Kia Stinger opinie

forum użytkowników Kia Stinger
pmax122
Posty: 15
Rejestracja: 16 maja 2018, 08:08
model samochodu: Stinger 2.0 GT-Line

Re: Kia Stinger spalanie

Post autor: pmax122 »

Co do spalania Kia Stinger po mieście jeśli chodzi o 2.0T to potwierdzam, w trybie eko co dzień z Białołęki do centrum o 6:30 średnio 12L/100, jadąc raczej spokojnie.
Rekord 10,5 ale w niedzielę i to przy dobrej koniunkcji świateł. Druga sprawa to nie wiem czy tryb eko nie jest dla ozdoby (przynajmniej po mieście), jeździłem
w komforcie i smart i spalanie miałem cały czas bardzo podobne. Faktycznie zbiorniczek mógłby być z 10 litrów większy przy takim spalaniu

Jak czytam komentarze posiadaczy 3.3 zaczynam powoli żałować że się nie zdecydowałem na większy silnik
Stinger GT-Line 2017 + TEC + ECS + LST
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: michal84 »

Panowie miasto miastu nierówne.
U mnie we Wrocławiu w godzinach popołudniowych jak wracam z pracy moim obecnym autem (Leon 1.8T 2016 - waga ~1250kg) to spalanie rzędu 15 jest normą.
Średnia prędkość na poziomie 10km/h. Z kolei w innym mieście mniejszym w okolicy gdzie też się poruszam mam 9.

Dlatego dla mnie bardziej obrazowe jest jednak spalanie z przelotu za miastem z podaną średnią prędkością. Miasto to zbyt szerokie pojęcie.
Haggard
Posty: 73
Rejestracja: 18 cze 2018, 23:05

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Haggard »

Zgadza się, na mazdaspeed był gość, który kupił 3-kę z silnikiem 165 KM i paliła mu po mieście więcej niż innym, na co nieustannie narzekał. A wracając do tematu diesela, mój (2.0, ~190 KM, ~1700 kg) po samym mieście w odpowiednio ciężkim korku też luzem spali 10 L. Może jakaś Fabia 1.6 TDI spali 7, jestem w to w stanie uwierzyć. Stinger też jest ciężki, więc siłą rzeczy palić w warunkach, gdzie jest dużo ruszania, spalić aż tak mało nie może.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Stinger spalanie

Post autor: Piotrek »

Panowie, jeśli przeszkadza Wam spalanie Kia Stinger to jedyna opcja zamienić swoje kianki na golfa III 1.9 TDI albo jak sie trafi to 1.9 DI. Wtedy spalanie na poziomie 4l na 100 km w miescie bedzie osiągalne. Pytanie tylko skąd to ubolewanie nad spalaniem? Wiadomo, że stinger swoje waży i niezależnie od silnika wypić w mieście musi. Mam nadzieję, że żaden z Was nie uwierzył w broszurkę producenta o spalaniu 8-)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Haggard
Posty: 73
Rejestracja: 18 cze 2018, 23:05

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Haggard »

Myślę, że należy spojrzeć też na spalanie np. w porównaniu z nową Fiestą ST. Nawet EcoBoost 1.0 140 KM pali koło 7-8 litrów, a Fiesta ST z 1,5-litrowym, trzycylindrowym silnikiem (200 KM) z jednym odłączanym cylindrem przy bardzo delikatnym traktowaniu pali koło 8, a potrafi i 13. Biorąc pod uwagę różnicę w rozmiarze/masie, osiągach i komforcie np. w stosunku do Stingera 3.3, ten drugi wcale nie wydaje się palić aż tak dużo.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Piotrek »

Z fiestą ST? No można to porównywać, pytanie tylko po co? Jak sam napisałeś to nie ten segmemt i nie te gabaryty. Nie ten jest też stopień wysilenia silnika. Moim zdanie, porównania mają sens tylko w obrębie tej samej klasy/pojemności silnika, gdzie masa i moc są zbliżone.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: bidżej »

akurat 200KM z 1.5 litra to wiecej koni z litra pojemnosci niz w przypadku 3.3 370KM i mniej wiecej tyle samo w przypadku 2.0 255KM.
No ale jak wspomniano, Stinger to jest auto jakies 1.5 raza ciezsze i wieksze, lepiej wyposazone itd. Chyba nikt z was nie spodziewal sie spalania ponizej 10l w cyklu mieszanym?
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Piotrek »

bidżej pisze:akurat 200KM z 1.5 litra to wiecej koni z litra pojemnosci niz w przypadku 3.3 370KM ...
O tym właśnie pisałem 8-)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
red_serp
Posty: 30
Rejestracja: 23 maja 2018, 11:53
model samochodu: Stinger GT

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: red_serp »

Pewnie że się nie spodziewałem. Aczkolwiek fajnie jest porównać jak spalają te mniejsze silniki w Stingerach, zastanawiałem się czy mój pali duuużo więcej a okazuje się ze wcale nie. A ciekawosci jest tu ktoś ze Stingerem w dieslu? Jak to pali?
Haggard
Posty: 73
Rejestracja: 18 cze 2018, 23:05

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Haggard »

Właśnie skonfigurowałem sobie nowego Puga 508 z benzyną 1.6 o mocy 225 kunia. Jedyna opcja, której nie ma w Stingerze, to Night Vision (kamera na podczerwień, która pozwala wykrywać pieszych/zwierzaki w nocy) za "jedyne" 7k w opcji.

Ciekawe jak wykończenie wnętrza i audio (Focal) na tle Stingera, bo cena wersji GT Puga na full wypasie to nieco tylko mniej, niż cena Stingera GT - ~220k, lol. Pug mi się bardzo podoba, ale Stinger jest przepiękny - do tego AWD, V6 3.3 zamiast 1.6, przepaść w osiągach, już nie mówiąc o gwarancji. Albo Peugeot da ogromne rabaty, albo mało kto u nas w kraju to kupi, nawet wśród miłośników francuzów.

EDIT: A przepraszam, Pug ma jeszcze fotele z masażem. I bezramkowe szyby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”