Jaki akumulator wybrać ?

forum użytkowników modelu Rio
barec
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2021, 11:29
model samochodu: rio

Jaki akumulator wybrać ?

Post autor: barec »

Witam musze zakupić nowy akumulator do mojej rio z 2005 roku 1.3 benzyna
przyznam, że kompletnie się na tym nie znam ale z tego co wyczytałem w internetowych katalogach takie coś powinno pasować :


Akumulator ZAP Vecter 50Ah 500A PRAWY PLUS


chciałem się upewnić czy na pewno taki będzie odpowiedni ?
mimak1
Posty: 9
Rejestracja: 06 sie 2020, 19:27
model samochodu: KIA RIO

Re: Jaki akumulator wybrać ?

Post autor: mimak1 »

Jeśli wymiarowo pasuje, a wygląda że tak, to OK. Parametry elektryczne ma w pełni zadowalające (pojemność i prąd rozruchowy).
Prawy plus również pasuje a przynajmniej w mojej Rio IV byłby odpowiedni bo stoi w pozycji odwróconej - z prawym plusem na lewo:) a zatem OK.
Na wszelki wypadek musisz sprawdzić, czy też tak masz umocowany.
Dodam tylko, że w obecnych wersjach Kia stosuje akumulatory AGM z elektrolitem żelowym (nie wiem od jak dawna). Są znacznie lepsze ale też dużo, dużo droższe, więc chyba nie warto przepłacać.
darkow911
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2021, 09:55
model samochodu: rio

Re: Jaki akumulator wybrać ?

Post autor: darkow911 »

polecam tą markę używam od lat w wielu autach spisują się świetnie

Akumulator FORSE 50Ah 480A EN PRAWY PLUS
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Jaki akumulator wybrać ?

Post autor: Ksebki »

Jest tak dość niszowa marka słoweńskich akumulatorów Topla.
Używam w 22 letnie Ibizie od kilku lat i sprawuje się dobrze mimo jakiejkolwiek obsługi czy doładowywania a jeżdżę tym autem raz/dwa na tydzień.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: Jaki akumulator wybrać ?

Post autor: Fred.X »

Topla nie taka niszowa , masowo produkują na rynek rosyjski i mnóstwo tego "lata" na Syberii, lepszej reklamy nie trzeba , miałem i polecam, od siebie tez polecam Centrę Futura , właśnie padł mi po 6 latach w Lancerze , założony taki sam , tylko nowszy model
mati6666
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2020, 15:50
model samochodu: kia picanto

Re: Jaki akumulator wybrać ?

Post autor: mati6666 »

i jaki wybrales ?
ja cos do siebie szukam mysle nad takim

https://akumulatoryspecpart.pl/produkt/ ... wy-plus-2/
romanhoks
Posty: 306
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Jaki akumulator wybrać ?

Post autor: romanhoks »

Nie kupuj akumulatorow przez internet. Posluchaj dobrej rady. Akumulator powinienes kupic u tego co sie tym zajmuje. Nie w markecie.Wiesz dlaczego? Czasami o pozniejszej reklamacji mozesz zapomniec. Pojedz do tego co sie zajmuje niech wlozy i uruchomi. Napisze w gwarancji ze zamontowal i pomierzyl.Pozniej nie wykpi sie ze zla eksploatacja lub montarz. Wystarczy ze nie wpisze napiecia akumulatora i pradu ladowania i nie postempluje .Dowidzenia gwarancjo.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
mati6666
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2020, 15:50
model samochodu: kia picanto

Re: Jaki akumulator wybrać ?

Post autor: mati6666 »

romanhoks pisze: 28 gru 2023, 16:41 Nie kupuj akumulatorow przez internet. Posluchaj dobrej rady. Akumulator powinienes kupic u tego co sie tym zajmuje. Nie w markecie.Wiesz dlaczego? Czasami o pozniejszej reklamacji mozesz zapomniec. Pojedz do tego co sie zajmuje niech wlozy i uruchomi. Napisze w gwarancji ze zamontowal i pomierzyl.Pozniej nie wykpi sie ze zla eksploatacja lub montarz. Wystarczy ze nie wpisze napiecia akumulatora i pradu ladowania i nie postempluje .Dowidzenia gwarancjo.

kupilem go : https://akumulatoryspecpart.pl/produkt/ ... wy-plus-2/
ale w sklepie stacjonarnym
romanhoks
Posty: 306
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Jaki akumulator wybrać ?

Post autor: romanhoks »

Wlasnie kupilem dla zony 60AH . Fakt ze u siebie w firmie. Wiesz co mnie zaskoczylo ? Cena. Tu jest nie markowy. Ja mam Renault - Nissan . I zaplacilem 1060nok. Stosunek cen do zarobkow. :shock: Fakt ze nie wszystko jest tu tanie.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”