Migający Check Engine, mniej mocy i drgania silnika w KIA Rio II

forum użytkowników modelu Rio
Killor
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2021, 21:45
model samochodu: Kia Rio II

Migający Check Engine, mniej mocy i drgania silnika w KIA Rio II

Post autor: Killor »

Witam. Posiadam samochód KIA Rio II z 2005 roku, i dziś pojawił się pewien problem, ale po kolei. Samochód posiada instalację gazową. Po odpaleniu (na zimnym silniku) jedzie chwilę na benzynie, i dopiero po pewnym czasie przełącza się automatycznie na benzynę (Tak jest chyba w każdym samochodzie na gaz, ale słabo się orientuję w tym temacie, jestem że tak powiem zielony jeśli chodzi o auta, a obecny samochód jest moim pierwszym). Od pewnego czasu w samochodzie świeciła się kontrolka Check Engine, miałem w planach jechać podpiąć samochód pod komputer by sprawdzić co jest nie tak, jednak wypadało mi to z głowy, a że nic się z samochodem nie działo prócz świecącej się kontrolki, to wypadało mi to z głowy. Dziś jak co dzień wyjechałem z domu, i po przejechaniu około kilometra auto przełączyło automatycznie na gaz, i wtedy pojawił się problem. Check Engine przestał świecić, zaczął migać, a samochód stracił na mocy, bałem się że za chwilę zgaśnie i już nie odpali, jednak tak się na szczęście nie stało. Auto zaczęło też głośniej pracować, oraz czuć drganie, które jest odczuwalne szczególnie podczas postoju. Drganie ustępuje dopiero na wyższych obrotach, jednak mocy dalej jest dużo mniej. Sprawdziłem co i jak pod maską, i silnik widocznie drgał. Po chwili uspokoił się, zaczął chodzić normalnie, jednak po kilku sekundach było słychać jak by pstryknięcie, i silnik znów zaczął silniej drgać, i tak na zmianę. Czy ktoś ma jakiś pomysł o co może chodzić? Z góry dziękuję za odpowiedź.
soltys_viara
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2020, 14:06

Re: Migający Check Engine, mniej mocy i drgania silnika w KIA Rio II

Post autor: soltys_viara »

Jeśli kontrolka miga to oznacza że nie ma spalania na którymś cylindrze i czuć że silnik pracuje na trzy "gary". Lepiej z tym nie jeździj bo przez niespalone paliwo możesz uszkodzić sobie katalizator.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”