Kia Rio III problem z kołem.

forum użytkowników modelu Rio
Kwiecien0105
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2021, 23:17
model samochodu: Kia Rio 3

Kia Rio III problem z kołem.

Post autor: Kwiecien0105 »

Witam forumowiczów, jestem szczęśliwym posiadaczem Kia Rio III 2014r. 1.25 CVVT.
Problem polega na tym, że gdy auto przestoi całą noc, rano przy ruszaniu słychać głośny pusty dźwięk z tylnego koła. Jak tylko auto się trochę nagrzeje to dźwięk ustaje, w mrozy pojawiał się częściej nawet po ostygnięciu za dnia.
Byłem dziś u mechanika i twierdzi, że to nie łożysko bo dawałoby znać cały czas.
Czy ktoś miał podobny problem ? Chciałem już wymienić tyle łożyska ale mechanik twierdzi że nie ma sensu. Dodam, że często jeżdżę autostradą i niechciałbym nabawić się kłopotów gdy łożysko siądzie na amen.
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Kia Rio III problem z kołem.

Post autor: jacek1 »

Sprawdź hamulce , oryginalne klocki i tarcze są słabej jakości . Miałem to samo w swoim Rio 3 , po prostu klocki łapią tarczę . Po wymianie na TWR u mnie problem całkowicie zniknął .
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
Kwiecien0105
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2021, 23:17
model samochodu: Kia Rio 3

Re: Kia Rio III problem z kołem.

Post autor: Kwiecien0105 »

Właśnie robiłem wszystko jakieś 3 miesiące wstecz wymieniłem tarcze oraz klocki, problem z kołem pojawił się jakiś miesiąc temu. Może jednak coś nie tak jest zamontowane ?
romanhoks
Posty: 306
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Kia Rio III problem z kołem.

Post autor: romanhoks »

A rozebral i wyczyscil wszystko? Znajac naszych wsadzil tarcze i klocki na rdze i gotowe.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”