Czujniki ciśnienia w oponach kia rio k3

forum użytkowników modelu Rio
ricki
Posty: 4
Rejestracja: 05 mar 2021, 11:54
model samochodu: Kia rio III

Czujniki ciśnienia w oponach kia rio k3

Post autor: ricki »

Witajcie. Mam problem z czujnikami ciśnienia powietrza. Zaświeciła mi się żółta dioda od Tmps. Mimo dopompowania i przejechaniu kilku km dioda nadal świeci. Czy jest jakaś możliwość resetu tego systemu? Niestety moje rio nie posiada przy światłach przycisku tmps ale może jakiś inny sposób jest?
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Czujniki ciśnienia w oponach kia rio k3

Post autor: Pazdzioch »

Na YT są filmiki jak resetować te problemy
ricki
Posty: 4
Rejestracja: 05 mar 2021, 11:54
model samochodu: Kia rio III

Re: Czujniki ciśnienia w oponach kia rio k3

Post autor: ricki »

Widziałem tyle że tam jest wyraźnie pokazany przycisk od Tmps a ja takiego w mojej Rio nie posiadam.
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Czujniki ciśnienia w oponach kia rio k3

Post autor: StonicScross »

I co wyszło? Nie byl uszkodzony czujnik.
speed78
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2021, 16:58
model samochodu: KIA RIO III

Re: Czujniki ciśnienia w oponach kia rio k3

Post autor: speed78 »

W wersjach bez przycisku TPMS czujnik stroją się automatycznie. Jeżeli było dobrze i po sprawdzonym ciśnieniu w oponach kontrolka się dalej świeci to przynajmniej jeden z czujników nie działa. Najlepiej sprawdzić to urządzeniem które ma każdy lepszy zakład wulkanizacyjny lub sprzedawca felg.
Po wymianie uszkodzonego lub zużytego czujnika i przejechaniu kilku kilometrów wszystko powinno być OK.
Jeżeli kontrolka zapaliła się po wymianie opon to jedź do tego samego zakładu i sprawdź czy nie uszkodzili mechanicznie czujnika przy demontażu, ja tak miałem, ułamali i nic nie powiedzieli. Twierdzili że czujnik się skalibruje ale jak kazałem im zdjąć konkretną oponę a w niej był urwany czujnik to wiadomo jak się skończyło.
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Czujniki ciśnienia w oponach kia rio k3

Post autor: StonicScross »

Ech, dobrze że teraz w Stonic mam posredni system. W Rio 3 za pierwszym razem zakład wulkanizacyjny uszkodził. Oddali kaskę za nowe czujniki ale miałem skrzywienie na to że będę w ASO wymieniał. W ASO 7 km ode mnie wołali wymianę opon 170, 25 km ode mnie 120. Pol biedy że tylko jesienią jechałem specjalnie, bo wiosna zawsze przy okazji przeglądu. Kilka lat temu to było, potem kupiłem koła. A w Stonic nie ma z tym problemu a i tak mam całoroczne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”