Szerokość szczelin w kolo maski silnika.

forum użytkowników modelu Rio
Marcin_Vic
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2018, 12:47
model samochodu: Kia Rio 2015 1500cm

Szerokość szczelin w kolo maski silnika.

Post autor: Marcin_Vic »

Witajcie.
Nie wdając się zbytnio w szczegóły, po odebraniu auta ze wskazanego przez ubezpieczyciela , renomowanego, zakładu naprawczego, musiałem do niego wrócić po tym jak po przejechaniu kilku kilometrów odpadła mi plastikowa wnęka nadkola. Przyjrzałem się wówczas dokładnie jak naprawiono auto po kolizji. Drugą wnęk przypięta 2 z czterech zapinek i szczeliny między błotnikami a drzwiami z każdej strony inne. To już poprawili i dzisiaj znów auto odebrałem, a w zasadzie żona, i już w domu przyjrzałem się ponownie i znów się bym chciał do czegoś przyczepić. Szczelina między maską a a atrapą przednią , po lewej stronie 3mm , pośrodku 1mm a po prawej 6mm. Nie chcę wyjść na zbyt „upierdliwego klienta” dlatego szukam informacji, specyfikacji jakie odstępstwa, różnice są akceptowalne i normalne a jakie nie.
Byłbym wdzięczny za pomoc i informacje.
Pozdrawiam
Marcin
Załączniki
rio.jpg
rio.jpg (76.43 KiB) Przejrzano 6492 razy
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Szerokość szczelin w kolo maski silnika.

Post autor: Piotrek »

Nie podam Ci wielkości szczelin bo ich nie znam, jednak ewidentnie masz coś nie tak. Możliwe, że szczelina na środku jest mniejsza niż na bokach. Niemniej, nierówność ta na pewno jest symetrycza. A Ty masz wolną amerykankę w tym względzie.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Szerokość szczelin w kolo maski silnika.

Post autor: JaWa »

Dramatycznie to naprawili. Powiesz jaki zakład taką fuszerkę zrobił?
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Szerokość szczelin w kolo maski silnika.

Post autor: Gifter »

Fuszera, do poprawki nie daj się zbyć. Przecież kiedyś ktoś to auto kupi. A jak zobaczy taką naprawę na odpierdol to poprosi o obniżenie ceny.

Walcz o swoje ma być jak było w oryginale. A jak mają to w dupie to TVN Turbo może pomóc w ustawieniu tych partaczy do pionu.
soon Kia XXX :D :mrgreen:
Tommy
Posty: 4
Rejestracja: 05 wrz 2019, 07:50
model samochodu: Kia Rio IV

Re: Szerokość szczelin w kolo maski silnika.

Post autor: Tommy »

To można wyregulować. Pod maską są plastikowe kołeczki, które się wkręca, lub wykręca.
Tommy
Posty: 4
Rejestracja: 05 wrz 2019, 07:50
model samochodu: Kia Rio IV

Re: Szerokość szczelin w kolo maski silnika.

Post autor: Tommy »

To można wyregulować. Pod maską są plastikowe kołeczki, które się wkręca, lub wykręca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”