Łożysko C-MDPS? tarcie/szuranie przy kręceniu kierownicą

Ogólna dyskusja na tematy związane z marką Kia
molfebork
Posty: 1
Rejestracja: 04 lip 2025, 18:19
model samochodu: KIA CEED 2018 CD 1.6 GDI 135 KM

Łożysko C-MDPS? tarcie/szuranie przy kręceniu kierownicą

Post autor: molfebork »

AUTO: KIA CEED 2018 CD , 1.6 GDI 135KM
Od pewnego czasu podczas skręcania kierownicą (zwłaszcza na postoju) słychać metaliczny dźwięk, przypominający tarcie lub szuranie.

Z informacji dostępnych m.in. w dokumentacji technicznej Kia, usterka ta odpowiada opisowi zawartemu w TSB numer CHA‑111 („Replacement of MOBIS C‑MDPS small bearing”).
Zgodnie z tym biuletynem, zalecana jest wymiana małego łożyska ślimaka (worm shaft small bearing) oraz odpowiednie przesmarowanie układu kierowniczego w kolumnie C‑MDPS.

https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2021/ ... 7-0001.pdf ---- tu link do całej procedury wymiany.

Auto po gwarancji, opuszczone przeglądy w ASO więc TSB nie ma zastosowania, a ASO wycenia naprawę na 7.000zł, przypuszczam, ze to koszt wymiany całej kolumny, a nie samego łożyska ( w grupie KIA na fb ktoś miał podobny problem)

Czy są serwisy poza ASO w których wymienialiście takie łożyska? na dysku google LINK: załączam video mojego problemu, dajcie znać czy dobrze to wszystko przeanlizowałem i czy to na pewno to łożysko.

Z góry dziękuje za odpowiedzi i proszę o porade co i gdzie się z tym wybrać!
saron22
Posty: 940
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Łożysko C-MDPS? tarcie/szuranie przy kręceniu kierownicą

Post autor: saron22 »

Masz info jak to wymienić więc kup łożysko i wymień. Zaoszczędzisz całe 7 tys.
Powiedzieć o tym forum, że jest beznadziejne to właściwie jakby je pochwalić - to forum to pukanie w dno od spodu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”