Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

forum użytkowników Kia Stonic
Depesz
Posty: 75
Rejestracja: 20 wrz 2018, 19:54
model samochodu: Stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: Depesz »

Pojęcie względne z tym odejściem...Miałem Picanto,wiec dla mnie Stonic ma odejście.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: camelleon »

Depesz pisze:Pojęcie względne z tym odejściem...Miałem Picanto,wiec dla mnie Stonic ma odejście.
picanto tez odjezdza.. :D pojecie wzgledne.. np wsiadajac z pandy do picachu jest ok.. wsiadajac z rio do stonica tez czuc roznice.. nawet po przesiadce z nowego ceeda 1.4 100hp .. uwazam ze stonic zbiera sie duzo sprawniej..:) a juz ostatnie testy jak daleko pojdzie na 3ce.. po zjezdzie ze skrzyzowania dają bardzo optymistyczne efekty. jest i dynamicznie i glosno i bardzo fajnie sie zbiera.

Sprawdz co sie dzieje jak zmieniasz biegi nie przy 2500-3000 tylko bardziej przy 4000-5000 :)
Mess with the best
Die like the rest
Gregory123
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2019, 22:46
model samochodu: stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: Gregory123 »

Witam Panów, jestem nowy na tym forum. Chciałem zapytać czy jest już jakieś pewne rozwiązanie na to cholerne szarpanie. Czy wymiana przepustnicy nawet jeżeli nie jest ona przewidziana w akcji serwisowej dla mojego numeru VIN odnosi skutek pozytywny. Proszę o pomoc i dziękuję
tom73
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2019, 11:01
model samochodu: kia

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: tom73 »

Witam,
Miałem akcję serwisową. Podobno wymienili przepustnicę. Przynajmniej dużo mniej szarpanie między 1 a 2 . Ale ogólnie dalej jest problem. Jadąc spokojnie dodając czy zdejmując nogę z gazu czuć że sterownik sobie nie radzi. Zdławi, szarpnie. Czasem jeszcze na jedynce delikatne kangury. Mam wrażenie że te przepustnice są nieprecyzyjne od dołu. W każdym razie coś jest skopane. Jak tylko na sprzęgle o pół milimetra nacisnę gaz to od razu mam pod 2000obr. Taki zero jedynkowy dół. Być może sterownik nie jest w stanie sobie z tym poradzić. Parę postów wcześniej ktoś napisał że niemcy wymieniają przepustnice kefico na boscha i to załatwia sprawę. Ale trzeba by się coś więcej dowiedzieć. Jeśli rzeczywiście dziadowskie przepustnice to łatanie tego oprogramowaniem sterownika to jakby gówno kwiatkiem przykryć i wmawiać że pachnie. Coraz bardziej tracę cierpliwość.
luki440
Posty: 17
Rejestracja: 23 wrz 2018, 09:17
model samochodu: Stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: luki440 »

Witam. Byłem w serwisie z innym problemem, przy okazji wymienili mi przepustnice. Problemu kangurów praktycznie już niema. Pomiędzy 1 a 2 biegiem szarpanie faktycznie ustało. Faktem jest jednak to co napisał tom37- sterownik sobie nie do końca chyba radzi. Brak czasami płynnej regulacji na na pedał gazu - bez znaczenia czy dodaję czy ujmuję - występuje minimalne szarpnięcie, nie zawsze ale jednak. Poprawa jest ale mogłoby być lepiej.
andrzej62
Posty: 38
Rejestracja: 05 gru 2018, 13:24
model samochodu: stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: andrzej62 »

Pojawiają się informacje że komuś wymieniono przepustnicę innym podobno wymieniono przepustnicę , a może nic nie wymieniano tylko dokonano innej adaptacji . Czy ktoś faktycznie widział jak wymieniano przepustnicę ? Jak wymieniono to na jaką , pewnie taką samą , bo efekty są jakie są . A co z sporadycznym szarpaniu przy ruszaniu z jedynki na zimnym silniku , czy to też przepustnica ?
andrzej62
Posty: 38
Rejestracja: 05 gru 2018, 13:24
model samochodu: stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: andrzej62 »

Wygląda na to że jedynym rozwiązaniem tego problemu jest zakup nowego modelu i pozbycie się starego , no chyba że po okresie fascynacji nowi
szczęśliwi nabywcy coś dostrzegą w temacie opisywanym w tym rozdziale , czego nikomu nie życzę .
Nuniek
Posty: 27
Rejestracja: 31 paź 2018, 10:23
model samochodu: Stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: Nuniek »

A od kiedy nowy model poprawiony?
LuKIAsz
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2019, 15:52
model samochodu: Stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: LuKIAsz »

Witam. Zamówiłem Stanika 1.4 L+style 2 tyg. temu(odbiór listopad) i mam cholerną nadzieję że ten problem z "kangurami" będzie wyeliminowany.A ja durna pała zamiast poczytać forum przed zakupem to zacząłem czytać po🤣🤣🤣Pozdrawiam
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: jacek1 »

Spokojnie , w stonicach wyprodukowanych w 2019 ten problem nie występuje :D
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”