Ceed vs Optima

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
slimaq
Posty: 5
Rejestracja: 17 gru 2018, 21:36
model samochodu: Laguna

Ceed vs Optima

Post autor: slimaq »

Witam wszystkich serdecznie
byłem ostatnio oglądać nowego ceeda i optimę w Łódzkim salonie. Zamierzam się do zakupu takiegi auta z automatyczną skrzynią na pokładzie.
Jeśli padnie na ceeda to 1.4T-GDI, jeśli Optima to 1.6T-GDI
Ceed, który mieści się w moim pułapie cenowym to wersja L z BL, pakietem funkcyjnym, pakietem bezpieczeństwa i pakietem zimowym
Optima jest trochę uboższa w wersji na jaką mogę sobie pozwolić, ponieważ nie ma rzeczy z pakietu bezpieczeństwa jak np. atywny tempomat, oraz brak ogrzewanej przedniej szyby. Ogółem jest to goła wersja L.

Chciałem was spytać czy różnica pomiędzy komfortem w tych autach będzie odczuwalna? Jakie są wadi i zalety obu modeli?
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Witam serdecznie ceed vs optima

Post autor: JaWa »

Co do komfortu, to polecam odbyć jazdę próbną. Niestety nie pomogę wybrać, bo nie oglądałem nawet Optimy.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Witam serdecznie ceed vs optima

Post autor: Piotrek »

Porównujesz samochody z 2 różnych segmentów. Najlepiej przejedź się obom I wyrób sobie własne znadnie. Optima RM2019 nawet w wersji L oferuje sporo, I pod wzgledem przestrzeni na pewno przewyższa ceed'a.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
optima12
Posty: 163
Rejestracja: 21 paź 2018, 08:22
model samochodu: OPTIMA 2012 2.0 Pb

Re: Witam serdecznie ceed vs optima

Post autor: optima12 »

Wydaje mi się że OPTIMA to klasa wyżej. Co prawda mam Optimę z 2012r. w wersji XL czyli nie jest już nowa ale miałem okazję jeździć najnowszym modelem Ceed i moje odczucie jest jednoznaczne Optima jednak górą.
Kia Optima 2012r. "L" Sedan 2.0 Pb Automat
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Witam serdecznie ceed vs optima

Post autor: JaWa »

optima12 pisze:Wydaje mi się że OPTIMA to klasa wyżej. Co prawda mam Optimę z 2012r. w wersji XL czyli nie jest już nowa ale miałem okazję jeździć najnowszym modelem Ceed i moje odczucie jest jednoznaczne Optima jednak górą.
Z drugiej strony ProCeed wygląda obłędnie, będzie łatwiej go sprzedać i koszty eksploatacji jak i ubezpieczeń niższe.
optima12
Posty: 163
Rejestracja: 21 paź 2018, 08:22
model samochodu: OPTIMA 2012 2.0 Pb

Re: Witam serdecznie ceed vs optima

Post autor: optima12 »

Masz rację ProCeed wygląda ekstra. Ale jednak komfort, prowadzenie, przestrzeń i prestiż jednak po stronie Optimy.
Kia Optima 2012r. "L" Sedan 2.0 Pb Automat
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Witam serdecznie ceed vs optima

Post autor: kosa666 »

optima12 pisze:Masz rację ProCeed wygląda ekstra. Ale jednak komfort, prowadzenie, przestrzeń i prestiż jednak po stronie Optimy.
myślę, że zestawienie słów PRESTIŻ i KIA w jednym zdaniu to jednak nadużycie :twisted:
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Witam serdecznie ceed vs optima

Post autor: JaWa »

kosa666 pisze: myślę, że zestawienie słów PRESTIŻ i KIA w jednym zdaniu to jednak nadużycie :twisted:
Polecam wybrać się do salonu VW czy Skody :lol: oni tam bez skrępowania mówią, że sprzedają prestiżowe auta :lol: a ja się przy tych markach czuję jak w klasie premium 8-) i nie tylko nie mam żadnych kompleksów, ale nawet uważam, że za kilka lat będą ludzie zazdrościć, że ma się Kię :twisted:
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Witam serdecznie ceed vs optima

Post autor: kosa666 »

Skoda Skodzie nie równa... mimo wszystko myślę, że jazda SuperB jest bardziej prestiżowa niż Optimą

PS - żeby była jasność: wybrałem Optimę (ale nie o prestiż chodziło, a o pragmatykę - dla prestiżu jeździłem już ostatnie 4 lata BMW 5)
hubearth
Posty: 21
Rejestracja: 06 mar 2019, 09:23

Re: Witam serdecznie ceed vs optima

Post autor: hubearth »

Podniosę temat. Proceed czy Optima?
Proceed w wersji GT ładny, mocny, dobrze wyposażony, ale czy jest szansa na to, że jeździ się tym lepiej niż Optimą?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”