Nowa Rio

forum użytkowników modelu Rio
Katka
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2022, 17:21
model samochodu: Kia Rio

Nowa Rio

Post autor: Katka »

Czy ktoś z was też już czeka tak długo na nowy samochód? Ja swój model Rio 7DCT wersja L zamówiłam w maju, przewidywany termin miał być na koniec października. Niestety dalej czekam a w systemie nie ma żadnej nowej daty od producenta.
bartek22
Posty: 8
Rejestracja: 22 sty 2022, 18:13

Re: Nowa Rio

Post autor: bartek22 »

Ja też zamawiałem w maju (jakoś w połowie) i też odbiór miał być w październiku. Później przesunięto na grudzień, oczywiście też nic z tego nie wyszło. Obecnie auto jest w transporcie do Słowenii (dopływa 28.01). Jest realna szansa na odbiór końcówka lutego/początek marca.
janik91
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2022, 00:23
model samochodu: Kia Rio 2021 (2022)

Re: Nowa Rio

Post autor: janik91 »

Hej. Zamawiałem pod koniec Lipca. Termin realizacji miałem na końcówkę Października następnie listopad, styczeń a teraz podobno ma być w lutym. Podobno wypłynął w 13 Grudnia. Mam wrażenie że oni zbierają zamówienia przez pewien okres a następnie wysyłają ponieważ sugerując wypowiedziami innych osób na różnych portalach tak stwierdzam. Dopiero później wysyłają. Co o tym sądzicie?
operacjon76@wp.pl
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2022, 20:29
model samochodu: kia rio

Re: Nowa Rio

Post autor: operacjon76@wp.pl »

Ja zamawiałem kia rio m wrzesień 2021 wyprodukował się pierwszy tydzień stycznia ciekawe kiedy będzie do odebrania
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Nowa Rio

Post autor: Box »

Okres oczekiwania wynosi 6-9 msc.
operacjon76@wp.pl
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2022, 20:29
model samochodu: kia rio

Re: Nowa Rio

Post autor: operacjon76@wp.pl »

ja w umowie mam 150 dni
Jutrzejszy
Posty: 273
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Nowa Rio

Post autor: Jutrzejszy »

Katka pisze: 22 sty 2022, 17:28 Ja swój model Rio 7DCT wersja L zamówiłam w maju, przewidywany termin miał być na koniec października. Niestety dalej czekam a w systemie nie ma żadnej nowej daty od producenta.
Sprzedawcy w salonach Kia mówią wprost, że zamówienie wersji ze skrzynią automatyczną (dotyczy nie tylko Rio) wydłuża czas oczekiwania.
StonicScross
Posty: 709
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Nowa Rio

Post autor: StonicScross »

W hyundaiu tako samo..
Jutrzejszy
Posty: 273
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Nowa Rio

Post autor: Jutrzejszy »

janik91 pisze: 23 sty 2022, 00:46 Mam wrażenie że oni zbierają zamówienia przez pewien okres a następnie wysyłają ponieważ sugerując wypowiedziami innych osób na różnych portalach tak stwierdzam. Dopiero później wysyłają. Co o tym sądzicie?
Jeżeli klient składa zamówienie na egzemplarz który już jest w planie produkcyjnym, to realizacja powinna być w miarę szybka (kilka miesięcy...). Natomiast jeśli składa zamówienie na indywidualnie skonfigurowany egzemplarz, to dochodzi oczekiwanie na wciągnięcie go do planu produkcyjnego (dodatkowe kilka miesięcy...).

Sądząc po wynikach sprzedaży w Polsce za 2021, to Kia jest wśród marek które mają najmniejsze problemy produkcją.
operacjon76@wp.pl
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2022, 20:29
model samochodu: kia rio

Re: Nowa Rio

Post autor: operacjon76@wp.pl »

Orientuje się ktoś czy jest realna szansa że w ciągu miesiąca od produkcji dostarczą autko do salonu (kia rio)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”