tego większość dojechać się miasta i kawałek w mieście. Spalanie teraz przy takiej jeździe 5.0l. Miejsca z tyłu bardzo dużo.
Co do przewodów to nic się nie stanie zwierzakowi :).
stoat
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:08
model samochodu: kia niro

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: stoat »

Rafaello pisze: 20 mar 2019, 14:34 Mnie ciekawi jedna rzecz bo na jakimś włoskim forum ktoś pisał że ten samochód jeśli się puści gaz to nie hamuje silnikiem jak zwykłe auto tzn nie czuć tego wyhamowania i tracenia prędkości.... Tam się hamuje w celu odzyskania energii... Obawiam się bo ja akurat bardzo hamuję silnikiem jak widzę z przodu że za chwilę będę musiał się zatrzymać to hamuje silnikiem dużo wcześniej a nie podjeżdżam i wyciskam hamulec... Czy ktoś kto posiada Niro faktycznie zauważył że trzeba więcej używać hamulca?
Witam,
we włoskim forum napisali prawdę. Po puszczeniu gazu prawie wcale nie zwalnia. Trzeba wcisnąć nieco pedał hamulca i wtedy auto zwalnia uzywajac układu hybrydowego. Dopiero po mocnym wcisnieciu hamulca dziala hamulec właściwy- tarcze. Ale można ustawic tempomat i wtedy auto samo hamuje i przyspiesza. Sprawdza się doskonale.
cmm21
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2019, 06:07

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: cmm21 »

Od początku czerwca Kia na swojej stronie podaje że można już kupić Nową Kię Niro. Czy ktoś wie gdzie ją można zobaczyć/przejechać się? W pewnym salonie powiedziano mi, że mogą ją sprowadzić dopiero na listopad/grudzień.
kris_gliwice
Posty: 44
Rejestracja: 15 cze 2019, 22:37
model samochodu: Niro HEV 2020 BL

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: kris_gliwice »

Witam

Przymierzam się do kupna tej nowej wersji. Pierwsze auta demonstracyjne podobno są już w trakcie transportu do Polski. Można już zamawiać nową wersję a termin odbióru chyba nie jest jeszcze dokładnie znany. W salonach różnie podają czyli za 3-4 miesiące lub 4 kwartał tego roku. W nowej wersj światła full led sa już w stndardzie wyposażenia L. Ciekawie wygląda też wersja L+BL, czyli takie prawie XL w poprzedniej wersji. Jedna rzecz mi się nie podoba w tej nowej wersji czyli więcej wstawek z plastiku pianko black, stasznie to się szybko rysuje i palcuje. Chyba na to najlepszy będzie jakiś wosk np CarChem Carnauba, macie może jakiś lepszy pomysł ? Czy wiecie co się konstrukcyjnie zmieniło w nowej wersji oprócz świateł ? Np czy tylne zawiszenie nadal jest wielowahaczowe, nie wiem czy blachy mają ocynk, jeśli ktoś wie to proszę o info.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”