1.2 Ben 2014 - Problem z zamkiem centralnym

forum użytkowników modelu Rio
Krystian89
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2021, 11:43
model samochodu: KIA Rio 1.2 2014

1.2 Ben 2014 - Problem z zamkiem centralnym

Post autor: Krystian89 »

Cześć,

Po przekroczeniu 20km/h automatycznie zamykają się wszystkie drzwi i jest odpowiedni przycisk którym mogę sam zamknąć lub otworzyć wszystkie drzwi. Od Lipca po przekroczeniu tych 20km/h zamyka się 3 razy, lampka od tego przycisku miga cały czas ale drzwi są zamknięte i oczywiście przycisk ten już nie otwiera wszystkich drzwi tylko muszę wyjąć kluczyk ze stacyjki albo ręcznie otworzyć od środka. Bezpieczniki są całe i dodam tylko, że w czerwcu działo się tak może ze 3-4 razy ale po ponownym odpaleniu silnika problem znikał, teraz zawitał on na dobre i się rozgościł. Spotkał się ktoś z takim problemem lub ma pomysł co może być tego przyczyną i jak to sprawdzić?

Na forum znalazłem post z awarią centralnego zamka ale problem ten dotyczył bagażnika i była to awaria jakiegoś stycznika w skrzynce bezpieczników. Może to samo stało się u mnie ale z innymi objawami?
Danonekkr
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2023, 19:44
model samochodu: Kia Rio IV

Re: 1.2 Ben 2014 - Problem z zamkiem centralnym

Post autor: Danonekkr »

Czy problem został rozwiązany?
Mam to samo i w dodatku zauważyłem, że podczas zamykania drzwi z kluczyka nie migają z tyłu pomarańczowe lampki a przy otwieraniu migają.
Również nie da się przyciskiem z kokpitu otworzyć drzwi pasażerom wysiadających z zewnątrz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”