FELGI 16 do KIA STONIC

forum użytkowników Kia Stonic
luki440
Posty: 17
Rejestracja: 23 wrz 2018, 09:17
model samochodu: Stonic

Re: FELGI 16 do KIA STONIC

Post autor: luki440 »

Ja tam w styczniu w adidasach na Śnieżke się nie wybieram...Pewnie że można ale to mało bezpieczne...dla mnie ,dla moich bliskich...i co wazne dla innych również.

Wolę jeździć kilka lat zmieniając opony co sezon, niż zrobić połowę z tych kilku lat na " uniwersal " ... pozorne oszczednosci a jeszcze bardziej pozorne bezpieczenstwo.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: FELGI 16 do KIA STONIC

Post autor: camelleon »

luki440 pisze:Ja tam w styczniu w adidasach na Śnieżke się nie wybieram...P
mądrze z Twojej strony:)

ale tez czytaj co sie do Ciebie pisze.. :) nikt Ci nie każe nie zmieniać, ale przynajmniej bądz doinformowany - jak ktoś Ci fakty podaje to się z nimi zapoznaj. bądz otwarty na wiedzę :)

bo wrzucasz opinie podparta argumentem "bo tak" a to nei działa.
Mess with the best
Die like the rest
luki440
Posty: 17
Rejestracja: 23 wrz 2018, 09:17
model samochodu: Stonic

Re: FELGI 16 do KIA STONIC

Post autor: luki440 »

Ok. Teraz jestem " bogatszy " o nową wiedzę...
Z Twoimi faktami się zapoznałem i tyle... ;) - jednak zostanę przy swoich :D
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: FELGI 16 do KIA STONIC

Post autor: JaWa »

Miałem 4 razy opony Michelin i ani razu nie byłem z nich zadowolony :lol: przypadek? :mrgreen:
Natomiast co do reszty, to też słyszałem, że auto jest teraz homologowane na jeden rozmiar koła (kwestia np zachowania auta w trakcie zderzenia) i założenie innych gum lub felg może skończyć się odmową wypłaty odszkodowania, więc niestety nie polecam kombinować 8-)
Depesz
Posty: 75
Rejestracja: 20 wrz 2018, 19:54
model samochodu: Stonic

Re: FELGI 16 do KIA STONIC

Post autor: Depesz »

kleber quadraxer 2 takie gumy daja mi za darmo...wiec biore.może być??
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: FELGI 16 do KIA STONIC

Post autor: JaWa »

Jak za darmo to zawsze brać :twisted: natomiast nie jeździłem, więc się nie wypowiem. Aktualnie zakupiłem do Rio GoodYeary całosezonowe i za rok będę mógł wyrazić opinię :P
Poziom1978
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2019, 15:58

Re: FELGI 16 do KIA STONIC

Post autor: Poziom1978 »

KIA ruszyła z tematem 15 i homologacją, na stronie w konfiguracji pojawiły się opcje 15 dla wszystkich silników. W ostatnim czasie męczyłem 3 salony i na koniec centralę ;-) Chyba można śmiało na zimę stosować stalowe 15 bez większego ryzyka. Ciekawe jak z oponami, standardowo szły 185/65 i chyba tego należy się trzymać
windrob
Posty: 23
Rejestracja: 17 paź 2018, 20:24
model samochodu: Stonic

Re: FELGI 16 do KIA STONIC

Post autor: windrob »

[quote="Poziom1978"]KIA ruszyła z tematem 15 i homologacją, na stronie w konfiguracji pojawiły się opcje 15 dla wszystkich silników.
Zainteresowany tą informacją zadałem pytanie w salonie, w którym mam zamówiony samochód. Nic o tym nie wiedzieli, obiecali jednak sprawdzić. Dnia następnego telefon z potwierdzeniem. Nawet oferta padła na felgi stalowe 15" z homologacją po 230 zł sztuka. Decyzji jeszcze nie podjąłem jednak rozważam tą ewentualność. Nie wiem tylko jak autko na tych kołach będzie wyglądać. Myślę, że na zimę to może być dobre rozwiązanie.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: FELGI 16 do KIA STONIC

Post autor: Piotrek »

W cenie 230 pln za jedną stalówkę 15" poszukaj sobie felgi aluminiowej z odpowiednim rozstawem śrub i odsadzeniem. Na pewno będzie wyglądać lepiej a i nie powinieneś zapłacic więcej, jeśli wogóle.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
windrob
Posty: 23
Rejestracja: 17 paź 2018, 20:24
model samochodu: Stonic

Re: FELGI 16 do KIA STONIC

Post autor: windrob »

To mam nadzieję jasne jest. Opony zimowe 15" założę na felgi stalowe nie kupione w salonie. Uznane przez Kia opony w tym rozmiarze to 185x 65 są mniejsze niż 17" Jednak ma to pewne zalety. Przy oblepieniu śniegiem nadkoli nie będą powodowały dodatkowych oporów przy skręcaniu na przykład. W sumie będzie więcej miejsca na błoto pośniegowe. Może być to całkiem fajne rozwiązanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”