Kia Rio 1.2 & 1.4 i instalacja LPG na dalsze dojazdy

forum użytkowników modelu Rio
Hazee
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2021, 19:49

Kia Rio 1.2 & 1.4 i instalacja LPG na dalsze dojazdy

Post autor: Hazee »

Witam,

rozważam zakup Kia Rio trzeciej generacji z roku 2012r.
Zastanawiam się nad silnikiem 1.2 benzyna bądź 1.4 i zainstalowaniem w niej LPG porządnej firmy(myślę że do 5 tys. mógłbym wydać na instalację).
Samochód służył by głównie do dojazdu do pracy gdzie dziennie przemierzam 110km w tym jakieś 20km zwyczajną droga a reszta to 90km drogi ekspresowej(oczywiście ilość km podana w dwie strony).
I tu pojawia się pytanie czy autko z tym silnikami i instalacją LPG nada się na tak w miarę dalekie dojazdy, która pojemność będzie lepsza i dlaczego? Uważam się za kierowcę który nie pędzi jak szalony i maksymalnie autem jeździłbym z prędkością 120km/h.
I również mam pytanie do posiadaczy owych aut z instalacją LPG, jakie spalenie udaje wam się osiągnąć na 100km i ile wydajecie na utrzymanie owej instalacji w swoich autach?
Wiem że są modele które mają fabrycznie instalacje LPG, lecz nie chce ryzykować czy była ona odpowiednio regulowana przez okres użytkowania pojazdu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia Rio 1.2 & 1.4 i instalacja LPG na dalsze dojazdy

Post autor: gisio »

Hazee pisze: 30 lip 2021, 20:10 Wiem że są modele które mają fabrycznie instalacje LPG, lecz nie chce ryzykować czy była ona odpowiednio regulowana przez okres użytkowania pojazdu.
Jedynym modelem Kia który miał fabryczną instalację LPG było Picanto, żadne inne. Reszta to montaż na stoku importera.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Hazee
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2021, 19:49

Re: Kia Rio 1.2 & 1.4 i instalacja LPG na dalsze dojazdy

Post autor: Hazee »

gisio pisze: 30 lip 2021, 20:15
Hazee pisze: 30 lip 2021, 20:10 Wiem że są modele które mają fabrycznie instalacje LPG, lecz nie chce ryzykować czy była ona odpowiednio regulowana przez okres użytkowania pojazdu.
Jedynym modelem Kia który miał fabryczną instalację LPG było Picanto, żadne inne. Reszta to montaż na stoku importera.
A to przepraszam za wprowadzenie w błąd. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”